Skocz do zawartości

Polecane posty

cropped-logo_inwestycjewinternecie-pl.pn

Witajcie. Od kilku miesięcy tworzę bloga, który poświęcony jest zarabianiu i inwestowaniu przez internet. Wszystkie programy, które opisuję na jego łamach są przeze mnie osobiście używane do generowania przychodów. Staram się chociaż raz dziennie zaktualizować obecną sytuację w danym programie aby czytelnicy mieli aktualny podgląd co się w danym projekcie dzieje.

 

Oczywiście, jako że jesteśmy w dziale o ocenie stron/blogów to chętnie wysłucham opinii na jego temat. Osobiście staram się go prowadzić schludnie i przejrzyście, nie mniej jednak wszystkie uwagi mile widziane i na pewno wezmę je pod uwagę.

 

Zapraszam do odwiedzania i komentowania!

 

Link do bloga: www.inwestycjewinternecie.pl

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo ale to bardzo, podoba mi sie logo tego serwisu.

jest takie proste a takie profesjonalne.

 

Kolorki tak samo robisz grafiki do każdego wpisu (nie kopiujesz z neta),tematy są rzeczowe i pomocne.

No co tu duzo gadać, piątka z plusem jak dla mnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co szybko rzuciło mi się w oczy, to grafiki w wysokim rozmiarze skalowane do właściwego.. Wygląda to brzydko:

post-31562-0-22894600-1419167175_thumb.png

 

Rozumiem, że ten zabieg jest dla posiadaczy wyświetlaczy Retina? Ja dysponuję "biednymi" 1366x768 px ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#Bartosz Z

Obrazki na blogu są w wysokiej rozdzielczości. Blog jest responsywny i sam sobie skaluje obrazki w zależności od urządzenia użytkownika. U mnie wygląda to dobrze ale u Ciebie faktycznie trochę kiepsko. Będę musiał zasięgnąć rady jak to by rozwiązać. Może Ty wiesz? A może ktoś inny z forumowiczów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie teksty daj jako teksty, a nie grafiki.

Logo Disign jest sztucznie powiększone, a później zmniejszone do docelowych rozmiarów.

Możesz przygotować kilka rozmiarów obrazków S, M, L, które będą wyświetlane dla urządzeń o danej rozdzielczości.

Nie jestem specem od HTML&CSS, więc więcej nie pomogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#Bartosz Z

Dzięki za sugestie. Jutro zostaną wprowadzone zmiany. Póki co nie wiem jeszcze jak rozwiązać problem wczytywania obrazków w zależności od rozdzielczości urządzenia. Myślę, że po prostu trzeba zrobić obrazki w dużej rozdzielczości a one się będą proporcjonalnie zmniejszać do danej rozdzielczości. Dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Proponowałbym jednak użyć w css:

@media screen and (max-device-width: 480px)

i w zależności od tego dobierać kilka różnych obrazów zeskalowanych,np:

@media screen and (max-device-width: 480px)

-> skaluj logo z 500x500px;

@media screen and (max-device-width: 1080px)

-> skaluj logo z 1920x1080px

 

Zastosowanie jednego dużego obrazu by go potem zeskalować jest nieoptymalne z 2 powodów:

  1. zbyt dużo transferu na to idzie(w przypadku mobilnych urządzeń do czytania blogaska to ma ogromne znaczenie)
  2. słabsze urządzenia mogą mieć problem z skalowaniem co doprowadzi do długiego ładowania się strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję #Flipsiu za poradę! Zabieram się za to na tyle na ile pozwala mi moja wiedza. Jeżeli nie podołam to pewnie trzeba będzie zatrudnić jakiegoś fachowca :-)

 

Faktycznie, skalowanie obrazków na urządzeniach mobilnych trwa wieczność. Zdecydowanie muszę poprawić ten element z obrazkami i grafikami.

 

Zmieniłem trochę układ na blogu, najistotniejsze informacje są na głównej stronie, więc powinno się go czytać jeszcze lepiej.

 

Dziękuję za pomoc i ocenę. Gdyby ktoś jeszcze miał uwagi to proszę śmiało pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

O wiele ciekawszy układ, dodałbym 2x2 wpisy na główną bo 2 to jak dla mnie trochę za mało. Ewentualnie tak jak jest z dodatkiem slidera by można było przewinąć na 2 kolejne wpisy.

 

Poza tym bardzo ciekawy blog :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię!

 

#Filipsiu

Nie wiem czy dobrze to zrobiłem ale w swoim style.css miałem taki kod:

/* Retina Images */

@media only screen and (-webkit-min-device-pixel-ratio: 1.3),
       only screen and (-moz-min-device-pixel-ratio: 1.3),
       only screen and (-o-min-device-pixel-ratio: 13/10),
       only screen and (min-resolution: 120dpi) {

	.post-format-indicator,
	.post-format-indicator .entry-format {
		background-image: url("assets/img/post-format-icons@2x.png");
		background-size: 250px 150px;
	}
}

Usunąłem go w całości i dodałem Twój:

/* Retina Images */

@media screen and (max-device-width: 480px)
@media screen and (max-device-width: 1080px)

Wydaje się mi, że wszystko pokazuje tak jak pokazywało wcześniej. Oto screen z mojego Samsung Galaxy Note 3 i jak widzi obrazki pod postem:

 

http://goo.gl/6OMBYQ

 

Pierwsze trzy zdjęcia są strasznej jakości (również logo nie wiem dlaczego), dwa pierwsze to miniatury pod wpisem ale ostatnie zdjęcie z MTV na niebiskim tle jest ok (jest to zdjęcie główne wpisu).

 

Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Nie do końca tak powinieneś tego użyć. Widzę, że działasz na WordPressie. O ile miniatury wpisów będzie ruszyć ciężko w skalowaniu, to masz o tyle dobrze, że przy tworzeniu miniatury po prostu wybieraj rozmiary tego okna - 420x311px.

Tak z logo możesz zrobić w jsie warunki na rozdzielczość i szarpanie max 3 rozmiarów do pożądanej rozdzielczości. Tamten kod css przywróć bo odpowiada tylko za jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#Filipsiu

Kod przywrócony. Niestety ale w JS się nie znam totalnie, więc będę musiał to komuś zlecić aby zrobił. Co do miniatur to widzę, że system skaluje je do 200x150. Najprawdopodobniej tez w JS się to gdzieś zmienia tą wartość tak?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Miniatury zapewne masz w kodzie css skalowane. Poszukaj w divach od miniatur: height, width.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kodzie znalazłem ale wiązałoby się to z tym, że trzeba od nowa wgrywać obrazy i wówczas system by skalował do nowej rozdzielczości. Aby tego uniknąc użyłem wtyczki: https://wordpress.org/plugins/wp-retina-2x/, która nowe obrazy skaluje do nowych urządzeń oraz można szybko przerobić pozostałe, które są już na serwerze :-) Polecam wszystkim, którzy mają podobny problem :-)

 

Ps. Na blogu trwa konkrus, gdzie główną nagrodą jest 10 calowy tablet PRESTIGIO a także Bitcoiny i książki.

 

Więcej informacji pod linkiem: http://www.inwestycjewinternecie.pl/konkurs-edycja-ii-odpowiedz-na-krotkie-pytanie-i-wygraj-cenne-nagrody-tablet-bitcoiny-i-ksiazki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×