Skocz do zawartości
Legvan

Jaki hosting wybrać, VPS czy współdzielony

Polecane posty

Witam,

 

Zwracam się z zapytaniem i prośbą o pomoc w wyborze hostingu.

 

Obecnie mam hosting VPS w megiteal.pl

Mam na nim postawiony serwis w Ruby on Rails, dzienna liczba odsłon od 2-4 tys. unikalnych od 500 - 1000.

Wykupiony hosting gwarantuje mi 0,5 RAM, CPU 2,5, HDD 25 GB - całość za 70 zł miesiecznie

 

Zaczyna mi brakowac HDD, każde 10 GB to 12/m, a planuje postawić jeszcze jeden serwis/portal na Joomla (załóżmy, że ruch będzie podobny)

 

Zastanawiam się nad przeniesieniem hostingu do linuxpl.com i tu są dwie opcje:

1. Hosting współdzielny - WPro - 100 GB pojemności (serwer 128 GB RAM i 2 procesory po 12 rdzeni każdy - 100 użytkowników na serwer)

2. Hosting VPS 3 - RAM do 2 MB, HDD 60 GB - ok. 100 zł / miesiąc.

 

Pytanie, czy współdzielny wystaczy? Czy VPS nie będzie przerostem formy nad treścią?

 

Ew. co Wy polecacie?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz, co robisz, to VPS prawie zawsze będzie lepszy niż hosting współdzielony.

 

Wykupiony hosting gwarantuje mi 0,5 RAM, CPU 2,5, HDD 25 GB - całość za 70 zł miesiecznie

Drogo.

 

2. Hosting VPS 3 - RAM do 2 MB, HDD 60 GB - ok. 100 zł / miesiąc.

Lepiej, ale nadal drogo.

 

Czy te VPS-y mają jakieś nietypowe funkcje, albo szczególnie dogodną lokalizację? Jeśli nie, to porównaj cenę z Digital Ocean albo RunAbove. Oni oferują Europejskie DC, dyski SSD, gigabitowe łącza za połowę tej ceny, albo mniej.

 

Co przechowujesz, że potrzebujesz kilkadziesiąt gigabajtów miejsca? RunAbove pozwala przechowywać pliki w ich "object storage" (to jest po prostu Swift z OpenStacka), gdzie masz nieograniczoną powierzchnię i płacisz od gigabajta. Na dodatek możesz publiczne pliki serwować bezpośrednio stamtąd.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nietypowe funkcje, nie wiem czy to nietypowa funkcja ale potrzebuje mieć możliwość podpisania umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych potrzebnej do GIODO.

 

To raczej tyle z moich wymogów.

 

Co do przechowywania, obecny serwis to portal z ogoszeniami (zdjęć zatem jest trochę) a ten portal ktory bedzie powstawał ma zawierać videotesty, filmy instr., ,katalog produktow,downloady itp..

Edytowano przez Legvan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, kontaktowałem się z megiteam, pisałem o konieczności zwiększenia pow. dysku, dodatkowym portalu. kończy się na: "trzeba dokupić" lub "czy zmienić opcję na wyższą". Więc szukam tańszej lub duzo ciekawszej alternatywy.

 

Wiemże nikt za darmonic nie da(i tego nie oczekuje), ale skoro mogę mieć w danej cenie 2 razy więcej to czemu nie korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą hostingu MyDevil.net.

Spełniamy przedstawione przez Ciebie wymagania, można u nas hostować aplikacje Ruby On Rails:

http://www.wiki.mydevil.net/RoR

 

Pakiet MD3

100 GB pojemności, 3 GB RAM tylko na Twoje procesy.

 

Pakiet MD4

200 GB pojemności, 4 GB RAM tylko na Twoje procesy.

 

 

NIESAMOWITA SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA
Jednym z najważniejszych cech naszego hostingu to nadzwyczajna szybkość wykonywania wszystkich operacji na udostępnionych kontach.
Jest to możliwe dzięki zastosowaniu szeregu optymalizacji i wyboru najlepszych dostępnych rozwiązań:

  • FreeBSD - wyjdany i bezpieczny system operacyjny
  • ZFS - system plików, który potrafi zdziałać wydajnościowe cuda
  • Nginx - serwer WWW, który jest znacznie wydajniejszy niż powrzechnie stosowany serwer Apache httpd
  • dyski SSD oraz pamięc RAM są u nas wykorzystywane do zwiększenia wydajności

 

 

SPRAWDŹ NAS TERAZ
Tylko teraz jest niezwykła okazja, żeby dostać swoje konto hostingowe nawet o 35% taniej!
Promocja "Devilowe Świeta", która trwa do 23:00 dnia 05.01.2015 łączy się z kodem promocyjnym (15% zniżki): FORUM_WHT (przy płatności na 6 i 12 miesięcy). Razem 35% taniej!

Decyzja jeszcze nie podjęta? Możesz przetestować nasze usługi przez 14 dni (test płatny 1-4 PLN w zależności od pakietu).
Sprawdź pełną ofertę na stronie MyDevil.net.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PIERWSZA podstawowa sprawa to czy ogarniasz na tyle linuxa aby poradzić sobie zarządzaniem VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ogarniam ni w ząb Linuxa ni innych "cudów wianków", ale mój programista raczej tak skoro teraz RoR hula na VPSie.

 

Szukam rozwiązań i propozycji, później przedstawiam i wybieramy najlepszą opcje.

 

Czekam na dalsze uwagi i propozycje. Póki co przychylam się do https://vipower.pl/Serwery-VPS-OpenVZ-SSD, VPS 2 lub VPS 3 gdyby 2 nie dało rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oferujecie "możliwość podpisania umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych"?

 

Nie jesteśmy polską firmą, nie podlegamy pod GIODO, nie ma jednak problemu z podpisaniem takiej umowy przy większych zamówieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferujecie "możliwość podpisania umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych"?

 

Obecnie mamy lekkie opóźnienie ale dopinamy ostatnie sprawy z tym związane. Umowę będziemy podpisywać z każdym zainteresowanym tą umową klientem posiadającym konto z naszej aktualnej oferty. Przy czym oczywiście administratorem danych będzie klient lub wyznaczona przez niego osoba.

 

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×