Skocz do zawartości
giddy

VPS KVM - "starter" mintshost (wolno chodzi)

Polecane posty

Witam.
Chciałbym się czegoś od was dowiedzieć.

Czytałem, że vps'y "z pełną wirtualizacją" mają lepiej podzielone podzespoły. "sztywno" z czego wywnioskowałem, że jeśli kupię taki VPS, to powinien działać płynnie (w miarę swoich możliwości)

 

Kupiłem więc serwer VPS Starter:
z tej oferty: https://www.mintshost.pl/vpskvm.php

Debian 7, i postawiłem jedynie TeamSpeaka dla znajomych (32 darmowe sloty. ale siedzi max 12 osób)

Patrzyłem zużycie ramu, jest to około 80-120 na 1500. Więc raczej nie zarzynam maszyny.

 

I teraz taka sytuacja. Co dosłownie godzinę, jest "nagły skok pingu" do z 30~ do 1500~.

Wywala wszystkich, przez chwile się nie da wejść, po czym wszystko się stabilizuje. I tak co "jakiś czas"

Dziś odnotowałem "kicki" o godzinach:

<15:41:43>
<16:40:26>
<17:49:17>
<18:54:49>
<18:57:34>
<19:57:42>
<20:08:39>
<20:13:41>
<21:58:18>

<00:07:50>

jest to dla mnie trochę chora sytuacja. Ja rozumiem, że kupiłem serwer wirtualny, a nie dedykowany. I rozumiem, że raz na jakiś czas może coś się "przyciąć" ale co chwile?

Może mam małą wiedzę, i to jest normalne. Dlatego podpowiedzcie mi, czy taka sytuacja może mieć miejsce? Czy niezwłocznie pisać do supportu?


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tam jest tylko ten TS? I czy serwer TS pada, czy tylko rozłącza? To wygląda raczej na problem z połączeniem, a nie samym VPS-em, ale bez monitoringu ciężko powiedzieć.

 

Czy niezwłocznie pisać do supportu?

Niekoniecznie niezwłocznie, ale najsensowniej byłoby zapytać właśnie tam.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TS stoi normalnie. Nie rozłącza go. Skaczą tylko pingi i wywala ludzi.

Serwer jest pusty, nawet żadnych pakietów nie instalowałem. Wgrałem po prostu ts'a i go odpaliłem.

Co do problemem z połączeniem, to dziś rano w ogóle nie mogłem odpalić serwera, nawet przez ssh (przez około 3 godziny) po czym support odpisał mi: "Co dokładnie Pan zmienia, że zmienia się konfiguracja sieci?"

Przy czym, z mojej strony nie było żadnej winy.

Gdy serwer "powrócił" team speak normalnie stał włączony, więc wychodzi na to że maszyna nie miała problemów z działaniem.
Co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic.

Jedynie co zrobiłem to:
- Stworzyłem użytkownika

- Przelogowałem się na niego

- wgrałem tsa poprzez fillezille
- i odpaliłem go komendą ./*sh start

i tyle. Nawet nie używałem "apt-get update / upgrade"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że serwer matka dostaję po dupie od jakiegoś leszcza co ddosuje, a sam pewnie na matce nie jesteś ;)

 

Już lepiej jak byś sobie kupił serwerek za 20zł w Hosteam :)

Edytowano przez zoxovsky (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic.

Jedynie co zrobiłem to:

- Stworzyłem użytkownika

- Przelogowałem się na niego

- wgrałem tsa poprzez fillezille

- i odpaliłem go komendą ./*sh start

 

i tyle. Nawet nie używałem "apt-get update / upgrade"

 

 

może warto go odrobinę zabezpieczyć?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 20zł w HT masz tylko openvz...

 

Co z tego, taki openvz wytrzyma ok. 80-90 slotów zapełnionych przez osoby. A jak wspomniał siedzi u niego 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

może warto go odrobinę zabezpieczyć?

 

 

Na pewno warto. Aczkolwiek najpierw chciałbym uporać się z problemem lagów.

TS póki co jest dostępny tylko dla kolegów. Nikt z zewnątrz o nim nie wie, więc nic mu na razie nie grozi.

 

Maszyna - moim zdaniem daje rade. Problem leży tak jakby w "łączu"

Ale nie znam się na tym, nie wiem jak to sprawdzić. Dlatego napisałem tu aby dostać jakieś rady, jak sobie z tym poradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak będziesz siedział to zrób sobie MTR (winMTR) do serwera i zobacz czy po trasie lub na końcu nie ma dużych strat pakietów. Jeżeli są problemy z łączem to pisz na support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nikt z zewnątrz o nim nie wie, więc nic mu na razie nie grozi.

Maszyna - moim zdaniem daje rade.

 

Problem leży tak jakby w "łączu"

 

 

Nie wiesz kto miał przed tobą ten sam adres IP

 

Czy daje rade czy nie warto spojrzeć globalnie. Po co tobie wydajny VPS nawet 4 x 3Ghz i 4GB RAM jak masz problemy z siecią lub problem jest wyżej nad twoim VPS-em

 

Nie na łączu ale z VPS-em ponieważ nie możesz z niego korzystać.

 

Pozbieraj moje uwagi i wyciągnij racjonalne wnioski :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz siedział to zrób sobie MTR (winMTR) do serwera i zobacz czy po trasie lub na końcu nie ma dużych strat pakietów. Jeżeli są problemy z łączem to pisz na support.

 

 

 

Trochę pochodził program, tak to wygląda, ktoś kto to lepiej rozumie, wyjaśni? Rozumiem, że na nr. 7 traci kupę pakietów, ale "czyja to wina" ?

 

 

http://efotka.eu/image.php?di=CVEE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepchany serwer dedykowany albo ataki - nic innego. Miałem podobne problemy. Jakość współdzielonego i vpsów w MintsHost pozostawia wiele do życzenia. Jedyne co warto u nich kupić to domenę i serwer dedykowany. Kup vps'a pod TeamSpeak'a w innej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to mam swojego TS'a, prawie pusty stoi. Mogę Ci jakiś kanał założyć i dać uprawnienia. Jeśli jesteś zainteresowany to daj znać na PM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Trochę pochodził program, tak to wygląda, ktoś kto to lepiej rozumie, wyjaśni? Rozumiem, że na nr. 7 traci kupę pakietów, ale "czyja to wina" ?

 

 

http://efotka.eu/image.php?di=CVEE

 

Problem nie jest na 7 punkcie bo na 8 ma 0 strat więc 7 to limity icmp.

 

Problem jest na ostatnim punkcie - straty są duże i to powoduje zachowania.

 

Polecam pisać na bok, uzyskałbyś informację w zasadzie od ręki, a tak parę osób ma co robić, począwszy od dywagacji na temat oversellingu, wydajności IO, sugestii odnośnie usług itp ;)

 

Problem był z kartą sieciową, przeładowanie modułu wygląda, że rozwiązało problem, jeżeli powróci podmienimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×