Skocz do zawartości
PapaSmerf

Giedła i pole budżet

Polecane posty

Kolejny temat w giełdzie, kolejny pstrokaty budżet. Trzeba coś z tym w końcu zrobić raz a dobrze. Bez sensu są te tematy, gdzie naście postów dotyczy braku wartości tego pola i argumenty za/przeciw.

 

Z mojej strony proponuję dwa warianty:

- wypierdzielić te pole w piździet

- albo zrobić je wymagane (albo wymagać podania maksymalnego budżetu albo jakiś regex + przedział).

 

Komentarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, moim zdaniem te pole również jest bezsensu.

 

Na forum często przychodzą osoby, które nie mają żadnej wiedzy odnośnie kosztów danej usługi, poza tym jak dzwonisz do firmy to z góry jest nałożona cena na taką usługę, klient usługi nie wycenia. Szczerze? sam bym nie umiał wycenić usługi przykładowo budowlanej, nie mam pojęcia ile czasu niektóre rzeczy mogę zająć dlatego prosiłbym o wycenę tej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wywalić to pole, ono nie ma żadnego sensu przy usługach gdzie na koszty wykonania pracy składa się głównie czas pracy jednej osoby.

 

Jeżeli mamy oferty "stworzenie kampanii marketingowej", stworzenie strony, stworzenie sklepu itp gdzie sposób wykonania i zakres pracy może zależeć od tego ile zleceniodawca ma do wydania to pole budżet jest jak najbardziej sensowne.

 

Jeżeli jednak mamy prace gdzie do założonego celu prowadzi w zasadzie jedna ścieżka (tak jak tam instalacja oprogramowania i konfiguracja wg wymagań) to jaki sens ma czekanie na budżet - zapewne służy jedynie do wyceny ile można temu klientowi zaproponować (budżet - 10%) ;)

 

Każdy wie ile jego praca kosztuje niech sam pisze oferty, a nie czeka na wycenę od zleceniodawcy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami, a nawet więcej - budżet powinien być opisywany przez osoby zainteresowany wykonaniem zlecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, często, budżet mówi o tym czego oczekuje zleceniodawca,

np.

ktoś robi stronę internetowa, jakie jest pierwsze pytanie nieświadomego klienta pytającego o ofertę „za ile?” a dobrze wiadomo, że strona może kosztować 800 zł i to będzie wystarczająco, a czasami 20 k to mało. Wszystko zależy od szczegół,

Też mnie drażni pole budżet, ale czasami mówi od razu czego oczekuje dana osoba,

 

Poza tym gdy pole zniknie to pierwsze pytanie będzie „jaki masz na to budżet ?”, i tematy z giełdy będą się podbijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pola do wyboru:

1 - Podaj budżet

2 - Cena do ustalenia

 

ps: zróbcie cennik jak u dentysty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam takie numery :)

 

"Jaki masz budzet? 20k"... no to pykne cene 19k...w sytuacji kiedy coś jest warte max. 5k.

 

W ten powyższy sposob swietnei goli sie jeleni (jelen = osoba nie znajaca sie na danym temacie". Sam cos takiego przerabialem kilkukrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się w kilku wątkach na ten temat wypowiadałem.

 

Pole budżet to głupota - ktoś kto się nie zna kompletnie na IT i zamieszcza zlecenie (bo tak mu kazał znajomy, szef bądź osoba, która wie co należy zrobić - więc wypisał wszystko ładnie) i podaje cenę 200 zł to zostaje wyśmiany na tym forum i zmieszany z błotem (skąd taka osoba czy nawet szef, znajomy mogą wiedzieć ile to czasu zajmie a przyjmijmy, że godzina pracy to 100-120 zł).

 

Tak jak ktoś napisał wyżej o budowlance - nie znam się na tym więc skąd mam wiedzieć ile będzie kosztować położenie płytek? Od tego są wykonawcy aby podawać swoje ceny i móc wybrać w jak najlepszej ofercie cena/jakość (doświadczenie).

 

Również pisałem, że jest to oczywiste jak ktoś poda za konfigurację serwera pod pocztę swój budżet wynoszący 1500 zł to w większości przypadków dostanie oferty z przedziału 800-1500 zł (+/-) niż niską ofertę np. 200-300 zł. Każdy chce zarobić jak najwięcej i to rozumiem - jednak postawmy się w sytuacji osoby, która kompletnie nie zna ryku, podaje budżet 100-200% większy niż cena rynkowa za daną usługę. Tak samo wielu z nas kroją mechanicy i inne osoby z branż na których słabo się znamy i nie znamy cen za daną usługę.

 

 

Sprawa tematu przez który powstał ten o giełdzie i polu budżetu. LANcaster (kotkowicz.pl) i kilku innych zachowuje się w wątkach jak ludzie, którzy nie powinni oferować żadnych usług.

LANcaster - ""Nie podam budżetu, bo zawyżycie cenę", to mnie kurwica strzela i nawet mi się nie chce wysyłać oferty." I tutaj twórca tematu ma rację bo wiele osób naciąga innych gdy widzą, że ktoś nie zna kompletnie rynku i próbują "wyciągnąć" jak najwięcej. Sam napisałeś: nawet mi się nie chce wysyłać oferty - To nie wysyłaj i sprawa załatwiona (wiele razy to pisałem - nie jesteś zainteresowany? zamknij kartę z tym wątkiem i po sprawie a nie robicie syf). Z drugiej strony nie chce Ci się przedstawić oferty? To nie wykonasz zlecenia = nie masz pieniędzy. Dla Was osób profesjonalistów jest to chwila wycenić daną usługę i przesłać Ją na PW/maila. Ale to Wy jesteście leniwi a nie Twórca tematu, który jest świadom tego, że w 90-95% zostanie naciągnięty. Dlatego wiele tego typu wątków ze zleceniami dot. VPS/Dedyków tworzyłem na innych forach czy na samym OVH bo na WHT to jest patologia (inaczej się tego nie da nazwać).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×