Skocz do zawartości

Polecane posty

Tylko co ci po tej ochronie jak łącza mają strasznie dupne w ovh (np. samoistne wyrzucanie z ssh i gubienie pakietów co czuć gdy siedzisz na tsie) dodatkowo jak trafisz na jakąś matkę która często atakują to też jest pozamiatane, ja już nie jedno z ovh przeżyłem i polecam coś lokalnego bo nigdy nic nie wiadomo co się stanie na drugim końcu europy. Gdy ostatnio były zamieszki w niemczech to w hetznerze łącza padały i też kolorowo nie było.

 

To dawno miałeś styczność z ovh, poprawiły się usługi typu vps nie wyrzuca już samoczynnie.

Pingi jak pingi to francja + firewalle które wydłużają troszkę czas i ochronę na vpsach mają w miarę przyzwoitą gdy włączysz stałe filtrowanie :)

Edytowano przez DaFFX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dawno miałeś styczność z ovh, poprawiły się usługi typu vps nie wyrzuca już samoczynnie.

Pingi jak pingi to francja + firewalle które wydłużają troszkę czas i ochronę na vpsach mają w miarę przyzwoitą gdy włączysz stałe filtrowanie :)

No właśnie nie tak dawno bo w styczniu, zrezygnowałem na rzecz online.net, od tego czasu miałem tam może 1 pad łącza i 1 dos ale nie narzekam, jakoś to działa. Chętnie by, się przeniósł na microvps bo już nie potrzebuje takich zasobów ale brak ssd nieco odrzuca no i głownie to że nie ma gwarantowanych zasobów.

Jeszcze dyskutując o microvps to wraz z systemem instalują wiele niepotrzebnych rzeczy, bo potem np. podczas instalacji vestacp wyskakują błędy, ponieważ jakaś usługa jest już zainstalowana (apache albo coś z pocztą ale już nie pamiętam bo sprawdzałem to dość dawno). Powinna być możliwość wyboru czy chcemy czystą instalacje czy też nie, a potem trzeba się z tym wszystkim bawić. Czekam też na jakieś opcje dedykowane (o ile już takich nie ma), aby można było dostosować konfiguracje vpsa pod siebie no i opcja z kvm była by też niezła. Oczywiście wszystko powinno mieć swoją cenę bo zapewne zmalało by się trochę osób które chciałby vpsa kvm z ssd( są już takie oferty w polsce lecz bez antyddosa). Chociaż nawet nie chodzi o ssd tylko ogólnie o szerszą ofertę. Tylko że firma musi trochę się rozkręcić aby to stało się opłacane, no ale będę czekać, ponieważ chciałbym się przenieść gdzieś z online, a bez raida czuje się trochę niebezpiecznie).

 

Edit: Tak wpadło mi do głowy aby była możliwość auto instalacji albo panelu albo np. dokupienia panelu plesk, da czy jakiegoś innego, jako że macie swój autorski panel do zarządzania to raczej problemem by to nie było, a część osób by z tego skorzystała jak np. ja. Mam nadzieję że pomyślicie nad tym co napisałem. ;)

Edytowano przez protoplasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dyskutując o microvps to wraz z systemem instalują wiele niepotrzebnych rzeczy, bo potem np. podczas instalacji vestacp wyskakują błędy, ponieważ jakaś usługa jest już zainstalowana[....]

 

W zamówieniu bądź re-instalacji wybierz system z dopiskiem "-minimal".

 

[..] no i opcja z kvm była by też niezła. [....]

To dopiero w drugiej wersji panelu, a już zapowiada się ciekawie... ;)

 

 

 

 

Zauważ, że serwery MicroVPS dzierżawione są od SDC które w ofercie posiada tylko BLACKHOLING który wytnie ruch z innych krajów ale nie jest w 100% skuteczny i nie gwarantuje pełnej ochrony.

 

Przykłady tras:

MicroVPS.pl

1 8 ms 8 ms 10 ms 192.168.1.1

2 25 ms 26 ms 26 ms wro-bg1.neo.tpnet.pl [83.1.4.15]

3 26 ms 25 ms 25 ms wro-r2.tpnet.pl [80.50.157.57]

4 37 ms 35 ms 33 ms war-ar8.tpnet.pl [195.205.0.10]

5 * * * Upłynął limit czasu żądania.

6 * * * Upłynął limit czasu żądania.

7 * * * Upłynął limit czasu żądania.

8 60 ms 60 ms 60 ms Z010SWCE01-loonar.net.hawetelekom.pl [77.242.225

93]

9 63 ms 60 ms 61 ms loonar-Z010SWCE01.net.hawetelekom.pl [77.242.225

94]

10 59 ms 59 ms 59 ms n19h28.sprintdatacenter.net [46.29.19.28]

11 59 ms 58 ms 59 ms n8238h68.sprintdatacenter.net [188.68.xxx]

Nie ma tutaj żadnego firewalla

 

ovh.pl

1

2 37 ms 44 ms 47 ms wro-bg1.neo.tpnet.pl [83.1.4.15]

3 30 ms 26 ms 25 ms wro-r2.tpnet.pl [80.50.157.57]

4 28 ms 31 ms 31 ms poz-r1.tpnet.pl [194.204.175.205]

5 43 ms 43 ms 43 ms bundle-ether3.ffttr5.Frankfurt.opentransit.net [

193.251.249.197]

6 42 ms 41 ms 40 ms 37.187.232.46

7 48 ms 49 ms 47 ms sbg-g1-a9.fr.eu [91.121.128.127]

8 43 ms 45 ms 46 ms vac2-0-a9.fr.eu.vaccum [178.33.100.155]

9 50 ms 51 ms 67 ms vac2-1-n7.fr.eu.firewall [178.33.100.98]

10 47 ms 44 ms 46 ms vac2-2-n7.fr.eu.tilera [37.187.36.247]

11 44 ms 44 ms * vac2-3-n7.fr.eu [91.121.215.111]

12 * * * Upłynął limit czasu żądania.

13 44 ms 43 ms 43 ms 135.ip-37-187-37.eu [37.187.37.135]

14 45 ms 42 ms 43 ms 234.ip-92-xxx.eu [92.222.xxx]

Ruch przechodzi przez 4x VAC

 

Ceny są zbliżone nie mniej jednak microvps ma niższy ping i szybsze łącze ale .... lepszą ochronę i tak zapewnia ovh.pl dlatego pod większy serwer lepiej kierować w tą ofertę :)

 

Ochrona Naszych serwerów nieco różni się od innych (WanGuard + autorskie rozwiązanie związane z automatyczną detekcją niepożądanego ruchu). Nie chcemy kusić "testerów" więc się tym za bardzo nie chwalimy.

Edytowano przez MicroVPS.pl (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy macie w planach wprowadzenie oferty z Windowsem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safe@xxx:/tmp/speedtest-cli$ uptime

14:09:19 up 7 days, 38 min, 1 user, load average: 0.05, 0.03, 0.00


4364735922.png




Nadal 0 downtime'u łącze nadal zaskakuje dysk tak samo, mam nadzieję, że zostanie tak na długo bo zamierzam zostać z nimi na długi czas:)



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

safe@xxx:/tmp/speedtest-cli$ uptime
14:09:19 up 7 days, 38 min, 1 user, load average: 0.05, 0.03, 0.00
4364735922.png
Nadal 0 downtime'u łącze nadal zaskakuje dysk tak samo, mam nadzieję, że zostanie tak na długo bo zamierzam zostać z nimi na długi czas:)

 

7 dni przy takim load average to żaden wyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

7 dni przy takim load average to żaden wyczyn.

Polecam, 0 downtime'u przez dłuuuugi czas :) I oby tak zostało :P

root@filipsiu:~# uptime
06:49:57 up 123 days, 21:41, 2 users, load average: 6.83, 4.01, 4.95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MicroVPS.pl

 

Macie zamiar wprowadzić lokalizację zagraniczną ?

 

Tak, chcemy to zrealizować w ciągu najbliższych tygodni. Warto obserwować Naszego facebook-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Czyżby tango down?

strona ledwo działa, vpsy leżą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby tango down?

strona ledwo działa, vpsy leżą

 

Około godziny 22.30 zostały zarejestrowane pierwsze anomalie z siecią serwera dedykowanego s3. Po szybkiej weryfikacji okazało się, że od jednego klienta wychodzą potężne ataki DDoS na poziomie 960 Mbps. Anti-Hack w tej sytuacji niestety, nie sprawdził się do końca, ponieważ zapisał winowajcę, jednak zadziałał za późno i nie zdążył wyciąć IP z ruchu. Z powodu dużego "skompromitowania" maszyny nie byliśmy w stanie zrobić tego nawet manualnie. Po szybkim kontakcie z DC IP zostało wycięte, a usługa wróciła w pewnym sensie do działania. Jak się okazało zniszczenia były troszkę większe niż można byłoby się spodziewać. Uszkodzeniu uległ kernel openvz, jednak on również został szybko przywrócony do działania. Zapisaliśmy logi ataków i sprawę przekażemy organom ścigania.
Od 20 lipca wejdą również nowe podpunkty w regulaminie, które będą bardzo restrykcyjnie karać takie osoby również grzywną. Nie chcemy, aby takie sytuacje miały miejsce, dlatego również anti-hack będzie weryfikował sieć z dwukrotnie większą częstotliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakbyście zaczęli sprzedawać VPSy dzierżawione od hosteama :P Lepsza ochrona imo. Oraz lepszy ping.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Fajnie jakbyście zaczęli sprzedawać VPSy dzierżawione od hosteama :P Lepsza ochrona imo. Oraz lepszy ping.

Gdyby tak zrobili to zapewne płakałbyś znów, że cena za duża :v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Jak może się uszkodzić kernel od dużego ruchu na interfejsie sieciowym?

Jak to musieliście informować DC, aby zatrzymać ruch z VPS? Nie wystarczy wypiąć wirtualny kabelek czy coś?

Czytam całą tą wiadomość i dla mnie nic nie trzyma się kupy...

 

Kszysiu

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że napisał to ktoś kto ma pojęcie w temacie bo już myślałem, że wszyscy połknęli tę wiadomość jak młody pelikan..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

połknęli (...) jak młody pelikan..


Uwielbiam to porównanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takimi cenami vps-ów to nie dziwne, że co jakiś czas się kernel uszkodzi od dużego ruchu w sieci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Jak może się uszkodzić kernel od dużego ruchu na interfejsie sieciowym?

 

Może inaczej...

Maszyna uruchamiała się bez odpowiedniego oprogramowania openvz, i trzeba było go postawić na nogi. Czy teraz jest lepiej ;)?

Jak to musieliście informować DC, aby zatrzymać ruch z VPS? Nie wystarczy wypiąć wirtualny kabelek czy coś?

Nie mamy jeszcze daru telepatycznie łączyć się z maszyną, kiedy ona sama nie ma połączenia ze światem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Może inaczej...

Maszyna uruchamiała się bez odpowiedniego oprogramowania openvz, i trzeba było go postawić na nogi. Czy teraz jest lepiej ;)?

 

Co innego, że uruchomił się nie z tego kernela a co innego "popsuł się kernel openvz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej... Maszyna uruchamiała się bez odpowiedniego oprogramowania openvz, i trzeba było go postawić na nogi. Czy teraz jest lepiej ;)?

To musieliście ją kopać tylko po to, żeby odciąć klienta od sieci?

 

Nie mamy jeszcze daru telepatycznie łączyć się z maszyną, kiedy ona sama nie ma połączenia ze światem :rolleyes:

IPMI?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam pecha...

 

Postawiłem serwer TS3 w OVH - po miesiącu problemy z łączem.

 

Przeniosłem serwer do MicroVPS - po 16 dniach wszystko im padło wraz ze stroną...

 

Czy w Polsce naprawdę tak ciężko jest ze stabilnością hostingów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×