Skocz do zawartości
creat91

Przekierowanie domeny OVH na VPS

Polecane posty

Dzień dobry. Po kilku dniach zmagania z domena .ovh postanowilem napisac nowy watek na forum. Jestem w posiadaniu

-serwer VPS wykupiony z ovh.pl

-domena .ovh a konkretnie creat.ovh

 

Mój cel to

-po wpisaniu creat.ovh przekierowanie na adres IP mojego VPS

-oraz skonfigurowanie zoho mail- skrzynka pocztowa ktora umozliwia podpiecie wlasnej domeny

 

Kombinowalem duzo z ustawianiem domeny. Az wkoncu wykosilem wszystkie ustawienia i zrobilem jakies podstawowe niekoniecznie dobrze. Dlatego prosze was o sprawdzenie i ewentualnie poprawienie mnie.

 

Zacznijmy od domeny. W zalaczniku 1 pokazuje jak wyglada w panelu zakladka Zarządzanie DNS. Są tutaj podstawowe DNS od OVH ktorych nie zmienialem. Nie wiem rowniez czy powinienem je zmieniac czy moge rownie dobrze na nich dzialac.

 

A teraz Strefa DNS w drugim zalaczniku ktora ustawialem samemu. A dokladniej

-Typy NS sa ustawione na DNS on OVH. Szczerze mowiac nie rozumiem tego co powinno sie tutaj znajdowac

-Typy MX to ustawienia ktore skrzynka pocztowa zoho kazala mi dodac.

-Typy A oraz AAAA to adres Ipv4 i 6tki dla mojego VPS

-Typ CNAME przekierowujacy www na adres bez www

 

Czy to wszystko jest poprawnie skonfigurowane? Czy wchodzac na creat.ovh bede dostawal przekierowanie na moj serwer VPS? Czy ustawienia MX dla poczty beda dzialac?

 

Jezeli widzisz jakies bledy a wnioskuje ze sa bo nic nie dziala to prosze o pomoc.

 

PS.

Wchodza na strone ovh

https://www.ovh.pl/pomoc/narzedzia/dig_domain.pl

i wpisujac moja domene widac jeszcze DNSy od freedns24.pl ktore dzisiaj rano usunalem bo wszystko sie krzaczylo.

 

W konsoli ping creat.ovh aktualnie widac polaczenie. Ale to dlatego ze nakabinowalem cos z freedns24. Skoro juz to usunalem mysle ze sprawa wroci jak do dnia pierwsze gdzie przy probie ping creat.ovh poprostu nie pokazywalo polaczenia z niczym.

post-32548-0-13889700-1414669976_thumb.png

post-32548-0-30019900-1414670191_thumb.png

post-32548-0-26023100-1414670527_thumb.png

Edytowano przez creat91 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda OK. Poczekaj 24h na rozpropagowanie i powinno grać. Ewentualnie wyczyść sobie dns cache u siebie w systemie.

 

ipconfig /flushdns
U mnie w tej chwili ping creat.ovh zwraca IP 37.59.110.219, więc chyba poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie ze zaczelo to dzialac. Poczta dziala bez zarzutow. Widocznie trzeba bylo rozpisac wszystko od nowa i odczekac ten czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×