Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosów

dyskusje SixWishList.com

dyskusje SixWishList.com

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
105 odpowiedzi na ten temat

dyskusje SixWishList.com

#41 Hekko.pl

Hekko.pl

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1730 postów
  • Firma:H88 S.A.

Napisany 10 luty 2015 - 08:35

Bo tutaj nawet nie raczył podac danych rejestracyjnych firmy, której generalnie nie ma i nawet nie raczy się przyznać.

Bo nie musi ich posiadać przez pierwsze 3 miesiące.

https://london.trade...j_Brytanii.html

Edytowany przez Hekko.pl, 10 luty 2015 - 08:36.

• 0

#42 vilgefortz

vilgefortz

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 luty 2015 - 09:07

W UK zasady zakładania i prowadzenia biznesu są mniej popieprzone niż w PL. Chociaż nie, źle to określiłem. W UK są normalne i przyjazne zasady, to w PL są nienormalne, popieprzone i strach za cokolwiek się zabierać bo wpadnie jeszcze komor i zabierze serwer "bo się pomylił".

Tak to niestety wygląda tutaj i musisz na to wziąć poprawkę. Jak idzie ci za dobrze to zaraz jeden z drugim zaczynają knuć bo skoro im jest źle a tobie dobrze to na pewno jesteś złodziej, wyłudziłeś pieniądze, żyjesz na garnuszku państwa a w ogóle to jesteś pedofilem, malwersantem i w ogóle wszystko co złe. Takie skutki tak zwanej komuny i ostatnich 7 lat władzy partii europapieża tuska.

Gdybyś prowadził firmę w PL to zapewniam cię że miałbyś grafik zawalony na najbliższe dwa lata - kontrol za kontrolą.

Hejt = Nienawiść z zazdrości.

Nie wiem ile masz lat, ale może pamiętasz jak wyglądała  Polska przed 7 latami a jak wygląda teraz. Ja widzę różnice, ale to może moje subiektywne odczucie.

W firmie gdzie pracuje w ciągu 14 lat mieliśmy dwie kontrole. Może, po prostu jak ktoś płaci podatki a nie kombinuje jak to tradycyjnie Polak to problemu nie ma.

Co do porównywania GB i PL to proponuje zajrzeć do podręcznika historii i prześledzić losy obu Państwa w ciągu ostatnich 250 lat. Myślę,  że to spotkało nasz kraj w tym czasie odcisnęło  piętno na mentalności ludzi na tym co  tu się dzieje i będzie działo pewnie przez kilka pokoleń jeszcze.

Pozdrawiam i życzę owocnego dnia w pracy :)

• 0

#43 zapytanie

zapytanie

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 46 postów

Napisany 10 luty 2015 - 09:16

Nie wiem ile masz lat, ale może pamiętasz jak wyglądała  Polska przed 7 latami a jak wygląda teraz. Ja widzę różnice, ale to może moje subiektywne odczucie.

Oczywiście że widać różnicę. Teraz jest zdecydowanie gorzej pod każdym względem.

Lepiej było 7 lat temu ale jeszcze lepiej było 20 lat temu. To są fakty.

• 0

#44 vilgefortz

vilgefortz

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 luty 2015 - 09:46

Oczywiście że widać różnicę. Teraz jest zdecydowanie gorzej pod każdym względem.

Lepiej było 7 lat temu ale jeszcze lepiej było 20 lat temu. To są fakty.

Ty tak na poważnie czy trollujesz ?

Jakie fakty ? Tylko Twoje osobiste odczucie. Dla Ciebie może to fakt, ale nie dla innych.

• 0

#45 metrowy

metrowy

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 135 postów

Napisany 10 luty 2015 - 09:51

gizus....
To nie jest dyskusja o tym co było 250 lat temu czy 7 lat temu, i czy jest z tego tytułu lepiej czy gorzej, tylko o tym czy ktoś robi wałki czy nie.
  • 0

#46 zapytanie

zapytanie

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 46 postów

Napisany 10 luty 2015 - 10:01

Na razie to tutaj bezpodstawnie oskarżono Tomka.

