Skocz do zawartości
Raintek

Nowy hosting - zagwozdka

Polecane posty

Szanowni Użytkownicy,

zwracam się z prośbą o pomoc przy wyborze nowego hostingu.

Aktualnie posiadam pakiet 1&1 Standard:

 

Domeny w pakiecie : 1 z 1 (Aktualnie posiadam 8 domen)

Subdomeny w pakiecie : 9 z 500 Utworzono
E-mail:
Skrzynki e-mail : 1000
1&1 Antyspam : Tak
1&1 Ochrona Antywirusowa : Tak
1&1 MailXchange : Nie
Outlook Exchange : Nie
1&1 Dysk Online
1&1 Dysk Online Konto Grupowe : Nie
Hosting:
Powierzchnia : 50000 MB
Transfer bez limitu : Tak
PHP : Tak
Python : Tak
Perl : Tak
Bazy danych MySQL : 25 (1GB każda)
Konta FTP : 50
SSL : Nie
Dostęp Shell (SSH) : 1
Strona WWW
1&1 Kreator Stron : Tak (3 Projekty, 15 Strony)
1&1 Kreator Stron Mobilnych : Nie
1&1 Website Builder : Nie
E-biznes
1&1 SEO Ekspert : Nie
1&1 SiteAnalytics : Pakiet standardowy
Bezpieczeństwo i serwis
1&1 Ochrona Antywirusowa : Tak
1&1 SiteLock : Nie

 

Aktualnie posiadam 8 domen, kilka stron na wordpressie, phpbb3 i dojdą kolejne. Dlatego rozglądam się nad nowym hostingiem, który zaoferuje mi bardziej 'stabilne' rozwiązanie.

 

Klientem 1and1 jestem w sumie od początku ich działalności w Polsce i miałem z nimi różne przeżycia, na początku było naprawdę kiepsko ale się 'w miarę' podnieśli.

 

Na oku mam hosting 1and1 - Unlimited (ok. 600 zł/rok) lub Kylos Platinum(199zł/rok lub 299zł/rok).


Jak widać różnica w cenie jest "DUŻA", jednak nie znam za bardzo hostingu Kylos.pl i nie wiem czy jakość będzie podobna do 1and1.

 

Od razu mówię, że nie chcę żadnych NAZW czy HOME. Myślałem jeszcze na ofertą OVH.

Czy ktoś może zaproponować coś dobrego poniżej 400 zł/rok (czy ktoś doświadczony napisze, że ten 1and1 Unlimited jest naprawdę wart swojej ceny ? Czy nie warty?). Ale chciałbym wiedzieć czarno na białym czy są oferty podobne do 1and1 Unlimited w lepszej cenie, bez straty na jakości (a może nawet i lepszej?).

Ze wszystkimi propozycjami się zapoznam.

 

Z poważaniem,

Rafał

 

Edytowano przez Raintek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od nas mogę zaproponować http://sixwishlist.com/dedicated-hosting/. Usługa oparta na bardzo stabilnych zasobach z wykorzystaniem dysków SSD. Dostępne pakiety od 50GB do 200GB w cenach £25 do £65 za rok. Obecnie mamy promocję 1 rok + 1 rok za darmo ze względu na nasze drugie urodziny. Oferta ważna do 1 stycznia 2015 roku. Dodatkowo w pakiecie FTP Storage 50GB do 200GB (wielkość zależna od wybranej usługi hostingowej) W przypadku pytań adres email w profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do naszej oferty, tu polecam Serię Basic z dyskami SSD:

 

http://www.mzone.uk/basic-ssd

 

W pakiecie:

- Serwer z dyskami SATA + SSD pod bazy danych

- Monitoring (odpytywanie serwerów co 30 sekund), dwa niezależne systemy

- Kopie zapasowe, aż trzy kopie na każde konto!

- Tylko Markowe serwery: Dell, HP

- Gratisy, Domena PL, Darmowy Certyfikat SSL lub Dwa miesiące gratis

- Niezawodny support, 24/7, dla nas nie ma wolnych dni, pracujemy nawet w Sylwestra i święta

- Miła i sympatyczna obsługa, jesteśmy dla klienta, nie klient dla nas

 

Firma MZone Group jest na rynku europejskim od 8 lat, obsługujemy klientów z Polski, USA, Japonii oraz Wielkiej Brytanii.

 

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu z nami poprzez czat na stronie lub formularz kontaktowy.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Jak widać różnica w cenie jest "DUŻA", jednak nie znam za bardzo hostingu Kylos.pl i nie wiem czy jakość będzie podobna do 1and1.

Nie, jakość nie będzie podobna. Będzie o wiele lepsza :) Korzystałem przez rok z Kylos.pl i byłem bardzo zadowolony. Jakość na bardzo wysokim poziomie, support działał bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam 8 domen, kilka stron na wordpressie, phpbb3 i dojdą kolejne. Dlatego rozglądam się nad nowym hostingiem, który zaoferuje mi bardziej 'stabilne' rozwiązanie.

Sam je prowadzisz? Czy hostujesz dla kogoś? Używasz powiązanych usług, jak na przykład poczty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Sam je prowadzisz? Czy hostujesz dla kogoś? Używasz powiązanych usług, jak na przykład poczty?

 

Tak sam je prowadzę, modyfikuję, opiekuję się nimi etc. Tak, każda domena ma własną pocztę, z której korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tak sam je prowadzę, modyfikuję, opiekuję się nimi etc. Tak, każda domena ma własną pocztę, z której korzystam.

 

Odnośnie poczty dodam, że obecnie nasz webmail posiada kilka fajnych opcji:

 

1. Forward wiadomości

2. Autoresponder

3. Zmiana hasła

4. Filtrowanie wiadomości

5. Możliwość dopisania obsługi skrzynek zewnętrznych (wp.pl,onet.pl itp)

 

Po nowym roku uzupełnimy nasz webmail o dostęp do usługi Pro Webmail posiadający:

 

1. Kalendarz

2. WebDysk

 

Również po nowym roku nasze usługi otrzymają w standardzie dostęp do PHP 5.5 i PHP 5.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)

 

No faktycznie zabawne ale dość znaczna ilość firm hostingowych nie posiada właśnie takiej drobnej opcji jak zmiana hasła bezpośrednio w panelu webmail. O pozostałych nie wspomnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze trochę poszperałem i pytanie, co byście Koledzy/Koleżanki polecali z tych 3 opcji? Rozumiem, że jest weekend i większość osób spędza czas z rodziną, ale jestem strasznie (najarany?). Nie śpieszy mi sie.

  1. Futurehost.pl - PAKIET L
  2. Hekko.pl - MaxPack
  3. Kylos.pl - Platinum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zerknąć na naszą ofertę:

https://swhosting.pl/oferta/hosting/

 

Trochę danych technicznych, wspólnych dla wszystkich pakietów

- Serwer z dyskami SAS oraz SSD pod bazy danych

- Codzienna kopia bezpieczeństwa

- Wyłącznie markowe serwery Dell

- Wyłącznie sprzętowe kontrolery RAID

- To pakietów powyżej brązowego, domena PL lub certyfikat SSL gratis!

Oczywiście możliwy okres testowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz konkretniej określić co chcesz

na początku zacząłeś pisać że masz 50GB i pokazałeś propozycje po 100GB
czym sugerowałeś, że potrzebujesz większy,

 

teraz patrzysz na pakiet: future hosting L z 30GB

 

 

Tak jeszcze trochę poszperałem i pytanie, co byście Koledzy/Koleżanki polecali z tych 3 opcji? Rozumiem, że jest weekend i większość osób spędza czas z rodziną, ale jestem strasznie (najarany?). Nie śpieszy mi sie.

  1. Futurehost.pl - PAKIET L
  2. Hekko.pl - MaxPack
  3. Kylos.pl - Platinum

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

O, Kylos strzelił sobie nowy sajt :)

 

(...) Korzystałem przez rok z Kylos.pl (...)

Miałem wykupiony pakiet Platinium czyli ten najwyższy, widzę że Kylosik promo strzelił i jest stówkę taniej + domena gratis. Jeżeli nie potrzebujesz niestandardowych ustawień per domena pod skrypty czy inne indywidualne wymagania i nie będziesz generował dużego obciążenia to śmiało mogę ci ich polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz konkretniej określić co chcesz

na początku zacząłeś pisać że masz 50GB i pokazałeś propozycje po 100GB

czym sugerowałeś, że potrzebujesz większy,

 

teraz patrzysz na pakiet: future hosting L z 30GB

 

 

 

Niestety rozmiar powierzchni dyskowej jest różny w zależności od wydajności, jedni oferują wyższe możliwe zużycie i procesora przy mniejszej powierzchni a inni na odwrót. Oczywiście, że zależy mi na powierzchni >30GB, jednak nie przechowuje na FTP żadnych dużych plików - tylko strony www i ew. załączniki.

 

O, Kylos strzelił sobie nowy sajt :)

Miałem wykupiony pakiet Platinium czyli ten najwyższy, widzę że Kylosik promo strzelił i jest stówkę taniej + domena gratis. Jeżeli nie potrzebujesz niestandardowych ustawień per domena pod skrypty czy inne indywidualne wymagania i nie będziesz generował dużego obciążenia to śmiało mogę ci ich polecić.

 

Niestandardowych? Potrzebuje hostingu który swobodnie pozwoli na stabilną pracę nawet do 20 stron na wordpress i ok 4 for, ogólnie aby +- 20 stron chodziło STABILNIE.

 

Aktualnie na 1 stronie mam założony pogląd uptimu, przez ostatnie 365 dni wygląda tak:

DOWNTIME

4d 13h 28m

(46 outages)

UPTIME

98.75%

 

Napisz czy Kylos to pociągnie :D

Edytowano przez Raintek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestandardowych? Potrzebuje hostingu który swobodnie pozwoli na stabilną pracę nawet 20 stron na wordpress i ok 4 for, ogólnie aby +- 20 stron chodziło STABILNIE.

 

 

Nie wiem czy będziesz w stanie utrzymać 20 stron WP na serwerze współdzielonym (na jednym koncie hostingowym), chyba, że masz je bardzo dobrze zoptymalizowane. WP jest dość zasobożerny, większość firm stosuje limitery na serwerach, więc dokładnie sprawdź ilość używanych zasobów przez te Wordpresy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tak, niestandardowych :) Większy limit uploadu per jedna domena, większe załączniki w mailu per druga domena, jeszcze w innej włączona jakaś funkcja żeby skrypt zadziałał. Taki miljon pierdółek :) Dlatego wybrałem VPS. Pamiętaj że Kylos Platinium to serwer współdzielony więc posiada pewne globalne ograniczenia żeby jeden klient nie był w stanie wysadzić serwera-matki w powietrze :)

 

Jeżeli te WordPressy będą źle skonfigurowane bądź będą posiadały nie teges pluginy czy tam wtyczki to pusta strona będzie w stanie zamulić nawet potężny serwer dedykowany. Ostatnio na forum było trochę pisania o WordPressach i cudach jakie potrafi ten skrypt wyczyniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje hostingu który swobodnie pozwoli na stabilną pracę nawet 20 stron na wordpress i ok 4 for, ogólnie aby +- 20 stron chodziło STABILNIE.

Dwadzieścia stron to już jest poziom, przy którym warto się zastanowić nad jakąś chmurą, rozdzielić hosting plików od www, wyrzucić gdzieś pocztę, poszukać CDN-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej to rozdzielić na mniejsze pakiety?

 

Mniejsze konto mniejsze limity.

 

Swoją drogą "limity cpu" , jakie to Polskie ;)

 

 

Wiele zachodnich firm czy data center ma limity, bez tego serwery by padły, klienci czasami wstawiają na konto za 50 złotych cuda nie z tej ziemi. Niestety nie wszyscy za bardzo rozumieją co oznacza hosting współdzielony i zasadę Fair Policy Usage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mniejsze konto mniejsze limity.

 

 

Wiele zachodnich firm czy data center ma limity, bez tego serwery by padły, klienci czasami wstawiają na konto za 50 złotych cuda nie z tej ziemi. Niestety nie wszyscy za bardzo rozumieją co oznacza hosting współdzielony i zasadę Fair Policy Usage.

 

Odnośnie limitów to zależy od polityki firmy. Tak jak wspomniałeś wiele firm ale nie wszystkie. Polityka firm zagranicznych jest zupełnie inna ponieważ zależy im na trzymaniu klienta i dostarczeniu jemu doskonałej usługi a nie dawki stresu! To między innymi sprawiło, że my np dajemy 90 dni klientowi na sprawdzenie naszego podejścia i stworzenie doskonałych relacji poparty świetną usługą. Jeżeli ktoś jest niezadowolony otrzymuje pełny zwrot kwoty czego raczej Polskie firmy nie stosują. Nie powiem że jesteśmy super ale staramy się dostarczyć usługę z której po prostu nie zrezygnuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachodni dostawcy też stosują limity CPU (IO, pamięci), nawet Google Cloud. Najlepsi robią to "miękko," czyli na poziomie schedulera w sposób niezauważalny dla klienta (poza spowolnieniem jego usług).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, niestandardowych :) Większy limit uploadu per jedna domena, większe załączniki w mailu per druga domena, jeszcze w innej włączona jakaś funkcja żeby skrypt zadziałał. Taki miljon pierdółek :) Dlatego wybrałem VPS. Pamiętaj że Kylos Platinium to serwer współdzielony więc posiada pewne globalne ograniczenia żeby jeden klient nie był w stanie wysadzić serwera-matki w powietrze :)

 

Jeżeli te WordPressy będą źle skonfigurowane bądź będą posiadały nie teges pluginy czy tam wtyczki to pusta strona będzie w stanie zamulić nawet potężny serwer dedykowany. Ostatnio na forum było trochę pisania o WordPressach i cudach jakie potrafi ten skrypt wyczyniać.

 

W wordpressie siedzę praktycznie od początku i nigdy nie miałem problemu (wystarczy używać i edytować z głową), aktualnie na obecnym serwerze mam 8 strony opartych o WP i nie ma najmniejszego problemu z zużyciem danych, jednak mają strasznie słabe zabezpieczenia i pomoc techniczną, również częste problemy z serwerowniami ;)

 

 

Nie wiem czy będziesz w stanie utrzymać 20 stron WP na serwerze współdzielonym (na jednym koncie hostingowym), chyba, że masz je bardzo dobrze zoptymalizowane. WP jest dość zasobożerny, większość firm stosuje limitery na serwerach, więc dokładnie sprawdź ilość używanych zasobów przez te Wordpresy.

 

Ja wiem czy zasobożerny, wystarczy włączyć kilka optymalizacji procesów :) Zdaję sobie sprawę z tego, że firmy stosują limitery, jednak 1and1 - niee, już dość.

 

Dwadzieścia stron to już jest poziom, przy którym warto się zastanowić nad jakąś chmurą, rozdzielić hosting plików od www, wyrzucić gdzieś pocztę, poszukać CDN-a.

 

Napisałem do 20 stron :) Zanim osiągnę ten pułap zapewne mienie trochę czasu.

 

Należy również pamiętać, że strona może być po prostu statyczna na wp (np. wizytówka), gdzie nie wprowadza się nowych danych i skomplikowanych wtyczek. Załóżmy, że to będzie 20 normalnych wp (+- 5 skryptów).

 

Panowie/Panie,

odbiegamy od tematu. Prosiłem o polecenie hostingu i ew. rozpatrzenie podanych przeze mnie opcji. Bardzo wszystkim dziękuję za 'objaśnianie' problemu związanego z dużą ilością stron (jestem tego świadomy) ale trzymajmy się tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×