Skocz do zawartości
HaPe

Co to za cudo?

Polecane posty

Witam, wie ktoś może co to za cudo? http://allegro.pl/dysk-esd-promocja-cenowa-i4913818588.html

Wg mnie jakiś żart, dysk ESD? W którym miejscu niby chcą to zamontować w notebooku?

Edytowano przez HaPe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w życiu takie cuda widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ze zdjęcia to calowy dysk SSD GMonster-MINI TypeZ na interfejsie SATAII (rzekomo najmniejszy nośnik tego typu na świecie). Produkuje to azjatycka firma PhotoFast, a sam produkt jest istotnie przeznaczony do bezpośredniego montażu na płycie głównej. Takie dyski mają jednak pojemność do 64 GB.

 

SanDisk ma/miał w ofercie pamięci iNAND, w formie układów BGA, do bezpośredniego montażu na płytce drukowanej, które oparte były na interfejsie eSD/eMMC. Ich pojemność ograniczona była jednak do 128 Gb (16 GB). Podejrzewam, że chodzi o coś takiego, tylko o pojemności 256 Gb (32 GB).

Takie rozwiązania były popularne w chińskich "netbookach" z Androidem za kilkaset złotych.

 

 

 

W którym miejscu niby chcą to zamontować w notebooku?

 

Ja bym po prostu wlutował się układem z czytnika kart SD do magistrali USB, po czym umieścił w nim taki nośnik. Moja znajomość elektroniki zatrzymała się jednak na modelach typu "pająk", więc pewnie ktoś z minimalnie większą wiedzą byłby w stanie zrobić to lepiej/bardziej "bezpośrednio".

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre rozwiązanie dla starych laptopów czy też netbooków. Jeśli chodzi o nowy sprzęt to coraz częściej można spotkać port na dysk m.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzw. bundle 2 in 1 - pendrive z zestawem montażowym do muszli klozetowej w atrakcyjnym, aluminiowym opakowaniu. Idealny na upominek dla ukochanej/ukochanego :D

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×