Skocz do zawartości

Polecane posty

Pracował ktoś z was na LekkiCMS ??

 

Patrząc na kwiatki typu:

$this->language = $this->loadLanguage(@$_GET['lang']);

 

bałbym się.

 

A do czego potrzebujesz? Bo widzę tutaj zasadniczy problem - każdy poleca, a nikt nie wie do czego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie ma nic innego fajnego?? :)

 

BO PHP-Fusion mi nie pasuje :)

 

 

Poszukaj jakąś fajną stronkę , na której działa już jakiś cms - która by Ci odpowiadała , potem sprawdz na czym to działa i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

A nie ma nic innego fajnego?? :)

 

BO PHP-Fusion mi nie pasuje :)

Dlaczego fusion Ci nie pasuje? To jest jeden z lepszych CMS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego fusion Ci nie pasuje? To jest jeden z lepszych CMS.

 

Pewnie dlatego że strony oparte o ten skrypt są po prostu brzydkie :) , natomiast szukanie Polskiego wsparcia obecnie jest dość proste bo praktycznie jak powstaje jakieś nowe rozwiązanie zaraz powstaje do niego forum lub strona. Nie jest to oczywiście regułą. Zastosowanie cms joomla raczej spełnia twoje warunki , posiada wiele modułów i mostów. Przy odpowiednim podejściu do tematu łatwo można stworzyć piękną witrynę o cechach jakie wymieniłeś i na pewno lżejszą jak opieranie podobnego projektu o wordpress. Lekki cms jest ciekawy ale nigdy mnie nie przekonał do siebie. Get Simple podobnie jak Fusion jest brzydki :) i go również osobiście nie lubię.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zaletą PHP-Fusion jest łatwa obsługa, znaczna ilość dodatków czy bardzo dobre wsparcie - rodzimy support. Jeżeli chodzi o wady to jedyna jaką znalazłem to jest fakt że wszystkie strony oparte na tym CMS wyglądają niemal identycznie jeżeli chodzi o układ. Jedno strona ma lepszą grafikę, inna jakieś przyciski extra ale całość dalej mamy jeden układ który był wałkowany pod koniec lat 90 -> menu po lewej, treśc, menu po prawej, na górze banner, na dole stopka. Może to nieco archaiczne ale można szybko stworzyć konkretną i czytelną stronę.

 

Joomla to znów wielka potężna kobyła. Można ją stosować zarówno do małych stron jak i pod większe portale. Schody zaczynają się przy próbie grzebania w kodzie, niestety trzeba się trochę nasiedzieć, praca przy nowych templatach też do szybkich i łatwych nie należy. Jednym z plusów tego CMS jest to, że można stworzyć prostą stronę bez powtarzalności układu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Zdajecie sobie jednak sprawę, że można zrobić widok dwukolumnowy na php-fusion? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tak samo jak jednokolumnowy bądź niekolumnowy czyli tylko menu górne, wyżej banner, pod menu górnym treść i na koniec stopka. Wiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

No więc nie widzę powodów by odrzucać php-fusion przez autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że CMS. Ghost to coś takiego jak WordPress.

 

https://ghost.org/download/

 

Na Ghoście jedyne co zrobisz to postawienie blogaska - w tym kontekście to CMS. Poza tym, on w ogóle nie jest zlokalizowany - szablon sobie zlokalizujesz, routingu, etc. już nie.

 

Zdecydowanie przehypowany soft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przehypowany? Bardzo fajnie działa. Rzeczywiście nadaje się w tej chwili tylko pod bloga po angielsku, ale nikt (z twórców) nie udaje, że jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przehypowany? Bardzo fajnie działa. Rzeczywiście nadaje się w tej chwili tylko pod bloga po angielsku, ale nikt (z twórców) nie udaje, że jest inaczej.

 

Ale ja nie mówię, że nie działa dobrze. Fakt, działa fajnie, ale pod bardzo ograniczone zastosowania. Dlaczego przehypowany? Bo zapowiedzi były szumne, a wyszło - moim zdaniem - tak sobie. Ostatnio jak sprawdzałem, to mapa drogowa wisiała od roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ghost jest przereklamowany a na jego temat została zbudowana teoria w stylu super och ach. W rzeczywistości jest po prostu do d...... . Jak mam bawić się jakimś "mikroblogiem" to już bym stawiał na nibbleblog. Porównywanie ghost do typowego CMS jest nieporozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mapa drogowa jest na stałe. I dodają 2-3 usprawnienia miesięcznie.

 

Coś Ty wkleił? Bloga? Ja mówię o mapie drogowej projektu. Kiedyś była na Githubie, teraz widzę zrobili sobie cardboarda na Trello.

 

Ostati "ficzer"? Ooo, można zarządzać tagami. Tylko dlaczego tak banalnego ficzeru nie było od początku? Bo nie było sensu. Dlaczego? Crowdfunding, przyjacielu :) Na chwilę obecną nie ma sensu porównywać tego z niczym *.

 

* i tutaj dajmy sobie spokój z langwarsami, czy to dobrze, że JS, czy źle. Niech każdy sam oceni, tutaj nie ma to znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×