Widać że rozszerza się krąg który chciałby wyeliminować sixwishlist.com z gry, mówiąc kolokwialnie.

A najciekawsze że nikt nic nie może konkretnego zarzucić. No bo niby co?

Usługi działają niezawodnie, parametry wysokie, ceny niskie, pomoc niesamowita.

Trudno nie odnieść wrażenia że część tego forum nie dorosła do standardów które reprezentuje Tomek i jego firma.

• 0

#47 Gość_patrys_*

Gość_patrys_*
  • Goście

Napisany 10 luty 2015 - 10:10

Z ciekawości, to jeżeli jest to samozatrudnienie, to na jakiej podstawie są zatrudnieni pracownicy ?

Jakiś odpowiednik polskiej umowy zlecenie ?

• 0

#48 mmmm21

mmmm21

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 301 postów

Napisany 10 luty 2015 - 10:15

Czyli jednak nie wiesz co znaczy samozatrudnienie w UK, numer ubezpieczenia i ID ,które otrzymałem jako numer podatkowy nie ma zastosowania by podawać go publicznie. Oczywiście możesz to zgłosić ale dalej twierdzę że wiercisz dziurę bez konkretnej wiedzy w tym temacie. Nie jestem płatnikiem podatku VAT i firma otrzymuje ID działalności w chwili kiedy jej status obejmuje zastosowanie do przedsiębiorstwa a nie do prowadzenia działalności jako samozatrudnienie. Co sie zmieni za 3 miesiące niestety z powodu przekroczenia limitu określonej kwoty dochodu.

Poprostu poczekajmy 3 miesiące i będzie można zweryfikować powyższe słowa w rejestrach. Osobiście odnoszę jakieś wrażenie, że zbyt dobrze prowadzona działalność za granicą kole w oczy. Wiadomym faktem jest, że obciążenia za granicą są mniejsze, to nie tylko te pracownicze, często prąd, podłączenie infrastruktury itd. Dajcie człowiekowi się wykazać legalnością działania, działa na forum już trochę czasu, więc odczekanie trzech miesięcy nikomu nie zaszkodzi.

• 0

#49 Gość_Pokuć_*

Gość_Pokuć_*
  • Goście

Napisany 10 luty 2015 - 12:20

Oczywiście że pamiętam, kończyłem wtedy liceum :) Społeczeństwo nie było wtedy jeszcze aż tak mocno poku... podzielone na dwa zaciekle zwalczające się obozy. Owszem było widać już pewne różnice ale nie było takiego dramatu jaki mamy dziś.

Złotówka była wtedy o wiele więcej warta, te same pieniądze wtedy a dziś to spora różnica. Ceny były o wiele niższe, można było więcej kupić, łatwiej było znaleźć pracę. Ba, nie było wtedy wyniszczającej wojny pomiędzy AO i ciecie nie zarabiali po 3.50 czy 5.50 w tych większych AO.

Różnica jest ale na gorzej. Dla cwaniaczków, POwców, TRupów czy wiejskich mord z PSL jest rzecz jasna różnica na ogromny plus.

Co do porównywania GB i PL to proponuje zajrzeć do podręcznika historii i prześledzić losy obu Państwa w ciągu ostatnich 250 lat. Myślę,  że to spotkało nasz kraj w tym czasie odcisnęło  piętno na mentalności ludzi na tym co  tu się dzieje i będzie działo pewnie przez kilka pokoleń jeszcze.

250 lat temu byliśmy zdychającym imperium. Mentalność ludzi? Popatrz na pokolenie ludzi z rocznika 1920 czy 1930 i porównaj z dzisiejszym. Widzisz różnicę? Bo ja widzę - dramat. Zabory nas nie wykończyły przez ponad 120 lat, powstania nas nie wykończyły, I wojna światowa nas nie wykończyła choć ponieśliśmy ogromne straty i dostaliśmy kopa w zad. To czego nie dali rady zrobić zaborcy przez ponad wiek tego w pół dokonała komuna a obecnie kontynuuje to obecna partia rządząca. Obrzydzić wszystko co nasze, jesteśmy do niczego, sami nic nie potrafimy, musimy się przyssać do cyca ciotki merkelowej i ona musi nas za rączkę prowadzić bo sami mamy dwie lewe...

