Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosów

dyskusje SixWishList.com

dyskusje SixWishList.com

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
105 odpowiedzi na ten temat

dyskusje SixWishList.com

#21 krzos

krzos

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 luty 2015 - 12:48

Ja kiedyś wygenerowalem na starcie mojego serwisu ponad 30GB logów. Od SiX otrzymalem mila informacje, ze usuneli logi, jak i podpowiedzieli co poprawic. Moim zdaniem SiX dba o klienta.
  • 0

#22 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 07 luty 2015 - 13:01

Oj ile ja to razy dostawałem wiadomość że zbyt długo używałem 100% CPU i nic nie blokowali, tylko prosili o optymalizację skryptu lub zaproponowali upgrade.

• 0

#23 Gość_Pokuć_*

Gość_Pokuć_*
  • Goście

Napisany 07 luty 2015 - 13:18

Bo jak widać mają podejście pro-klient czyli "w czym możemy Panu pomóc" przez cały okres trwania umowy a nie "zapłać i się odczep". Bardzo pozytywna postawa, której wiele firm mogłoby się nauczyć.

• 0

#24 kori

kori

tibiawt.pl

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 998 postów
  • Imię:Sławek

Napisany 07 luty 2015 - 14:21

@sixwishlist, sry że tak to odebrałeś, jesteś naprawdę bardzo pomocny

twoja wskazówka by wyciągnąć css do zewnętrznego pliku pomogła

przy aktualnej anomalii z cloudflare, która jest od kilku dni

Nie miałem zamiaru przedstawić was jako złych tylko omówić zaistniałą sytuację.
Może źle to przedstawiłem, zasadny byłby limit, właśnie na te logi.

Nie wiem na ile plesk ma możliwości, ale panel nie powinien pozwolić logom na uwalenie strony.

Logi, czyli trochę drugorzędna sprawa, nie powinny mieć możliwości wpływu na działanie/blokadę strony.

Jeżeli logi nie pozostawiają powiedzmy 5% rozmiaru konta, powinny przestać się tworzyć lub nadpisywać stare.

Edytowany przez kori, 07 luty 2015 - 14:30.

• 0

#25 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 07 luty 2015 - 14:41

Nie wiem na ile plesk ma możliwości, ale panel nie powinien pozwolić logom na uwalenie strony.

Logi, czyli trochę drugorzędna sprawa, nie powinny mieć możliwości wpływu na działanie/blokadę strony.

Jeżeli logi nie pozostawiają powiedzmy 5% rozmiaru konta

powinny przestać się tworzyć lub tworzyć nadpisując stare.

To nie jest sprawa panelu bo to tylko nakładka na zasoby. Logi podobnie jak pliki strony są zamknięte na określonej powierzchni zwanej kontenerem. W przypadku naszych usług , które oferujemy opcja odpowiedzialna za powierzchnię konta i jej nadzorowanie jest wyłączona co sprawia ,że otrzymujemy jedynie powiadomienie gdy limit zostanie przekroczony po upływie 30 minut. Ma to zabezpieczyć klienta by usługa działała pomimo przekroczenia limitu powierzchni. Dajemy zawsze czas na reakcje naszą lub klienta o takim stanie. Dodatkowo oprócz logów błędów są jeszcze logi systemowe danego kontenera , które są analizowane przez  kilka skryptów pod kontem ataków na witrynę np wstrzeliwania kodów lub wykorzystania innych błędów w skrypcie czy nieprawidłowych zapytań podnoszących wykorzystanie CPU czy pamięci RAM. Te logi również są zawarte w kontenerze usługi. Dlatego zawsze zalecamy w przypadku wyboru usługi by skontaktować się z nami. To dobra rzecz zapytać. Tyle w temacie bo lepiej go skończyć jak któryś z moderatorów zamknie temat bo że niby blog albo support lub inna wymówka byle nie pisano o SiXwishlist za często.

• 0

#26 metrowy

metrowy

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 135 postów

Napisany 07 luty 2015 - 15:21

Sam hosting działa ok. 

Wprawdzie do tej pory miałem okazję do dość skromnych testów , jednak jestem pozytywnie zaskoczony i zapewne zajrzę tam do Was jeszcze nie raz :)

Gdyby był kiedyś potrzebny tester usług itp. to piszę się na ochotnika ,  za free ma się rozumieć

• 0

#27 Gość_Pokuć_*

Gość_Pokuć_*
  • Goście

Napisany 07 luty 2015 - 23:38

Za free coś sprawdzić czy przetestować to również się piszę., ale tylko za free :)

• 0

#28 www.mzone.uk

www.mzone.uk

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 6192 postów
  • Firma:MZone Group

Napisany 07 luty 2015 - 23:48

Za free coś sprawdzić czy przetestować to również się piszę., ale tylko za free :)

Macie przygotowane chociażby jakieś checklisty?

Czy tak tylko FTP wgranie pliku i ściągnięcie? ;)

• 0

#29 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów

Napisany 07 luty 2015 - 23:55

Sam hosting działa ok. 

Wprawdzie do tej pory miałem okazję do dość skromnych testów , jednak jestem pozytywnie zaskoczony i zapewne zajrzę tam do Was jeszcze nie raz :)

Gdyby był kiedyś potrzebny tester usług itp. to piszę się na ochotnika ,  za free ma się rozumieć

Wystarczy do mnie napisać: tom@sixwishlist.com bo gdyby nie fakt ze mam zablokowany post - informacje od firm hostingowych, to pewnie wszystkie nowości i zmian w korzystaniu z naszych usług trafiły by na forum. A tak niestety lipa Panowie bo że niby blog że support itp historię :) by znaleźć sposób i zablokować. Ten post pewnie też zaraz zablokują jak się dłuższy zrobi także cieszyć się póki tu jesteśmy i co jakiś czas kilka zdań zostawimy.

• 0

#30 Teemwu

Teemwu

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisany 08 luty 2015 - 07:33

Chciałbym opisać tutaj moje doświadczenia z supportem SiXwishlist.

Mam u nich kilka usług. Z dwóch z nich nie korzystałem, więc świadomie zdecydowałem, że je anuluję, bo nie lubie mieć śmietnika z nieużywanymi usługami w panelu. I tak też zrobiłem.

Wielkie było moje zdziwienie, gdy tego samego dnia otrzymałem wiadomość napisaną przez człowieka (tj. nie była to wiadomość automatyczna), iż zauważono skasowanie usługi i chcianoby wiedzieć jaka była przyczyna mojej decyzji.

Odpisałem więc wyjaśniając sytuację jak powyżej. Przy okazji zadałem 3 pytania na temat innych usług oraz poprosiłem o sprawdzenie czy dobrze ustawiłem rekordy DNS. Wyczerpującą odpowiedź otrzymałem po 6 minutach. Odpisałem dziękując za pomoc.

Po kolejnych 3 minutach przyszła wiadomość, że wprawdzie jest już po terminie w trakcie, którego oferowany jest zwrot kwoty za usługi, ale Pan Tomasz czuje się bardzo niezręcznie i pyta czy mógłby mi to wynagrodzić w inny sposób.

Odpisałem, że z usług zrezygnowałem świadomie, więc nie oczekuje żadnego zwrotu, a jedynym "wynagrodzeniem" o jakie mogę prosić jest rozwijanie oferty i kontynuacja świadczenia usług na co najmniej tak wysokim poziomie jak dotychczas.

Wymieniliśmy jeszcze kilka wiadomości. Odpowiedzi otrzymywałem w ekspresowym tempie.

Krótko mówiąc, polecam z czystym sumieniem, bo nie zdarzyło mi się jeszcze, by Support (człowiek, a nie skrypt) pisał do mnie pytając o przyczyny usunięcia usług.

Dodam, że usługi te nie były usługami "biznesowymi".

Polecam i pozdrawiam.

Edytowany przez Teemwu, 08 luty 2015 - 07:34.

