Skocz do zawartości
Mateusz13

503 Service Unavailable w home.pl

Polecane posty

Witam mam problem z serwerem w home.pl, a konkretnie hostingiem. Od wczoraj co kilka minut pojawia się komunikat:

503 Service Unavailable

 

Pomoc home nie widzi problemu, twierdzi, że wszystko jest ok :( Co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z serwerem w home.pl, a konkretnie hostingiem. Od wczoraj co kilka minut pojawia się komunikat:

503 Service Unavailable

 

Pomoc home nie widzi problemu, twierdzi, że wszystko jest ok :( Co mam zrobić?

 

...zmienić usługodawcę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

...zmienić usługodawcę :)

 

Wartość merytoryczną takiej odpowiedzi z grzeczności zostawiam bez komentarza ;)

 

Do autora - bez logów możemy jedynie pogdybać lub popatrzeć w szklaną kule - poczytaj i sprawdź:

 

https://pomoc.home.pl/faq/faq/163

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie zmiany ale do końca miesiąca muszę wytrwać w home.pl.

 

Zmiana usługodawcy była odpowiedzią na twoje słowa w stylu co mam robić! Natomiast powodem takiego zachowania może być np błąd na twojej stronie. Patrząc od strony usługodawcy ciężko jest czasem zlokalizować niektóre zachowania stron internetowych zwłaszcza chwilowe. Czasem takie zadania nie obejmują działań wsparcia technicznego bo poszukiwanie błędu może np dać wynik w ustaleniu używania nieprawidłowych elementów lub nieprzemyślanych przez ciebie co zazwyczaj do niczego nie prowadzi. Wielokrotnie spotykam się z sytuacjami typu że witryna ma być ładna kosztem wydajności samej strony. Czyli jednym słowem upychaniem do maksimum elementów bez zastanowienia powodującym takie i inne błędy. To że zaraz napiszesz że wcześniej działało nie przekłada się na fakt że może wcześniej nie miałeś tylu odwiedzających. Każdy usługodawca w specyficzny sposób zabezpiecza się przez sytuacjami by dany klient nie przekroczył pewnej granicy. Z naszej strony patrząc staramy się zachować tak by nie stracić klienta ale często niektórzy usługodawcy w trybie miesięcznej płatności po prostu olewają brzydko mówiąc. Na zasadzie przyjdzie kolejny i może zostanie. Cóż taka dziwna polityka tych większych ale nie koniecznie dobrych. Chodź opinie mogą być podzielone :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje! Wg. mnie to jest przyczyną:

search.msn.com 52750 37.0 16178 19.1 319 7.47 2682501 74.1

googlebot.com 40195 28.2 36961 43.7 611 14.3 439277 12.1

 

Nie mogę skopiować tabelki ale pokazuje, że te dwa boty zabierają najwięcej transferu. Zmieniłem prędkość indeksacje a na msn nie mam pomysłu.. Nie chcę ich równiez blokować.

Edytowano przez Mateusz13 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Indeksowanie nie powinno prowadzić do 503. Mogłaby trochę wolniej działać, ale nie powinna sypać błędami.

 

Nie patrz na zestawienie, tylko znajdź ten konkretny błąd i zobacz, co go wywołało.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam weblog i staty. W logu jest zapytanie + co spowodowało + przeglądarka oraz odpowiedz serwer wszędzie HTTP 200 czyli ok. W poprzednim dniu gdzie też co chwilę było 503 nie ma nic w logach na ten temat, dlatego pomoc home stwierdziła, że wszystko jest w porządku. Dziwne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić to co piszą w tym artykule to prawda.. Szkoda słów.. Jeszcze trochę, a do strony 500 uu dziennie będę musiał kupić dedyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić to co piszą w tym artykule to prawda.. Szkoda słów.. Jeszcze trochę, a do strony 500 uu dziennie będę musiał kupić dedyka :)

 

Cóż jest to jakieś rozwiązanie :) Natomiast nie rozumiem co się dzieje z usługodawcą i na jakiej zasadzie to działa że w chwili osiągnięcia pewnego pułapu staje się obojętny na zadawane pytania. Lub obarczaniu klienta błędami wynikającymi bezpośrednio z winy usługodawcy i jego polityki w odniesieniu do zasobów. Klient ostatnio mi napisał że korzystał z wielu firm i za każdym razem jak coś przestawało działać otrzymywał odpowiedź: prosimy skorzystać z mocniejszej usługi ponieważ limit CPU...... :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę, a do strony 500 uu dziennie będę musiał kupić dedyka :)

VPS-a. Ale tak.

 

Zresztą, słusznie. Nie opłaca się prowadzić współdzielonego hostingu, gdzie użytkownicy za 2zł miesięcznie spodziewają się wsparcia technicznego dla jakiegoś skleconego metodą Kopiego-Paste'a skryptu php.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oczekują, że na zwykłym hostingu będą cuda. Ale odpowiedź na drugi dzień i brak rozwiązania, a nawet celowe zatajenie problemu wg. tego artu to lekkie przegięcie.. Home ma dobrą pomoc techniczną ale w ofercie serwerów prof z czatem, ja takiego obecnie nie mam. W każdym bądź razie spróbuje, poleconego na tym forum: Dual 2 GB: VPS

http://www.hetzner.de/hosting/produktmatrix_vserver/vserver-produktmatrix

 

Mam nadzieje, że takich cyrków nie będzie.

Ps. korzystałem kiedyś z VPS w IQ za 200 zł mc z administracją i to działało rewelacyjnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oczekują, że na zwykłym hostingu będą cuda. Ale odpowiedź na drugi dzień i brak rozwiązania, a nawet celowe zatajenie problemu wg. tego artu to lekkie przegięcie.. Home ma dobrą pomoc techniczną ale w ofercie serwerów prof z czatem, ja takiego obecnie nie mam. W każdym bądź razie spróbuje, poleconego na tym forum: Dual 2 GB: VPS

http://www.hetzner.de/hosting/produktmatrix_vserver/vserver-produktmatrix

 

Mam nadzieje, że takich cyrków nie będzie.

Ps. korzystałem kiedyś z VPS w IQ za 200 zł mc z administracją i to działało rewelacyjnie..

 

Wystarczy że napiszesz do mnie a dostaniesz gwarancję że nie zmienisz usługi na inną. Adres email w profilu :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

komunikat 503 świadczy o wysyceniu zasobów serwera. Bardzo często zdarza się, że parametry serwera są "nadużywane" przez konkretne aplikacje lub boty próbujące połączyć się z hostem. Dobrym rozwiązaniem jest czasowe zablokowanie takich botów (ich nazwy są podane w logach serwera) w .htaccess - https://pomoc.home.pl/faq/154#jak. Po około 24-48 godzinach możesz usunąć wpis z pliku. Jeżeli masz dodatkowe pytania - chętnie odpowiem :)

 

Pozdrawiam,

Adam z home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinna, pamietaj tylko aby zostawić pusty akapit po ostatniej linijce z kodem.

 

Oskar, Klaudia nosi z dumą koszulkę. Nie zmienimy jej (ani Klaudii ani koszulki:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oskar, Klaudia nosi z dumą koszulkę. .

A powinna się zastanowić, ceny to masakra, tak samo jak jakiekolwiek negocjacje cenowe, nie spuscicie ani grosza mimo, że ceny macie zaporowe :) Ja osobiście przeniosłem swoję domeny do innego usługodawcy zaoszczedziłem 50% :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×