Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Desavil

Serwer się przywiesił - co może być powodem?

Polecane posty

Nie czytasz ze zrozumieniem, w 89 roku microsoft stworzył MBR, flaga przestała być używana w momencie, w którym bootloader na dysku zmienił się w bootstrap innego.

 

I w przeciwieństwie do ciebie, twórcy powyższych poradników nie zalewają świata bullshitem bo nie twierdzą, że flaga jest globalnie wymagana, tylko że kilka specyficznych konfiguracji ich wymaga, a ja już powiedziałem, że żadna z dzisiejszych serwerowni nie wystawia na dzierżawę płyt z poprzedniego millenium.

 

Przeczytaj swojego oryginalnego posta i porównaj kilka razy z poradnikami na które się powołujesz to może znajdziesz różnicę.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty gdybyś natomiast w ogóle czytał, wiedziałbyś, że "MBR standards for Master Boot Record. It was introduced with IBM PC DOS 2.0 in 1983.". Skończmy więc już, naprawdę.. ;).

 

Na 5 manuali, w 2 była mowa o tym, że flaga jest wymagana w niektórych przypadkach, w reszcie była wskazana do ustawienia bez żadnych warunków. Jeśli dla Ciebie 1 nieprzecyzyjna, nie wpływająca negatywnie na nic informacja podana tutaj to powód do prowadzenia flamewaru to szczerze gratuluje, na forum znajdziesz jednak znacznie większe bullshity (łącznie z Twoim o rzekomym stworzeniu MBR w 89 roku).

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może już skończyć ten offtopic? :) Nie warto się kłócić.

 

Odnośnie tematu, zainstalowałem gruba na drugim dysku, chirurdzy wymienili dysk, rana się zagoiła - pacjent przeżył.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętałem ten temat i dyskusję o boot-fladze, więc odkopuję i informuję co zaszło ;)

Latitude 6430u z najnowszym BIOS'em (!) wywala błąd "Invalid partition table!" i wisi, kiedy nasza partycja nie ma zaznaczonej boot-flagi. Po dodaniu flagi w fdisku, laptop uruchamia się z partycji natychmiastowo.

 

PS. Gdyby ktoś chciał robić multiboot'a na USB, to nie polecam rąbać się z GRUB'em (chyba, że tylko linuxy macie do odpalania), tylko użyć Easy2Boot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×