Skocz do zawartości

Polecane posty

Ghost to nie jest mikroblog. I to, że nie został napisany w PHP i nie wymaga PHP na serwerze, jest jedną z jego zalet.

 

Ok więc pokaż mi serwis oparty o ghost po za blogiem. To że nie jest opaty o php nie robi wrażenia na nikim w tej chwili a czy to jest zaleta? Dla mnie nie ma to znaczenia do chwili kiedy mogę odpalić np bloga gdziekolwiek chce bez potrzeby posiadania fizycznej bazy danych i ściśle uwarunkowanych parametrów usługi. Albo sobie ułatwiamy życie albo używamy rozwiązań typu ghost dając kolejne ach och które w mojej opinii dalej jest do d....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to, że nie został napisany w PHP i nie wymaga PHP na serwerze, jest jedną z jego zalet.

 

Dla przeciętnego użytkownika, który chce sobie postawić bloga, raczej wada. Do momentu kiedy node.js stanie się mega powszechne na hostingach, a deployment i utrzymanie tego typu aplikacji nie będzie bólem w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostati "ficzer"? Ooo, można zarządzać tagami. Tylko dlaczego tak banalnego ficzeru nie było od początku? Bo nie było sensu. Dlaczego?

Bo robi to pięć osób, które jednocześnie prowadzą komercyjny hosting, żeby mieć za co rozwijać projekt.

 

w mojej opinii dalej jest do d....

Powtarzasz to, ale nawet jednego powodu nie potrafisz wyartykułować. Mnie się podoba, ze nie wymaga php.

 

I działa na każdym VPS-ie, nie wymaga żadnych specyficznych parametrów. Jako bazę danych możesz używać sqlite. Trudniej o mniejsze wymagania.

 

Nie rozumiem, czemu tak naskoczyliście na fajny kawałek softu i aktywnie rozwijany projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czemu tak naskoczyliście na fajny kawałek softu i aktywnie rozwijany projekt.

 

Może i jest fajny ale nie jest to CMS,sami autorzy przedstawiają go jako platforma blogowa. A temat tyczy się darmowego CMS-a.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo robi to pięć osób, które jednocześnie prowadzą komercyjny hosting, żeby mieć za co rozwijać projekt.

 

O ile mnie pamięć nie myli, to zebrali jakieś Ł200k. Chyba jednak zbyt dużo poszło na promocję. To nie jest jakiś niewiadomo jaki soft, żeby go robić latami, tym bardziej w 5 osób.

 

 

 

I działa na każdym VPS-ie, nie wymaga żadnych specyficznych parametrów. Jako bazę danych możesz używać sqlite. Trudniej o mniejsze wymagania.

Wymagania ma minimalne. Poza node.js, co na razie powszechne nie jest.

 

 

 

Nie rozumiem, czemu tak naskoczyliście na fajny kawałek softu i aktywnie rozwijany projekt.

 

Fajny kawałek softu? Takim to dopiero może być :) Tylko widzisz, ja pamiętam gównoburzę ze starej mapy drogowej. I18N było już gotowe, nagle ***, po 5 miesiącach dyskusji wy**bali ticket, bo muszą się nad tym zastanowić. Uwierz mi, jak by wkładali w projekt swój hajs, to miałby już dawno stabilną wersję i to co mieć powinien. Przypomina mi to obecnie branżę gamingową, najpierw robimy marketingową burzę, zyskujemy hype, a potem myślimy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzasz to, ale nawet jednego powodu nie potrafisz wyartykułować. Mnie się podoba, ze nie wymaga php.

 

Dlaczego twierdzę że jest do D...?

 

Nietypowe wymagania środowiska i upierdliwa konfiguracja

Częste problemy w trakcie wprowadzania sporej ilości nowych treści i elementów audiowizualnych

Praktycznie żadne możliwości rozbudowy co sprawia że nadaje się jedynie pod bloga o minimalistycznej formie

 

Nie widzę nic ciekawego by ponownie wracać do czegoś co sprawia więcej problemów jak korzyści.

 

Zainstaluj to na VPS 1Ghz z 128MB pamięci RAM i 2GB powierzchni i zobaczymy jak ten twój blog będzie działał w oparciu o ghost bo ja jestem pewien na 100% ze postawię na takiej konfiguracji nibbleblog + pocztę i nie będę się obawiał czy mi się wysypie przy dużym ruchu. Na obecną chwilę twierdzę że nibbleblog w porównaniu do ghost to mistrzostwo świata.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już jest postów na cały wątek o Ghoście :)

 

O ile mnie pamięć nie myli, to zebrali jakieś Ł200k. Chyba jednak zbyt dużo poszło na promocję.

Nie widziałem żadnej płatnej promocji Ghosta. I18n to jest trudny i mało pociągający problem. Też bym chciał móc prowadzić polską wersję blogaska pod /pl.

 

Nietypowe wymagania środowiska i upierdliwa konfiguracja

Jakie nietypowe wymagania środowiska? Normalnie działa z nginksem i supervisordem (systemowym, nie nołdowym).

 

Konfiguracja sprowadza się do rozpakowania, edycji jednego pliku konfiguracyjnego, instalacji pakietów npm (jedno polecenie) i uruchomienia. Obsługi nie wymaga żadnej.

 

Zainstaluj to na VPS 1Ghz z 128MB pamięci RAM i 2GB powierzchni i zobaczymy jak ten twój blog będzie działał

Ta, na routerze. Mam go na kebabie (atom n2800, 2GB pamięci) razem z toną innych usług i działa bez żadnych problemów.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem żadnej płatnej promocji Ghosta. I18n to jest trudny i mało pociągający problem. Też bym chciał móc prowadzić polską wersję blogaska pod /pl.

 

1) Sporo tego było, naprawdę. Merketing szeptany, artykuły sponsorowane, od cholery. Za darmo się hype nie robi :)

 

2) Bez żartów, ok? Nie jest to ain specjalnie trudny, ani upierdliwy temat. A co w kwestii tagów? Zarządzanie nimi zostało dodane dopiero ostatnio, 16-18 miesięcy to zajęło. To ja sobie nie wyobrażam kwestii I18N.

 

Widzisz, ja Ghosta nie hejtuję, patrzę na niego trzeźwym okiem i jest po prostu ubogi w funkcjonalność, a rozwój jest masakrycznie powolny. Patrząc na ADHD-driven frontend development, to zanim wydana zostanie wersja stabilna, to pewnie znajdzie się już następna nodejs :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecę GetSimple - doskonałe community, wiele możliwości rozwoju ze względu na pluginy - no i darmowy oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie najpopularniejszym cms na stronę jest Wordpress i nie należy się dziwić skoro daje bardzo duże możliwości.

A ja się będę dziwić. Kobyła która służy do wszystkiego i niczego obecnie, wchłaniająca zasoby jak leci i łatwo ją sobie podziurawić dla przeciętnego Kowalskiego i doprowadzić do infekcji/włamu.

 

Joomla zresztą to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×