Skocz do zawartości

Polecane posty

Chyba nie wiesz o czym piszesz. To taki ich pierwszy pad. Nie żebym ich bronił ale nigdzie nie ma SLA 100%, nawet w zagranicznych hostingach. Problemy z OVH są normą, a dla microvps się coś takiego przytrafiło po raz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Liczyłem na urodziny, 173 dni uptime'u bez problemów poszły w **** :D

Pierwsza i mam nadzieję ostatnia awaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów tango down :(

 

Na razie cisza i spokój, będziemy jednak monitorować s3.

 

To musieliście ją kopać tylko po to, żeby odciąć klienta od sieci?

 

 

IPMI?

 

Nie wiem do czego zmierza ta dyskusja, ale zawsze możesz swoje sugestie przesłać nam na pw. Jesteśmy otwarci na nowe doświadczenia. Nie mogliśmy skorzystać z IPMI ponieważ maszyna po prostu padła. Bez "kopniaka" nie było z nią kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam odesłać administratora do odpowiedzi na tematy awarii bo to trochę śmiech na sali udzielać takich odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam odesłać administratora do odpowiedzi na tematy awarii bo to trochę śmiech na sali udzielać takich odpowiedzi...

Wychodzi na to, że warto brać przykład z innych i nie mówić prawdy. Bo lud chce usłyszeć ambitniejszą wersje wydarzeń, bardziej skomplikowaną ;)

Edytowano przez MicroVPS.pl (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że warto brać przykład z innych i nie mówić prawdy. Bo lud chce usłyszeć ambitniejszą wersje wydarzeń, bardziej skomplikowaną ;)

W sensie trzeba było zostać przy tej pierwszej wersji (cytat poniżej) jednak?

Uszkodzeniu uległ kernel openvz, jednak on również został szybko przywrócony do działania. Zapisaliśmy logi ataków i sprawę przekażemy organom ścigania.

 

 

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sensie trzeba było zostać przy tej pierwszej wersji (cytat poniżej) jednak?

 

Może ja inaczej oceniam sytuacje. Ale czy cała dyskusja toczy się o jedno słowo, co zostało już wyjaśnione kilka postów wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Do wszystkich naszych serwerów przydzielone jest wspólne łącze 200 Mbps."

 

Pytanie z ciekawości: 200 Mbps per matka, tak?

 

 

200 na każdą maszynę matkę?

 

A czego oczekujesz za 10 PLN na miesiąc? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z ciekawości: 200 Mbps per matka, tak?

A czego oczekujesz za 10 PLN na miesiąc? :D

Odpowiadasz na to o co się pytasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, niedawno natrafiłem na host microvps.pl po zapoznaniu się z ofertą śmiem twierdzić, że firma stosuje overselling przez co jakość oferowanych usług zapewne jest niska, dlaczego? Już tłumaczę.


Z informacji umieszczonych w sliderze wynika, że specyfikacja maszyn utrzymujących usługi to Intel Xeon E3-1240 v2, 32GB ECC RAM, 2x 120GB SSD, screen: http://screenshot.sh/m19VXaao1qFmp


Jak sami podają do opinii publicznej oraz łatwo można to sprawdzić, są to maszyny z SprintDataCenter.pl oferta SOS5, link: https://www.sprintdatacenter.pl/produkt/118/serwer-sos-5


Jak na razie zapowiada się obiecująco, serwer VPS za tanie pieniądze w polskiej lokalizacji, jednak nie do końca. Bazując na parametrach ofert, można łatwo policzyć, że zasoby mają się nijak to rentowności maszyn - chyba, że firma działa jako instytucja charytatywna, baaa nawet dopłaca do biznesu, oto przykład.


Przyjmijmy taki scenariusz.

Na maszynę, posiada ona 32GB RAMu lokowane są serwery VPS pakiet VPS - MICRO 1GB RAMu, czyli zmieści się maksymalnie 32 serwery VPS w tym pakiecie. Teraz z pomocą przychodzi nam matematyka poziom podstawowy. Będziemy bazować na cenach netto, ponieważ podejrzewam, że firma jest płatnikiem VAT.


Koszt zakupu maszyny to 251 zł/msc (sam jestem klientem SDC i wiem, że jeśli posiada się u nich kilka maszyn to dają zniżki na maszyny w granicach 10-20 zł netto), przyjmijmy wariant, że ta firma takie posiada i końcowa cena to 231 zł/msc.

Dodatkowo do maszyny musimy wykupić adresy IP, koszt 32 adresów to 192 zł/msc, link: https://www.sprintdatacenter.pl/produkt/579/pakiet-dodatkowych-adresw-ipv4


Łączny koszt utrzymania maszyny z adresami IP na miesiąc to: 231 zł + 192 zł = 423 zł.

Jak wcześniej wspomniałem, na taką maszynę zmieści się 32 VPSy w pakieci VPS - MICRO, więc 423 zł / 32 VPSy = 13,22 zł jest to cena jednego VPS, jeśli oczywiście cała maszyna zostanie zajęta. Cena na stronie to 10,99 zł brutto!


Ciekawą rzeczą jest również przestrzeń dyskowa, pakiet VPS - MICRO posiada 10 GB, natomiast maszyna wyposażona jest w 2x 120 GB, zapewne dyski nie są ustawione na RAID 1, a RAID 0 co daje nam 240 GB przestrzeni, jednak podczas awarii jednego z dysków tracimy wszystkie dane, licząc dalej 32 VPSy * 10 GB = 320 GB tyle pamięci dyskowej jest potrzebne aby klientowi zapewnić to co jest w ofercie, jednak jest to niemożliwe, ponieważ brakuje 80 GB.


Moim zdaniem osoba, która tworzyła oferty nie kalkulowała tego w taki sposób, aby wszystkie parametry miały przełożenie na realne zasoby, a na celowe prowadzenie oversell'ingu.


Zapewne po tym poście, wypowie się administrator hostingu, który napisze coś w stylu "źle liczysz", jednak jestem administratorem serwerów dedykowanych i trochę się na tym znam :)


Pozdrawiam

Edytowano przez mowiejakjest (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie, niedawno natrafiłem na host microvps.pl po zapoznaniu się z ofertą śmiem twierdzić, że firma stosuje overselling przez co jakość oferowanych usług zapewne jest niska, dlaczego? Już tłumaczę.
Z informacji umieszczonych w sliderze wynika, że specyfikacja maszyn utrzymujących usługi to Intel Xeon E3-1240 v2, 32GB ECC RAM, 2x 120GB SSD, screen: http://screenshot.sh/m19VXaao1qFmp
Jak sami podają do opinii publicznej oraz łatwo można to sprawdzić, są to maszyny z SprintDataCenter.pl oferta SOS5, link: https://www.sprintdatacenter.pl/produkt/118/serwer-sos-5
Jak na razie zapowiada się obiecująco, serwer VPS za tanie pieniądze w polskiej lokalizacji, jednak nie do końca. Bazując na parametrach ofert, można łatwo policzyć, że zasoby mają się nijak to rentowności maszyn - chyba, że firma działa jako instytucja charytatywna, baaa nawet dopłaca do biznesu, oto przykład.
Przyjmijmy taki scenariusz.
Na maszynę, posiada ona 32GB RAMu lokowane są serwery VPS pakiet VPS - MICRO 1GB RAMu, czyli zmieści się maksymalnie 32 serwery VPS w tym pakiecie. Teraz z pomocą przychodzi nam matematyka poziom podstawowy. Będziemy bazować na cenach netto, ponieważ podejrzewam, że firma jest płatnikiem VAT.
Koszt zakupu maszyny to 251 zł/msc (sam jestem klientem SDC i wiem, że jeśli posiada się u nich kilka maszyn to dają zniżki na maszyny w granicach 10-20 zł netto), przyjmijmy wariant, że ta firma takie posiada i końcowa cena to 231 zł/msc.
Dodatkowo do maszyny musimy wykupić adresy IP, koszt 32 adresów to 192 zł/msc, link: https://www.sprintdatacenter.pl/produkt/579/pakiet-dodatkowych-adresw-ipv4
Łączny koszt utrzymania maszyny z adresami IP na miesiąc to: 231 zł + 192 zł = 423 zł.
Jak wcześniej wspomniałem, na taką maszynę zmieści się 32 VPSy w pakieci VPS - MICRO, więc 423 zł / 32 VPSy = 13,22 zł jest to cena jednego VPS, jeśli oczywiście cała maszyna zostanie zajęta. Cena na stronie to 10,99 zł brutto!
Ciekawą rzeczą jest również przestrzeń dyskowa, pakiet VPS - MICRO posiada 10 GB, natomiast maszyna wyposażona jest w 2x 120 GB, zapewne dyski nie są ustawione na RAID 1, a RAID 0 co daje nam 240 GB przestrzeni, jednak podczas awarii jednego z dysków tracimy wszystkie dane, licząc dalej 32 VPSy * 10 GB = 320 GB tyle pamięci dyskowej jest potrzebne aby klientowi zapewnić to co jest w ofercie, jednak jest to niemożliwe, ponieważ brakuje 80 GB.
Moim zdaniem osoba, która tworzyła oferty nie kalkulowała tego w taki sposób, aby wszystkie parametry miały przełożenie na realne zasoby, a na celowe prowadzenie oversell'ingu.
Zapewne po tym poście, wypowie się administrator hostingu, który napisze coś w stylu "źle liczysz", jednak jestem administratorem serwerów dedykowanych i trochę się na tym znam :)
Pozdrawiam

 

 

Nie wziąłeś pod uwagę kosztów, które Nam odchodzą (np. licencja za panel), i cen które płacimy. Nie sugeruj się ofertą widoczną na stronie SDC, ponieważ w ogromnym stopniu odbiega od rzeczywistości.

 

Posiadamy dyski HDD, nie SSD. Na stronie nigdzie nie wprowadzamy potencjalnego klienta w błąd.

 

Cieszymy się, że przekalkulowałeś za Nas opłacalność sprzedaży. Dajemy sobie spokojnie radę. Ciężko mi stwierdzić, czy to atak czy pozytyw w naszą stronę mając tylu zadowolonych klientów. Drogo źle, za tanio też nie dobrze. Nie dogodzisz..

 

@edit.

Swoją drogą ciekawe, że tak 1 postowca ruszyła chęć analizowania czyjejś kieszeni ;)

Edytowano przez MicroVPS.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

@edit.

Swoją drogą ciekawe, że tak 1 postowca ruszyła chęć analizowania czyjejś kieszeni ;)

 

Cudze łatwiej się liczy :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubah

 

Witajcie, niedawno natrafiłem na host microvps.pl po zapoznaniu się z ofertą śmiem twierdzić, że firma stosuje overselling przez co jakość oferowanych usług zapewne jest niska, dlaczego? Już tłumaczę.
Z informacji umieszczonych w sliderze wynika, że specyfikacja maszyn utrzymujących usługi to Intel Xeon E3-1240 v2, 32GB ECC RAM, 2x 120GB SSD, screen: http://screenshot.sh/m19VXaao1qFmp
Jak sami podają do opinii publicznej oraz łatwo można to sprawdzić, są to maszyny z SprintDataCenter.pl oferta SOS5, link: https://www.sprintdatacenter.pl/produkt/118/serwer-sos-5
Jak na razie zapowiada się obiecująco, serwer VPS za tanie pieniądze w polskiej lokalizacji, jednak nie do końca. Bazując na parametrach ofert, można łatwo policzyć, że zasoby mają się nijak to rentowności maszyn - chyba, że firma działa jako instytucja charytatywna, baaa nawet dopłaca do biznesu, oto przykład.
Przyjmijmy taki scenariusz.
Na maszynę, posiada ona 32GB RAMu lokowane są serwery VPS pakiet VPS - MICRO 1GB RAMu, czyli zmieści się maksymalnie 32 serwery VPS w tym pakiecie. Teraz z pomocą przychodzi nam matematyka poziom podstawowy. Będziemy bazować na cenach netto, ponieważ podejrzewam, że firma jest płatnikiem VAT.
Koszt zakupu maszyny to 251 zł/msc (sam jestem klientem SDC i wiem, że jeśli posiada się u nich kilka maszyn to dają zniżki na maszyny w granicach 10-20 zł netto), przyjmijmy wariant, że ta firma takie posiada i końcowa cena to 231 zł/msc.
Dodatkowo do maszyny musimy wykupić adresy IP, koszt 32 adresów to 192 zł/msc, link: https://www.sprintdatacenter.pl/produkt/579/pakiet-dodatkowych-adresw-ipv4
Łączny koszt utrzymania maszyny z adresami IP na miesiąc to: 231 zł + 192 zł = 423 zł.
Jak wcześniej wspomniałem, na taką maszynę zmieści się 32 VPSy w pakieci VPS - MICRO, więc 423 zł / 32 VPSy = 13,22 zł jest to cena jednego VPS, jeśli oczywiście cała maszyna zostanie zajęta. Cena na stronie to 10,99 zł brutto!