Żeby nie było, UK nie jest krajem idealnym, mają swoje wady (jak każde państwo) takie jak obowiązujące przepisy z lat 1600+ co od czasu do czasu jakiś sędzia wykorzysta i ma swoje 5 minut w mediach (bo w zasadzie to winnego powinno się spalić na stosie gdyż komunikowanie się przez maszynę piekielną [komp + skype] podlega pod czary :) ) Ale w porównaniu do PL to mamy niebo a ziemia.

Wracając do tematu... Odnośnie firmy SiXwishlist to podtrzymuję zdanie - czepiacie się i tyle. Bo dobrze mu idzie w biznesie, coraz więcej ludzi korzysta z jego usług i sobie ceni tę współpracę. Przyjął inną strategię niż reszta i opłaciło mu się, nie musi płacić 50 złodziejskich podatków i tu was zżera cholera. Bo wy zapieprzacie na 200% żeby 100% oddać w podatkach, on tak nie musi. Nie kombinujcie i nie zmyślajcie, powiedzcie wprost że tu was to boli :)

Przy okazji moderator mógłby zrobić tu nieco porządku, niech ten temat będzie dyskusją o firmie a nie o tym kto ma większego czy o zasadach prowadzenia działalności na terenie UK. Chyba że was ten temat tak boli... :)

• 0

#50 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 10 luty 2015 - 12:50

Więc może niech lepiej przeniesie się na wht.com - zobaczymy jak tam mu 'pójdzie'. Bo tutaj nawet nie raczył podac danych rejestracyjnych firmy, której generalnie nie ma i nawet nie raczy się przyznać.

Moim zdaniem to firma krzak pod dobrą przykrywką.

Nie znasz mojej działalności więc również nie wiesz na ile jestem obecny na forum w h t.com, jak również nie wiesz na ile jestem powiązany z kilkoma firmami ,które działają na rynku. Z zachowaniem przepisów prawnych mogę brać udział w prowadzeniu kilka firm co w przełożeniu na język Polski by za bardzo nie bolało ktoś kto korzysta z danych usług nie wie że dana marka również należy np do mnie w pośredni lub bezpośredni sposób.  Dlaczego? Bo takie sprawy lepiej ukrywać jak jawnie o tym pisać. Jak pogrzebiesz na wht.pl zobaczysz ,które z firm polecam. Zaraz pewnie będę się musiał tłumaczyć czemu latam do Holandii czy do Niemiec dwa razy w miesiącu bo ktoś z wht mnie tam widzi kupując kanapki. Może również mam się tłumaczyć że jestem obecny na wszelkiego rodzaju wystawach dotyczących przemysłu dentystycznego? Pamiętam jak kilku klientów z Polski zadało mi pytanie dlaczego się nie reklamuje lub dlaczego moja oferta nie jest eksponowana. Mam nadzieje że w obecne chwili to czytają i rozumieją moje uprzedzenia. Reasumując skoro mam nielegalną działalność to jakim sposobem korzystam z dobrodziejstw posiadania działalności , kupuję serwery dedykowane, domeny w bardzo niskiej cenie. Ponieważ nie prowadzę działalności krótko. Pomijając mój wiek w IT siedzę około 20 lat i dokładnie wiem jak to działa zwłaszcza w Polsce. Ten konkretny rynek jest bardzo trudny, znacznie trudniejszy jak się spodziewałem. WHT.pl to nie koniec świata , na całe szczęście powstaje dobry materiał na nowe forum co cieszy. WHT.pl? ,żałuję że taki potencjał został zmarnowany bo jak pamiętam na początku forum było inne, czy lepsze? nie mi oceniać.

