Skocz do zawartości
Various

Tani energooszczędny sprzęt pod ESX

Polecane posty

Witam :)

Jako, że wpadło mi łączę z UPC 250/20, szkoda by było marnować 20mbit wysyłu więc chciał bym postawić sobie serwer. Docelowo potrzebuję też routera i oglądałem terminale Fujitsu FUTRO S400 ale to stówka za sam router, a za ponad 200-250 można już upolować coś z C2D.

 

Czy s775 to były na tyle ekonomiczne procki, że mogło by to chodzić 24/7 i nie zdewastować studenckiego portfela ? I najważniejsze pytanie: czy poleci na tym ESX ? (poleciec poleci bo miałem ESX na gorszym gracie, kwestia jak poleci :) ) 2 góra 4 maszyny: router, serwer, NAS i coś do testów, właściwie same linuxy.

 

Ew. za czym się rozejrzeć ?

 

Dzięki z góry

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

s775 dramatu z prądem nie ma, ale z wydajnością rewelacji też nie. Polecałbym raczej wszystko od Sandy Bridge w górę. Nawet i3-2100T będzie o wiele wydajniejsze od większości procesorów na s775. Pytanie jaki masz budżet i w jakiej to ma być obudowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że za 2-3 stówki wyrwę używkę na s775 (cały komp), a o i3 nie ma co marzyć :/


Przykładowo:

http://allegro.pl/promocja-50-lenovo-2x2-5ghz-2gb-ddr3-dvd-rw-fv-i5011838455.html

http://allegro.pl/lenovo-9196-c2d-2-6ghz-2gb-160gb-windows-7-ee-12gw-i4965135084.html

 

Fajne, małe, tylko nie wiem jak z prądożernością i głośnością :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość Dual Core i Core 2 Duo ma TDP 65W. Chipset na płycie głównej to prawdopodobnie jakieś 15-25W, zależy jaki. Dysk twardy to okolice 10W, też zależy jaki. Do tego wentylatory i inne drobiazgi. Plus jakieś straty na samym zasilaczu.

 

Żarówka 60W zużyje na chwilę obecną (w przybliżeniu) jakieś 20zł miesięcznie. Taki komputer pewnie nawet 40.

 

Zastrzeżenie: to przybliżone szacunki osoby nie będącej ekspertem, ale odrobinę zainteresowanej w temacie.

 

 

PS. Co do głośności - wentylatory plus twarde dyski. Głównie o wentylatory chodzi, bo dobry sprawny dysk jest dość cichy, choć stary i wysłużony też może nieźle hałasować. Pod tym względem dobrze jest szukać czegoś z pasywnym chłodzeniem.

 

Ale do wszystkiego można przywyknąć, zapewniam. Może nie jest to komfortowe, ale mam dość głośny komputer 24/7 od pięciu lat metr od łóżka i żyję. ; ) Choć wiele osób pewnie mogło by mieć problemy ze snem. No i przyznam, że gdy raz do roku zdarzy mi się komputer wyłączyć, to cisza w nocy jest wtedy naprawdę przyjemna.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy ktoś może coś powiedzieć o przykładowych w/w kompach ? Jak z głośnością takowych i poborem mocy ? (zasilacze tam też pewnie sprawnością nie grzeszą) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy lepszym rozwiązaniem od takiego serwera z ESX będzie kupno 2 terminali (takich ThinClientów) i postawienie routera i serwera osobno ? Co będzie wydajniejsze ? Taki C2D mocno spada na wydajności przez ESX ?

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×