Skocz do zawartości
kacper3355

Forum phpbb3 - problem z footerem

Polecane posty

Witam. Posiadam forum oparte o phpbb3 - wszystko ładnie, pięknie ale mam problem ze stopką, która się jakoś dziwnie rozciąga.

Screen o co mi chodzi - http://i.imgur.com/hib9rnD.jpg

Nie dzieje się to na każdej podstronie - nie wiem od czego to zależy. Najbardziej widać to gdy ktoś używa Adblocka, ale osoby bez też mogą to zobaczyć. Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?

 

Adres mojego forum - http://goo.gl/OM3ivb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dziwne. Może ktoś jeszcze sprawdzi, ale bardzo dziękuje Ci za pomoc ;)

 

PS. To dopiero szkielet, nikogo tu jeszcze nie ma, ale również wielkie dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkiego - na każdej przeglądarce u mnie to występuje (Firefox, Chrome, IE - próbowałem Incognito w Chrome i prywatnego w Firefoxie). Poczekam może ktoś jeszcze się wypowie, bo nie wydaje mi się żeby to było coś u mnie, skoro na wszystkich trzech przeglądarkach dzieją się takie cuda. Dość dziwna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem... Chodzi ci o tą czarną część POD footerem? To nie footer się rozciąga tylko jest to tło strony. Sama strona jest niższa niż okno przeglądarki. Co innego byś tam chciał zobaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o tą czarną część. Jakim cudem to jest tło strony, skoro tło jest innego koloru? Tak nie było jeszcze kilka dni temu - wszystko było ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Sugerowałbym zacząć od naprawienia tego:

4lsznd0.png

Patrząc w inspektorze elementów wkrada Ci się tam jakiś śmieszny bezpański <div>, w którym jest a href anchor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj usunąć całkowicie background dla znacznika <body>, aczkolwiek nie polecam takiego rozwiązania bo body i html jakiś kolor powinien mieć ustawiony. Tak bardzo ci przeszkadza ten czarny dół? Co tam chcesz mieć?

 

 

Patrząc w inspektorze elementów wkrada Ci się tam jakiś śmieszny bezpański <div>, w którym jest a href anchor.

 

Nie bezpański, tylko zwykły anchor do nawigacji za pomocą klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak i u poprzedników tego nie ma i strona poprawnie się wyświetla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na podstronie logowania jest czarne tło, ale na przykład na głównej już nie. Tak jak napisał likufanele, dzieje się tak dlatego, że strona jest mniejsza od monitora. Na laptopach może tego nie być widać, ponieważ mają mniejszą wysokość, jednak na monitorze 1280x1024 czarne tło jest. Możesz dodać do #wrap min-height:750px, wtedy na przykład na rozdzielczości o której wspominałem jest ok, ale na większych będzie ten sam problem. Możesz też pobawić się w height i procenty. Jak dasz height 100% dla html, body i #wrap, a #page-footer wywalisz poza #wrap, to otrzymasz stopkę "przyklejoną" do dołu strony. Będziesz wtedy musiał jednak wsadzić #wrap i #page-footer do wspólnego diva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możecie trochę jaśniej, co jak i gdzie? ;) Dziwne jest to, że po kilkukrotnym odświeżeniu czarny pasek na stronie głównej znika. Zresztą, przecież nie powinno go tam być, jest dość sporo kategorii więc spokojnie wypełnia przestrzeń na każdej rozdzielczości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

A możecie trochę jaśniej, co jak i gdzie? ;) Dziwne jest to, że po kilkukrotnym odświeżeniu czarny pasek na stronie głównej znika. Zresztą, przecież nie powinno go tam być, jest dość sporo kategorii więc spokojnie wypełnia przestrzeń na każdej rozdzielczości...

Dziwne, 10 minut molestowałem F5 i efekt wciąż taki sam.

Zmień w css dla body kolor #000 na #131217 i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Filipsiu

No u mnie tak jest. Ale dobra, faktycznie zmieniłem kolor body, niech już tak zostanie. Mam jeszcze tak inne pytanie: tam gdzie są "najnowsze tematy" są linki do różnych tematów - jak zmienić kolor widoczny po najechaniu na nazwę tematu (obecnie niebieski)? Nie mogę się do tego dobrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×