Z ciekawości, to jeżeli jest to samozatrudnienie, to na jakiej podstawie są zatrudnieni pracownicy ?

Jakiś odpowiednik polskiej umowy zlecenie ?

Podjęcie działalności w ramach Self-Employment - Sole Trader ,nie wyklucza możliwości zatrudniania w oparciu o umowę o pracę na wykonanie konkretnych zleceń , które są przedmiotem umowy.

• 1

#51 www.mzone.uk

www.mzone.uk

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 6193 postów
  • Firma:MZone Group

Napisany 10 luty 2015 - 14:14

Panowie przestańcie, self employed nie jest rejestrowany w Companies House, jest to bardzo prosta forma prowadzenia firmy, co drugi anglik to ma.
  • 1

#52 Gość_Pokuć_*

Gość_Pokuć_*
  • Goście

Napisany 10 luty 2015 - 15:55

Irek, wiesz dobrze że ludzie którzy muszą prawie ze prosić o pozwolenie POlskie państwo o zgodę na podjęcie własnej działalności gospodarczej zawsze będą jątrzyć i spiskować. Po prostu zaraz im gul pęknie że gdzieś można normalniej :)

Zresztą sam przerabiałeś tutaj nie jeden hejt na siebie i na swoją firmę, więc wiesz jak to funkcjonuje w tym kraj..

• 0

#53 www.mzone.uk

www.mzone.uk

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 6193 postów

Napisany 10 luty 2015 - 17:56

W UK jest to wszystko (no prawie) tak łatwe, aż do bólu. Wiem, że niektórym jest to sobie trudno wyobrazić.
  • 0

#54 vilgefortz

vilgefortz

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 luty 2015 - 18:51

Chłopaki jak Wam tam tak za***ixxie to gratuluje. Tylko po co te żale na forum ?

Kiedyś już też tak było z wyjazdami do USA - Eldorado ... tylko potem się okazywało, że na bilet powrotny nie ma :)

• 0

#55 Gość_Pokuć_*

Gość_Pokuć_*
  • Goście

Napisany 10 luty 2015 - 20:02

OK, ale o co ci teraz chodzi?

• 0

#56 robson345

robson345

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 488 postów

Napisany 10 luty 2015 - 20:05

Pracownik też musi być na samozatrudnieniu, żaden problem. Lepszy taki układ niż pchanie się w partnership. A najlepiej mieć llc, jak się bankrutuje można za pieniądze podatników uratować firmę :D

• 0

#57 www.mzone.uk

www.mzone.uk

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 6193 postów

Napisany 10 luty 2015 - 20:45

Nie musi być, pracownik na samozatrudnieniu to już subcontractor.
  • 0

#58 malpka

malpka

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 49 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:51

Idealne podejście do klienta.

Edytowany przez malpka, 19 luty 2015 - 21:59.

• 0

#59 kori

kori

tibiawt.pl

• Zbanowani
  • 998 postów
  • Imię:Sławek

Napisany 19 luty 2015 - 23:01

Ja kiedyś wygenerowalem na starcie mojego serwisu ponad 30GB logów. Od SiX otrzymalem mila informacje, ze usuneli logi, jak i podpowiedzieli co poprawic. Moim zdaniem SiX dba o klienta.

i nie pisali że ci uwalą konto jak jeszcze raz tak zrobisz? mnie przynajmniej ostrzegli...

• 0

#60 XYS

XYS

Regularny użytkownik

• Firma Bronze
  • 86 postów
  • Firma:Wolkomp.pl
  • Imię:Krzysztof

Napisany 20 luty 2015 - 09:43

Jestem świeżym klientem Tomka. Wyniosłem się już częściowo z linuxpl. Powiem tylko tyle: takiej jakości obsługi klienta jeszcze nie spotkałem. Co do działania samej usługi - póki co wzorowo. Strony działają bardzo szybko, panel nie zamula, upload plików po ftp spokojnie osiąga 5-6 MB/s.

Dla mnie najwyższa klasa usług/obsługi. Klientom będę oczywiście polecał usługi SiXwishlist!

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników