Skocz do zawartości
Gawlas

Serwer za NAT-em, tunelowanie?

Polecane posty

Wiatm

Postawiłem sobie w domu serwer z linuxem do nauki administracji, jednak tu zaczyna się problem ponieważ mój ISP nie daje możliwości podłączenia publicznego IP. I tutaj mam pytanie czy jest możliwość postawienia na jakimś tanim VPS z publicznym IP tunelu ssh który przekierowywałby cały ruch na wszystkich portach (oczywiście poza ssh, jakoś trzeba się łączyć z tym VPS ) na mój serwer w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tutaj mam pytanie czy jest możliwość postawienia na jakimś tanim VPS z publicznym IP tunelu ssh który przekierowywałby cały ruch na wszystkich portach (oczywiście poza ssh, jakoś trzeba się łączyć z tym VPS ) na mój serwer w domu?

Tak. Ale skoro będziesz brał VPS-a, to równie dobrze możesz trenować na nim.

 

Najwygodniejszy jest Digital Ocean, ten najmniejszy serwer za $5/miesiąc wystarczy. Oni mają DC blisko (wybierz Amsterdam 3), IPv6 i odblokowane wychodzące połączenia do :25.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mogę trenować na VPS ale w domu mam dużo mocniejszą maszynę z większym dyskiem, a pozatym na VPS nie postawię openVZ do tego potrzebowałbym już dedyka a te są dużo droższe.

 

Dzięki za odpowiedź

Możesz mi jeszcze napisać o co chodzi z tymi wychodzącymi połączeniami bo nie do końca rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mogę trenować na VPS ale w domu mam dużo mocniejszą maszynę z większym dyskiem, a pozatym na VPS nie postawię openVZ do tego potrzebowałbym już dedyka a te są dużo droższe.

OpenVZ uruchomisz za VPS-ie. Chociaż nie na Digital Ocean, bo potrzebujesz własnego kernela, a oni chyba jeszcze takiej opcji nie udostępniają. Możesz też wziąć jakiegoś taniego dedyka, w OVH, albo w Online.net.

 

Ogólnie, nie warto utrzymywać serwera w domu. Po pierwsze, będziesz miał bardzo egzotyczną konfigurację (tunel, VPN), co znacznie utrudnia zrobienie czegokolwiek, szczególnie właśnie na początku. Po drugie, na prąd pewnie więcej wydasz niż na hosting.

 

Możesz mi jeszcze napisać o co chodzi z tymi wychodzącymi połączeniami bo nie do końca rozumiem.

Niektórzy dostawcy oraz operatorzy blokują połączenia wychodzące do portu :25 (SMTP), żeby uniemożliwić użytkownikom rozsyłanie spamu. Na takim serwerze albo łączu nie uruchomisz pełnoprawnego serwera poczty na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OpenVZ da się odpalić na XEN'ie?

Jeśli tak to możesz przetestować VPS u nas - zaletą na pewno jest to, że jak zepsujesz konfiguracje, to zawsze możesz po prostu usunąć maszynkę, stworzyć nową i za minutę bawić się jeszcze raz zamiast reinstalować/naprawiać cały system - albo jak straci sieć dostać się do VNC.

Wg mnie jak masz więcej kasy to poluj na kimsufi na i3 :) chociaż z drugiej strony OpenVZ (CHYBA) nie potrzebuje sprzętowej wirtualizacji więc nawet Atom powinien ci starczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że najlepszą opcją jest kupienie jakiegoś dedyka jednak na razie zamierzam poćwiczyć na moim komputerze.

 

Chciałbym żeby ktoś łącząc się z moim VPS na przykład na porcie 80 automatycznie łączył się z moim komputerem też na porcie 80, czy wystarczy żeby to osiągnąć zestawić z komputera w domu zwykły tunel odwrotny? np ssh -R 80:localhost:80 ip_vps

Edytowano przez Gawlas (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×