Skocz do zawartości
Ved

KS1 czy KS2?

Polecane posty

Witam, co prawda ten pierwszy jest w tym momencie ciężko dostępny, ale traktujmy jak by był dostępny :P

 

Mam zamiar zamówić jednego dedyka pod 3 rzeczy:

 

- kontynuowanie nauki Debiana

- serwer TS 3 licencja jest na 512 slotów, ale max jaki będzie to może 100 użytkowników.

- serwer Lineage 2, pliki bazują na Javie, typowy serwer testowy max 100 graczy.

 

Teraz pytanie czy KS1 da rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Punkt 1 i punkt 2 to wystarczy KS-1
Punkt 3 - ani KS-1, ani KS-2 nie będzie odpowiedni. Sprawdź sobie jaką konfigurację sprzętową sugerują do uruchomienia Lineage 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 osób online na takim serwerku to ok 8gb ramu średnio. Plus pierdoły jak ts czy co tam chcesz stawiać.

 

Ps to jeszcze l2j istnieje? Jest sens sie tym bawić.

Pozdro admin eXi

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 osób = 8gb? Sry, ale co ty pierdzielisz :) KS-2 na serwer testowy dla plików IT wystarcza za świat na 100 graczy. Na dedyku 16GB trzymałem 1400 graczy, to kwestia optymalizacji plików. Zadając to pytanie chodziło mi bardziej czy KS-1 da rade bo po co przepłacać.

 

 

PS: Jest sens, tylko trzeba mieć dobry pomysł, dobre pliki, dobrego antiCheata i kogoś kto ogarnie DDoS.

 

Na DDoS się podobno sprawdza opcja w OVH

Edytowano przez Ved (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzeczać się nię będę. Skoro wiesz lepiej i jesteś pewny to po co pytasz?

Wiesz sami gracze to jedno a serwer npc, login serwer, baza danych potrzebuje atale rosnących zasobów. I te stałe zasoby to ok 8gb minimum.

I prosze nie mów mi o optymalizacji plików. Serwer l2 hostowałem zapewne jak jeszcze nie wiedziałeś co to dedyk. Wygoogluj sobie l2 eXistence..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ty tu się uważasz za nie wiadomo kogo... i piszesz głupoty, 8gb na 100 graczy. To wybacz, L2 MiD (wygogluj sobie..) ponad 3k online = 1 dedyk (nie OVH) 64 GB Ram z czego jeszcze okolo 40% jest wolne. Z tego co piszesz wynika że powinno tu grać max 800 graczy, jak widać gra ponad 3K i jakos stoi stabilnie.

 

BTW: Twoja ostatnia edycja ile stała? 2 miesiące? Niezły wynik..... Ile miałeś graczy? Bo z prezentacji którą znalazłem, cytuje:

 

"

CPU: AMD PHENOM 64 X4 9650 (4x 2,3 GHz)
Mem: 16 GB [+ EXTRA Cooling]
HD: 2 x 320 GB SATA II
Bandwidth 100 Mbps
Network Uptime Guarantee 99.99%

"

wynika że w szcycie było 200 osób, gratuluje.

 

Więc lepiej już nic nie pisz bo sam przeczysz sobie, kiedyś może miałeś fajny serwer, ale wtedy gracze nie przywiązywali szczególnej wagi do bugów, cheatów itd. Sytuacja się zmieniła.

Edytowano przez Ved (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahah za czasów gdy eXi stało to był Największy i najlepszy serwer Lineage 2 w europie razem z Abyss.....

Wiesz miałem najlepsze pliki na świecie. Najlepszych programistów...

Naucz sie chłopcze czytać ze zrozumieniem...

Pisałem, że stałe zasoby to minimum 8gb... Później już nie rośnie tak zapotrzebowanie na sprzęt...

Gościu każdy program wymaga ileś zasobów aby się uruchomić później już tylko np: baza danych rośnie itp itd...

Kolega maniektme zapytał o specyfikacje. Podałem przybliżone aby mógł cokolwiek pomóc.

 

Po co pytasz na forum jak jesteś "AFLA i Omega"....

 

I zobacz na datę, 2010r w tedy mieć maszynę z 16GB ramu to było już COŚ. Tylko Hetzner i OVH oferowały takie serwery.

Mój serwer nie stoi już od ok 5 lat. Są inne priorytety takie jak "żona, dziecko, stała praca"

 

PS. Wydaje mi się, że temat można zamknąć. Gdyż autor tematu najlepiej wie co mu potrzeba.

 

Edit:

Twój serwer pracuje na plikach off. Zobacz sobie ile potrzebuje ramu aby wystartować... prawie 8.5gb

A pracujesz na plikach w 70% stworzonych przez moich znajomych i do tej pory zlecasz mojemu znajomemu prace...

 

Pozdrawiam

 

Edytowano przez NiceMan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze co? O lol xd O czym ty teraz do mnie piszesz? Jaki OFF jaki kolega i jakie prace... ? Podaj konkrety bo sry, ale chyba ci się "znajomi" mylą ja robie wszystko sam i nie używam L2OF, znam lepszy L2j kolego.

 

Tak jak mówisz można zamknąć, a twój serwer był dobry 3 lata temu może, teraz byś nie miał ani jednego gracza bo nikt już na buglandach nie gra.

 

Pozdrawiam.

 

BTW: Odpaliłem serw testowy na KS-1 = 70 testerów online + 70 na TS. Twoja teoria o 8GB spaliła na panewce w tym momencie.

Edytowano przez Ved (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×