Skocz do zawartości
RafoX

pseudo oszukanie

Polecane posty

Hej.ostatnio sprzedawaLem tablet z pudelkiem (gdzie w ogloszeniu pisalo ,ze posiadam pudelko) tablet wyslalem sprawny a kupujaca teraz ciska sie o ladowarke i ze niby jej glosnik buczy , gdzie nie pisalo nic ze ladowarke posiadam a tablet byl wyslany sprawny , teraz nas straszy pseudo sadem i pseudo ojcem prawnikiem i chce to dac do technikow i zeby go wycenili ile jest wart (choc miala aukcje taniej) czy jest sie czym przejmowac czy olac sprawe? (Bo i tak mnie na fb zablokowala)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Niech Cię pozwie. Jak mu adwokat krzyknie ile za taki pozew to się zesra bo zapłacisz powiedzmy grosz (jak byś odpukać przegrał) a on jedno zero więcej za sprawę i adwokata.

 

 

Ostatnio się zacząłem zabezpieczać pod tym względem że coraz więcej osób kupuje sprzęt używany, pisze że coś nie działa i odsyła swój własny uszkodzony a Twój towar zachowują. Numery jakieś seryjne spisuje i w pewnym miejscu wew/zew urządzenia zaznaczam jakimś flamastrem że to mój sprzęt (dla samego siebie bo człowiek popełnia błędy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałeś tablet z pudełkiem ale bez ładowarki i dziwisz się, że ktoś się burzy? Ja też bym się burzył bo po co mi by był tablet bez ładowarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie napisałeś, że ładowarki nie ma w zestawie a napisałeś, że kompletny to może się w teorii krzyczeć coś ci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisałem ze to komplet było wyraznie napisane sprzedaje tablet z pudełkiem o ladowarce nawet słowa nie wspomniałem. Andrzej nie ma zadnej aukcji bo wystawiłem to w jakiejś grupie na fb i jak sprzedałem to usunełem. Sprzet oczywiscie był w 100& sprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to tablet można ładować po usb. Fakt, że zaznaczyłeś że jest pudełko domyślnie świadczy że jest to komplet. Szczerze sam bym tak pomyślał ale dla świętego spokoju jak to mówią kto pyta nie błądzi. Kolejna sprawa że kupujący wspomniał o buczeniu głośnika czyli coś jest z nim nie tak mimo że twierdzisz że był 100% sprawny. Może ten fakt go rozzłościł? Dla świętego spokoju poproś o odesłanie ,wyślij mu kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Glośnik nie buczał i jakoś specjalnie kupujacy nie ciskal sie o to tylko wlasnie bardziej o ta ladowarke. Tak tam jest wejscie jak w zwykłym smartfonie i spokojnie od niego mozna ladowac. Nie mam jak zalatwic tej sprawy bo mnie zablokowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech Cię pozwie. Jak mu adwokat krzyknie ile za taki pozew to się zesra bo zapłacisz powiedzmy grosz (jak byś odpukać przegrał) a on jedno zero więcej za sprawę i adwokata.

Nie jestem pewien ale wydaje mi się że w chwili kiedy sprzedający by przegrał sprawę pokrywa wszystkie koszta.

 

Glośnik nie buczał i jakoś specjalnie kupujacy nie ciskal sie o to tylko wlasnie bardziej o ta ladowarke. Tak tam jest wejscie jak w zwykłym smartfonie i spokojnie od niego mozna ladowac. Nie mam jak zalatwic tej sprawy bo mnie zablokowala.

Trudno mi powiedzieć jak masz rozwiązać ten temat. Uczciwie patrząc przelej po prostu pieniądze i jedynie możesz liczyć na uczciwe podejście kupującego ze zwróci przedmiot. Może masz jakiś adres email do tej osoby lub wspólnych znajomych ,którzy by pomogli rozwiązać ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Skoro cię zablokowała i uniemożliwiła przy tym jakikolwiek kontakt to olej ją i tyle. Co się będziesz przejmował. Chciałeś się z nią skontaktować i rozwiązać polubownie problem? Chciałeś. Zablokowała cię i ci to uniemożliwiła? Tak. To niech spada na drzewo.

 

Uczciwie patrząc przelej po prostu pieniądze i jedynie możesz liczyć na uczciwe podejście kupującego ze zwróci przedmiot.

Ale gdzie? Tutaj w Polsce? Zapomnij :) Jak jej zwróci kasę to tak jakby oddał jej tego tableta za free. Gdyby go nie zablokowała to mozna by starać się problem rozwiązać, ale skoro chciała być mądrzejsza... nie można teraz lecieć do wszystkich świętych żeby zdobyć do niej jakikolwiek kontakt i poświęcić na to kawałka życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z kodeksem cywilny jest cos takiego jak rękojmia pomiedzy osobami fizycznymi.

 

Kupujący ma prawo zareklamowac towar, a sprzedajacy ma obowiazek go przyjac i rozpatrzyc reklamacje. Wtedy podejmujesz decyzje: a) uznajesz roszczenie kupujacego i oddajesz wszelkie koszty b) odrzucasz i oczekujesz pieniedzy na przesylke zwrotna.

Tak to odbywa się w praktyce ^^^^^^.

 

Ogloszenie bylo (troche) niejasno napisane. Sugerowalo, ze jest ladowarka. Bo kto sprzedaje bez?? Kupujaca wprawdzie mogla sie o to dopytac, a Ty powinienes jasno napisac w ogloszeniu, ze jej nie ma.

 

Na Twoim miejscu dla swietego spokoju kupilbym zamiennik na allegro i wyslal kupujacej w prezencie.

 

Jesli kupujaca w ramach reklamacji wysle Ci tablet to sprawdz go przy odbiorze czy nie ma uszkodzen/czy sie wlacza (przy swiadku: kurier/listonosz)...w zaleznosci czym bedzie wysylany.

 

Ewentualnie nagrywaj proces rozpakowywania kamerą.

 

I oczywiście nigdy nie wysyła się kasy przed zwrotem sprzętu.


Niech Cię pozwie. Jak mu adwokat krzyknie ile za taki pozew to się zesra bo zapłacisz powiedzmy grosz (jak byś odpukać przegrał) a on jedno zero więcej za sprawę i adwokata.

 

 

Drogi Kolego,

 

widzę, że chyba nie wiesz o czym piszesz...tzn. na pewno nie wiesz o czym piszesz...ale bywa.

Jjeśli sprzedający przegra sprawę cywilną pokrywa w s z e l k i e koszty:

 

a) założenie sprawy w sądzie,

b) dojazdy uczestników,

c) koszty biegłych,

d) koszty swojego prawnika,

e) koszty zastępstwa procesowego strony wygranej

f) inne.

 

Także...nie wprowadzaj ludzi w bład... :(

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogloszenie bylo (troche) niejasno napisane. Sugerowalo, ze jest ladowarka. Bo kto sprzedaje bez??

Producenci teraz normalnie sprzedają bez. Co innego, jeśli oryginalnie ładowarka była w komplecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×