Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozwój pewnego projektu

Rozwój pewnego projektu muzyka serwis internetowy prawo

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

Rozwój pewnego projektu

#1 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2367 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 08 listopad 2014 - 17:48

Obecnie mam na "tapecie" pewien projekt witryny. Projekt ma ściśle związek z promowaniem muzyki. Jeden z działów tej witryny ma mieć formę tz patefonu, czyli będzie to miejsce gdzie użytkownicy będą mogli słuchać utworów/muzyki. Patefon będzie posiadał funkcję przewijania, stop , start jak typowy odtwarzacz. Tu powstaje moje pytanie. Materiały muzyczne nie będą przechowywane na stronie a jedynie osadzane automatycznie w formie linku z serwisów takich jak np youtube. Od strony użytkownika taki link jest ukryty natomiast wykorzystany jest w kodzie strony by wspomniany patefon posiadał wcześniej wymienione funkcje. 

Czy strona, która pozwala na słuchanie muzyki ale fizycznie jej nie utrzymuje a utrzymywana jest np przez youtube, strona działa jako "brama" - "pomost" musi opłacać licencję a jak tak to proszę o podesłanie ewentualnych linków.

Teoretycznie można to podciągnąć pod radio internetowe ale nie jestem przekonany w tym konkretnym temacie dlatego proszę o pomoc. Dziękuję

Edytowany przez SiXwishlist, 08 listopad 2014 - 17:49.

• 0

#2 Radu5

Radu5

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 41 postów
  • Imię:Radek

Napisany 08 listopad 2014 - 20:05

to z udostępnianiem muzyki to jest zawiła sprawa, ogólnie przyjmuje się że jeżeli plik nie jest umieszczony na serwerze tyk zewnetrznym(zippy,yt) to ty tylko wstawiasz link do zewnętrznego serwisu. a i musisz zaznaczyć że administracja nie ponosi odpowiedzialnosci za treści umieszczanych przez userów

• 0

#3 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2367 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 20:13

to z udostępnianiem muzyki to jest zawiła sprawa, ogólnie przyjmuje się że jeżeli plik nie jest umieszczony na serwerze tyk zewnetrznym(zippy,yt) to ty tylko wstawiasz link do zewnętrznego serwisu. a i musisz zaznaczyć że administracja nie ponosi odpowiedzialnosci za treści umieszczanych przez userów

Widzisz tu nie chodzi o pliki tylko o to że funkcja na stronie nazwana patefon pozwala na słuchanie muzyki. Czyli praktycznie "nadawanie" muzyki online. Patefon jest tak zrobiony że w chwili kiedy pojawia się nowy artykuł na stronie głównej a wraz z nim wideoklip to link tego wideoklipu (youtube) generuje specjalny link dla patefonu w formie mp3 i zostaje dopisany do listy wraz z pozostałymi. Nie ogarniam prawa odnośnie publikacji tego typu materiałów dlatego szukam jakiejś odpowiedzi w tym temacie. Po prostu skoro mam za to płacić to nie problem tylko bym chciał wiedzieć gdzie i mieć poczucie jasnej sytuacji.

• 0

#4 Radu5

Radu5

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 41 postów
  • Imię:Radek

Napisany 08 listopad 2014 - 20:54

w przypadku wszelakich stacji radiowych to podstawa zaiks, zpav.

• 0

#5 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2367 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 21:05

W moim przypadku podlegam pod ofcom o ile się nie mylę. Napisałem do nich i zobaczymy. Wprawdzie sama strona/projekt po Polsku ale własność prawna "nadawcy" przypada na UK. Trochę to takie skomplikowane bo jak patrzę po internecie to sporo osób po prostu zlewa temat. 

• 0

#6 www.mzone.uk

www.mzone.uk

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 6193 postów
  • Firma:MZone Group

Napisany 09 listopad 2014 - 01:24

W moim przypadku podlegam pod ofcom o ile się nie mylę.

Ofcom: http://www.ofcom.org.uk/Chyba zajmuje się trochę innymi rzeczami niż prawa autorskie, to instytucja zajmująca się providerami internetowymi, komórkowymi itp.

Ty szukasz chyba tego: http://copyright.co.uk/

• 0

#7 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2367 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 01:33

Napisałem akurat do ofcom by pomogli mi znaleźć instytucję która obejmuje zagadnienia związane z ewentualną licencją. ofcom sam w sobie wydaje licencje o profilu skierowanym na wszelkiego rodzaju rozgłośnie zresztą taka sugestię otrzymałem od znajomego anglika. Również jeden ze znajomych podesłał mi link do prsformusic.com Szukam prostej odpowiedzi + ile mam zapłacić ale okazuje się to bardziej skomplikowane jak przypuszczałem niestety.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: muzyka, serwis internetowy, prawo

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników