Skocz do zawartości
gucek012

Zwiększenie wydajności strony na serwerze VPS

Polecane posty

Witam Serdecznie.

Otóż zakupiłem z oferty ovh VPS CLASSIC 3 czyli:

 

3 vCores

4 GB Ramu

oraz 50 GB Raid 10

 

i postanowiłem wrzucić 2 strony postawione na wordpresie którą działają wręcz tragicznie. Czy dało by się coś z tym zrobić? mam zainstalowany tylko Zpanel. Myślę, że może być to wina wydajności mysql. Miałem kiedyś inny serwer i wszystko zdawało się działać ok. Tutaj nie mam nawet obciążenia 20% a działa jakby nie mogła.

Serdecznie pozdrawiam.

Dawid

 

(DOMENY JAK BĘDZIE TRZEBA PODAM W PW)

Edytowano przez gucek012 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepsza konfiguracja powinna pomóc, ale ogólnie, jeśli chcesz VPS-a w OVH, to lepiej wybrać coś z oferty RunAbove. Klasyczne VPS-y u nich są dość zaniedbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenne porady od RafoX'a troche przyspieszyły mój serwer, ale z pewnością to był mój ostatni zakup VPS z tej firmy. Generalnie zmienienie zpanelu na VESTACP załatwiło sprawę.

Dziękuje za wszystkie porady.

Pozdrawiam.

Edytowano przez gucek012 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zmienienie zpanelu na VESTACP załatwiło sprawę.

 

Jestem ciekaw na jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienienie panelu załatwiło sprawę. :D

Generalnie zpanel z tego co pamiętam działą w standardzie na mod_php beż żadnego bajeru typu mod_ruid2 czy apache działąjące na mpm-itk, nie pamiętam jak vestacp. W każdym razie mod_php raczej jest dość wydajne w klasyfikacji różnych SAPI, powinien nawet wyprzedzać fastcgi. (Pomijając dziwną jego skalowalność).

Sam config apache2, pomijając długi timeout i dość małą liczbę max_clients (Co akurat wcale nie musiało być Ci potrzebne większe) to powino działać normalnie. Więc, gdyby ktoś się w przyszłości natknął na ten temat, to nie idzie tą drogą :P

Dogranie jakiegoś opcache sensownego np. xcache/zend_opcache, do tego odpowiedni config MySQL, jakiś cache na wordpressach i opcjonalnie wyłączenie heartbeat. A jeżeli już to nie pomaga to trzeba po prostu poczyścić tego wordpressa*. ;)
Oczywiście zakłądając, że serwer VPS działa sensownie, co przy openVZ OVH wcale nie musi być pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pomogło :), przy zmianie panelu zmieniłem też OS na Debiana 7 64bit co zapomniałem dodać. Przy wordpressie configuracja mysql to podstawa szczególnie przy stronie takich rozmiarów i bazie ważącej okolo 50Mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery OVH są strasznie wolne. Pół roku temu gdy sam szukałem miejsca na swoje usługi zakupiłem VPS Classic #2 na OVH i bliźniaczy VPS w biznes-host. Oba gołe, bez żadnych panelów. Na obu stanęła identyczna konfiguracja: Debian Wheezy x64 + Apache 2.4 event + PHP-FPM 5.5 + mysql 5.5. Testy narzędziem ab wykazały, że serwer BH potrafił obsłużyć 2x więcej requestów na sekundę niż VPS z OVH.

Edytowano przez shibby (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że ovh ma jakieś ograniczenie do tych requestów na sekundę.
Ktoś już opisywał podobny problem z ovh na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×