• 0

#31 Łukasz Ostrowski

Łukasz Ostrowski

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • 1583 postów
  • Firma:Sys-Com
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Ostrowski

Napisany 08 luty 2015 - 11:35

A tak niestety lipa Panowie bo że niby blog że support itp historię :) by znaleźć sposób i zablokować. Ten post pewnie też zaraz zablokują jak się dłuższy zrobi także cieszyć się póki tu jesteśmy i co jakiś czas kilka zdań zostawimy.

Co kilka dni robimy burze mózgów i zastanawiamy się jak tu zablokować tematy firm. Miałeś tutaj wyjaśniony powód. Z całym szacunkiem, ale troche powagi.

• 0

#32 SebastianK

SebastianK

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisany 08 luty 2015 - 20:34

No cóż złego słowa na SIXwishlist powiedzieć nie mogę. Support zasługuje u nich na największą możliwą ocenę, zawsze pomogą, zawsze odpiszą, ba w niektórych przypadkach nawet sponsorują dobre projekty :) Nie jestem u nich zbyt długo, bo od 25 Listopada, od tamtego czasu ani razu na nich się nie zawiodłem, wręcz przeciwnie chwalę sobie to, że wybrałem u nich usługi. Stabilność usług też tu zasługuje na dużego plusa, od czasu kupna nie miałem żadnych problemów z padem czy wolnym działaniem strony. Ogólnie polecam ich usługi, nie mam się do czego przyczepić ;)

• 0

#33 tym

tym

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1153 postów
  • Firma:DG

Napisany 10 luty 2015 - 00:22

Można poznać ID działalności w rejestrze http://wck2.companie...cessCompanyInfo ?

Ponieważ na stronie niestety nie idzie tego znaleźć, po nazwisku / nazwy firmy też niestety nie. Czy macie legalnie zarejestrowaną działalność?

• 0

#34 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów

Napisany 10 luty 2015 - 00:27

Można poznać ID działalności w rejestrze http://wck2.companie...cessCompanyInfo ?

Ponieważ na stronie niestety nie idzie tego znaleźć, po nazwisku / nazwy firmy też niestety nie. Czy macie legalnie zarejestrowaną działalność?

TAK jak najbardziej - od ponad 2 lat ,dofinansowana przez http://www.gle.co.uk/. Jeżeli nie wiesz istnieje cos takiego w UK jak samozatrudnienie co było warunkiem uzyskania wyżej wspomnianego dofinansowania na rozwój działalności.

• 0

#35 tym

tym

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1153 postów

Napisany 10 luty 2015 - 00:31

Dobrze, prosiłbym o podanie ID działalności, każda firma z UK takowy posiada, lub też ID VAT. 

Każda firma zarejestrowana w UK jest widoczna w http://wck2.companie...cessCompanyInfo- w tym moja.

Za bardzo nie interesuje mnie kwestia dofinansowania.

Chyba że nie macie firmy  i korzystacie z polskiego odpowiednika inkubatora przedsiębiorczości, tzw. AIP ... to by wyjaśniało ceny i brak danych kontaktowych firmy w formularzu.

• 0

#36 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów

Napisany 10 luty 2015 - 00:38

Dobrze, prosiłbym o podanie ID działalności, każda firma z UK takowy posiada, lub też ID VAT. 

Każda firma zarejestrowana w UK jest widoczna w http://wck2.companie...cessCompanyInfo- w tym moja.

Za bardzo nie interesuje mnie kwestia dofinansowania.

Chyba że nie macie firmy  i korzystacie z polskiego odpowiednika inkubatora przedsiębiorczości, tzw. AIP ... to by wyjaśniało ceny i brak danych kontaktowych firmy w formularzu.

Czyli jednak nie wiesz co znaczy samozatrudnienie w UK, numer ubezpieczenia i ID ,które otrzymałem jako numer podatkowy nie ma zastosowania by podawać go publicznie. Oczywiście możesz to zgłosić ale dalej twierdzę że wiercisz dziurę bez konkretnej wiedzy w tym temacie. Nie jestem płatnikiem podatku VAT i firma otrzymuje ID działalności w chwili kiedy jej status obejmuje zastosowanie do przedsiębiorstwa a nie do prowadzenia działalności jako samozatrudnienie. Co sie zmieni za 3 miesiące niestety z powodu przekroczenia limitu określonej kwoty dochodu.

• 0

#37 tym

tym

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1153 postów

Napisany 10 luty 2015 - 00:44

Ładnie próbujesz mydlić oczy.

Po prostu nie masz działalności skoro nie chcesz podać ID, która i tak powinna być widoczna pod adresem http://sixwishlist.com/contact/

Czyli lecisz na wałku, lub masz coś do ukrycia, współczuje nieświadomych klientów.

Edytowany przez tym, 10 luty 2015 - 00:46.

• 0

#38 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów

Napisany 10 luty 2015 - 00:49

Ładnie próbujesz mydlić oczy.

Po prostu nie masz działalności skoro nie chcesz podać ID, która i tak powinna być widoczna pod adresem http://sixwishlist.com/contact/

Czyli lecisz na wałku, współczuje nieświadomych klientów.

No faktycznie zamknąłem LTD by przejść na samozatrudnienie i przez ponad 2 lata by robić ludzi w "wałka" w chwili kiedy mam 65% klientów z UK , uczelnie , kilka instytucji rządowych itp .Super, gratuluje oczerniania.

Edytowany przez SiXwishlist, 10 luty 2015 - 00:49.

• 0

#39 Gość_Pokuć_*

Gość_Pokuć_*
  • Goście

Napisany 10 luty 2015 - 02:26

Bo u nas w PL są takie durne zasady w kwestii prowadzenia własnej działalności gospodarczej i zdaje się nie każdy jest w stanie przyjąć do wiadomości że są kraje w których prowadząc własny biznes nie jest się traktowanym na dzień dobry jako potencjalny złodziej, malwersant czy ruchacz skarbówki.

W UK zasady zakładania i prowadzenia biznesu są mniej popieprzone niż w PL. Chociaż nie, źle to określiłem. W UK są normalne i przyjazne zasady, to w PL są nienormalne, popieprzone i strach za cokolwiek się zabierać bo wpadnie jeszcze komor i zabierze serwer "bo się pomylił".

Tak to niestety wygląda tutaj i musisz na to wziąć poprawkę. Jak idzie ci za dobrze to zaraz jeden z drugim zaczynają knuć bo skoro im jest źle a tobie dobrze to na pewno jesteś złodziej, wyłudziłeś pieniądze, żyjesz na garnuszku państwa a w ogóle to jesteś pedofilem, malwersantem i w ogóle wszystko co złe. Takie skutki tak zwanej komuny i ostatnich 7 lat władzy partii europapieża tuska.

Gdybyś prowadził firmę w PL to zapewniam cię że miałbyś grafik zawalony na najbliższe dwa lata - kontrol za kontrolą.

(z tym złodziejem, etc to nie żadne oskarżenia jakby co, tylko tok myślenia większej połowy społeczeństwa :) )

• 0

#40 tym

tym

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1153 postów

Napisany 10 luty 2015 - 02:40

Nie musisz tutaj porównywać o zasadach prowadzenia DG w PL bo i taką  prowadzę, a do SAMOZWAŃCZEJ działalności w UK jest daleko. Wiadomym jest, ze w UK jest łatwej, szybciej, lepiej etc... ale nie o to tutaj chodzi. Sixwislist wbił sie na forum z cenami że śmiech na sali, nie prowadzi działalności i jest mu 'lepiej', próbując wybić konkurencje z PL która płaci horendalne zusy i składki. Więc może niech lepiej przeniesie się na wht.com - zobaczymy jak tam mu 'pójdzie'. Bo tutaj nawet nie raczył podac danych rejestracyjnych firmy, której generalnie nie ma i nawet nie raczy się przyznać.

Moim zdaniem to firma krzak pod dobrą przykrywką.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników