Skocz do zawartości
karolkarol

Przenoszenie strony na inny hosting, a pozycje w Google

Polecane posty

Witam serdecznie!

Jestem mało zorientowany w tych sprawach, dlatego proszę o zrozumienie. :)

Posiadam stronę, która ma kilkaset podstron. Strona nie opiera się na żadnym cms, czy skrypcie.

Przez kilka lat udało mi się wypozycjonować wiele podstron, w tym stronę główną, na wysokie miejsca w Google.

Chciałbym jednak teraz zmienić hosting. Pytanie, czy jakbym wykupił inny i przeniósł tam swoje wszystkie podstrony, stronę główną, po prostu kopiując je z dysku, a następnie podepnę dnsy do domeny, to czy jest spora szansa, na utratę pozycji w Google? Po podpięciu domeny pod nowy hosting, wszystkie foldery, linki powinny mieć taki sam układ jak obecnie.

Pozdrawiam,
będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie powinno stać nawet jeśli przez jakiś (krótki) czas strona nie będzie działać. Tego jednak lepiej uniknąć, więc zmień wpisy DNS, dopiero kiedy będziesz miał pewność, że strona poprawnie działa na nowym hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie niewielki spadek widoczny po kilku miesiącach. Praktycznie nie odczujesz ale zobaczysz w statystykach google. Sprawdzone na kilku klientach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google chętniej indeksuje te witryny internetowe, które szybko się wyświetlają, zatem jeśli zmiana hostingu nie sprawi dyskomfortu dla użytkowników to w efekcie długoterminowym nie powinno być odczuwalne. Natomiast warto jest wpierw ustawić serwery DNS od CloudFlare, gdzie TTL jest bardzo niskie i dowolna zmiana rekordu jest widoczna niemal natychmiastowo, dzięki czemu przeniesienie będzie praktycznie płynne i szybkie. :)

Edytowano przez OneDistrict (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje. :)

 

Rozumiem, że jak wykupie drugi hosting i tam wgram wszystkie pliki (strona główna i podstrony), to wtedy zmienić dns domeny. A na tym poprzednim hostingu (jeszcze obecnym) mam przez jakiś czas również trzymać stronę, czy najlepiej od razu usunąć ją z serwera? Zakładając, że powiedzmy po 24h dnsy zostaną przeniesione i strona będzie dobrze funkcjonować.

 

 

Edytowano przez karolkarol (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze gdy strona jest na jakimś dobrym, krajowym hostingu. Wg mnie to też jest pewien profit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie to miało żadnego wpływu na pozycje w G. Możesz śmiało przenosić, kwestia dobrej oferty.

Lokalizacja hostingu nie ma żadnego znaczenia, aby tylko nie był to jakiś oflagowany spam hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przenosiłem jedną ze stron na nowy serwer i miałem małe spadki spowodowane drobnymi problemami przy przenoszeniu, przez co strona była niedostępna przez jakiś czas. Pozycje jednak szybko wróciły do normy, jeśli wszystko przebiegnie u Ciebie sprawnie i bez problemów to nic nie odczujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×