Ciekawą rzeczą jest również przestrzeń dyskowa, pakiet VPS - MICRO posiada 10 GB, natomiast maszyna wyposażona jest w 2x 120 GB, zapewne dyski nie są ustawione na RAID 1, a RAID 0 co daje nam 240 GB przestrzeni, jednak podczas awarii jednego z dysków tracimy wszystkie dane, licząc dalej 32 VPSy * 10 GB = 320 GB tyle pamięci dyskowej jest potrzebne aby klientowi zapewnić to co jest w ofercie, jednak jest to niemożliwe, ponieważ brakuje 80 GB.
Moim zdaniem osoba, która tworzyła oferty nie kalkulowała tego w taki sposób, aby wszystkie parametry miały przełożenie na realne zasoby, a na celowe prowadzenie oversell'ingu.
Zapewne po tym poście, wypowie się administrator hostingu, który napisze coś w stylu "źle liczysz", jednak jestem administratorem serwerów dedykowanych i trochę się na tym znam :)
Pozdrawiam

 

 

Zgadnij co ;-)

 

każdy vps na openvz szczególnie ten budżetowy to overselling, każdy !!!!. Jeżeli chcesz gwarantowany bierzesz inna wirtualizacje :)

 

 

po drugie nie do końca jestem pewien czy faktycznie masz serwer/y w SDC patrząc na to jak liczysz adresy IP (ich cenę, przy zakupie większej ilości :>)

 

 

po trzecie w SDC wrzucają do serwerów tylko HDD WD RE (RE4 też) / HGST a więc wydajnościowo wysoka półka więc śmiga to dobrze :)

po czwartek SDC oferuje konfiguracje indywidualne, równie dobrze microvps może stać na raidzie 10 (wiele dysków) co da kopa wydajnościowego.

po piąte nitka do serwera jest gigabit, sdc pisze 200mbit bo tyle jest gwarantowane, mozesz wyjezdzic caly transfer 1gbit w obie strony (pamietaj, ze jest limit transferu), ja osobiscie nie miałem zwolnień do 200Mbit :)

 

 

Edytowano przez kubah (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

śmiem twierdzić, że firma stosuje overselling

 

No ameryki to ty nie odkryłeś...

 

Twoje spekulacje były chyba potrzebne tylko tobie, ponieważ tylko ty tego nie wiedziałeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W VPS tez mozna dostac w pelni dedykowane zasoby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powyższe posty są niestety, tylko spekulacjami. Cieszymy się, że mamy pomoc specjalistów od księgowości i kalkulacji, ale na razie skorzystamy z własnych wyliczeń. Wychodząc na przeciw całej tej sytuacji na urodziny, które są już za miesiąc przygotujemy kampanię 200 serwerów VPS w korzystnej cenie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Cudze łatwiej się liczy :)

 

Zawsze tak jest czego i my jesteśmy dobry przykładem ;) Dla mnie osobiście MicroVPS to mistrzostwo świata a co idzie za tym strzał w dziesiątkę. Mogę jedynie życzyć powodzenia i dalszego rozwoju!

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×