Skocz do zawartości
Westbam

Nowy komputer się wiesza...

Polecane posty

Witam wszystkich po przerwie,

 

Mam do Was pytanie, kupiłem nowy komputer, zainstalowałem system i np. gdy włączam grę (league of legends) ale również np. przy otwarciu sporo okien w mozilli - komp się wiesza. Żaden blue screen tylko zwis i jakbym ssa miał..

 

 

Sprzęt:

Zasilacz XFX Pro Series Core 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)
Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 270XOC 2GB DDR5 PCI-E 256BIT DVI/HDMI/Dsub BOX (GV-R927XOC-2GD)
Pamięć Crucial 8GB Ballistix Sport 2x4GB 1600MHz CL9 NON-ECC DIMM 1.5V Heat Spreader (BLS2C4G3D169DS3CEU)
Płyta główna MSI H97 GUARD-PRO, H97, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, VGA, DP, ATX (H97 GUARD-PRO)
Procesor Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590)

7775432800_1413829929.jpg

Dodatkowo mam na ekranie raz na czas pokazujące się "kreski" - co jest tym spowodowane ? Nie mam pojęcia. Co zrobić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Czy jak się komputer zawiesi to się po chwili odwiesza czy musisz restartować? Podczas zwiechy nie reaguje na żadne komendy głosowe (odwieś się k.) :) i wstukiwane (ctrl+alt+del)? Czy podczas zwiechy blokuje się też klawiatura poprzez brak reakcji na wciskanie klawiszy NumLock, CapsLock, ScrollLock to jest nie zapalają się na klawiaturze diody przypisane tym klawiszom?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że nie wiem jak to zrobić :/ nie tworzy mi żadnego pliku na USB ten memtest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to też być efekt zbyt dużej temperatury procesora. Sprawdź jego temperaturę jak i temperaturę systemową. Przykładowo programem Core Temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A ja bym prosił o ustosunkowanie się do pytań które zadałem - może to pomóc w rozwiązaniu problemu bez nadmiernego kombinowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jak się komputer zawiesi to się po chwili odwiesza czy musisz restartować? Podczas zwiechy nie reaguje na żadne komendy głosowe (odwieś się k.) :) i wstukiwane (ctrl+alt+del)? Czy podczas zwiechy blokuje się też klawiatura poprzez brak reakcji na wciskanie klawiszy NumLock, CapsLock, ScrollLock to jest nie zapalają się na klawiaturze diody przypisane tym klawiszom?

 

 

Odpowiadam na pytania:

- Nie odwiesza się,

- Nie reaguje na o żesz ty ...

- Nie działa Alt+CTRL + Del

- Nie ma reakcji klawiatury (po około 30 sekundach diodę NUMLOCK jakimś cudem wyłączyłem - lub sama się wyłączyła - nie mam pojęcia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

OK, dziękuję za udzielenie odpowiedzi na pytania :) Miałem przez długi czas identyczny problem, rozważałem wszystkie możliwe kombinacje w tym niezgodność sprzętu z samym sobą, uszkodzona płyta główna, karta graficzna, uszkodzony dysk twardy, zasilacz w stanie agonalnym i kilka innych. Okazało się że problemem były sterowniki od karty graficznej i to przez ładnych kilka wydań. W końcu udało mi się trafić na odpowiednie sterowniki i problem znikł. Oprócz tego też sugeruję wymusić na systemie aktualizację BIOS-u. Jak będzie pokazywał że jest dobra wersja to wymuś na nim dowolnymi metodami :) żeby jednak zaktualizował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobnie ze swoim sprzętem. Spróbuję zastosować się do waszych rad :) Mam nadzieje, że nic się nie sfajczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie powinno się nic spalić. Na pewno będzie seria komunikatów z informacją że aktualizacja BIOS-u może spowodować uniemożliwienie uruchomienia komputera (bootowanie etc coś tam). Ja problem olałem, zaryzykowałem i działa. U Ciebie też powinno ale licz się z tym że może jednak wystąpić nieprzewidziane unieruchomienie komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem memtestem kompa - ram w 100% sprawny.

 

Sterowniki pobrane jeszcze raz - zainstalowane - nic nie dały.

 

Czyli co pozostaje tylko aktualizacja Biosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Odpowiadam na pytania:

- Nie odwiesza się,

- Nie reaguje na o żesz ty ...

- Nie działa Alt+CTRL + Del

- Nie ma reakcji klawiatury (po około 30 sekundach diodę NUMLOCK jakimś cudem wyłączyłem - lub sama się wyłączyła - nie mam pojęcia)

 

90% jest winny zasilacz, skok napięcia daje to co napisałeś. Albo po prostu jest za słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×