Skocz do zawartości
DaFFX

Podpięcie domeny

Polecane posty

Witam,

Mam pewien problem z domeną + serwerem vps classic z ovh, otóż zmieniłem dnsy na

VPSxxx.OVH.NET
SDNS2.OVH.NET

domena została dodana przez panel do DNS secondary, vhost dla niej dopisany ale....

root@xxx:/# ping -c 5 xxx.xxx
ping: unknown host xxx.xxx

Czyli tak jakby domena nie została dodana do serwera vps?

Jak ją prawidłowo dodać?

Edytowano przez DaFFX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że żadna domena nie dzialła, wcześniej próbowałem tak zrobić dla domeny .pl nie dało rady, teraz wziąłem .tk też nie... dnsy zmieniane na te co podałem, czytaj ze zrozumieniem.

 

Edytowano przez DaFFX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi o to, że żadna domena nie dzialła, wcześniej próbowałem tak zrobić dla domeny .pl nie dało rady, teraz wziąłem .tk też nie... dnsy zmieniane na te co podałem, czytaj ze zrozumieniem.

 

 

No staram się i tego również tobie życzę. Więc jeszcze raz:

 

A zmieniłeś DNS w miejscu gdzie kupiłeś domenę? Bo jeżeli to domena nitr0o.tk to nie ma strefy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

By strefa działała potrzebny jest główny serwer DNS którym w twoim przypadku jest VPSxxx.OVH.NET a zapasowym SDNS2.OVH.NET. Główny serwer jak mniemam jest nazwą twojego hosta co nie jest oczywiste niestety bo ulubioną zabawka jest ukrywanie tego co ma pomagać. Więc za cholerę nie można tego sprawdzić. Jak sama nazwa wskazuje główny DNS musi coś sobą reprezentować czyli posiadać dane które wskażą że pod tym IP jest taka a nie inna domena i robi to i to. Te dane przekazuje do serwera zapasowego.

 

Więc jeszcze raz bo już są pewne postepy:

 

Bo jeżeli to domena nitr0o.tk to nie ma strefy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

vps106504.ovh.net
robiłem nawet według tego http://pomoc.ovh.pl/NoweSerweryDNS

podpiąłem pod te dnsy, i dns secondary powinno ustawiać domene pod moje ip, wg panelu ovh...

 

Ale dalej pomijasz bardzo istotny element jak posiadanie samej strefy na serwerze! To że wskazałeś domenie gdzie ma szukać tych danych to super. Wiec jeden element mamy z głowy. Ale na tym serwerze nie ma tych danych. Czy posiadasz zainstalowany jakiś serwer DNS konkretnie na tym VPS-e?

 

Do trzech razy sztuka. Więc jeszcze raz bo już są pewne postepy:

 

Bo jeżeli to domena nitr0o.tk to nie ma strefy.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oo bind9 nie ma strefy dla tej domeny, na moim serwerze.


Jeżeli secondary dns pokazuje na ip to chyba powinno chociaż odpingować serwa?

 

 

dodane

 

$ttl 38400
nitr0o.tk. IN SOA vps106504.ovh.net. xxx. (
1413910762
10800
3600
604800
38400 )
nitr0o.tk. IN NS vps106504.ovh.net.
Edytowano przez DaFFX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

At least one name server failed to respond in a timely manner Failure detail: 213.251.188.141

 

Local NS list does not match Parent NS list 213.251.188.141 was reported by the parent, but not locally

 

SOA Serial Number Format is Invalid vps106504.ovh.net reported Serial 1413910762 : Suggested serial format year was 1413 which is before 1970.

 

SOA Expire Value out of recommended range vps106504.ovh.net reported Expire 604800 : Expire is recommended to be between 1209600 and 2419200.

 

A: nitr0o.tk No Records Exist

 

Już lepiej! Robisz postępy! Więc odrobinę zmienimy formę. Więc jeszcze raz:

 

Bo jeżeli to domena nitr0o.tk to jest strefa ale niekompletna i nie do końca poprawnie skonfigurowana.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi jeszcze jedno, bo widzę, że próbujesz mnie czegoś nauczyć "

ERROR: One or more of the nameservers listed at the parent servers are not listed as NS records at your nameservers. The problem NS records are:
sdns2.ovh.net
This is listed as an ERROR because there are some cases where nasty problems can occur (if the TTLs vary from the NS records at the root servers and the NS records point to your own domain, for example)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wytłumacz mi jeszcze jedno, bo widzę, że próbujesz mnie czegoś nauczyć "

ERROR: One or more of the nameservers listed at the parent servers are not listed as NS records at your nameservers. The problem NS records are:

sdns2.ovh.net

This is listed as an ERROR because there are some cases where nasty problems can occur (if the TTLs vary from the NS records at the root servers and the NS records point to your own domain, for example)."

 

 

Jest dopisany jako serwer zapasowy ale nie pobrał strefy. Może to wynikać z samego błędu konfiguracji lub czasu jaki jest potrzebny by tą strefe pobrał z serwera podstawowego. Krótko mówiąc nie zawiera danych na temat domeny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaj drugiego NS-a do tej strefy.

 

nitr0o.tk.    IN    NS    sdns2.ovh.net.
Tak, żeby polecenie

 

$ dig @vps106504.ovh.net ns nitr0o.tk +short
vps106504.ovh.net.
zwracało dwa serwery nazw, a nie jeden, jak teraz. Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


$ttl 38400
nitr0o.tk. IN SOA vps106504.ovh.net. xxx. (
1413910762
10800
3600
1209600
38400 )
@ IN A 46.105.27.142
nitr0o.tk. IN NS vps106504.ovh.net.
nitr0o.tk IN NS sdns2.ovh.net


Rozwiązałem to tak, z tym 2 dnsem nie chcę mi się bawić... nie mam sił już na to oraz pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

$ttl 38400
nitr0o.tk. IN SOA vps106504.ovh.net. xxx. (
1413910762
10800
3600
1209600
38400 )
@ IN A 46.105.27.142
nitr0o.tk. IN NS vps106504.ovh.net.
nitr0o.tk    IN    NS    sdns2.ovh.net
Rozwiązałem to tak, z tym 2 dnsem nie chcę mi się bawić... nie mam sił już na to oraz pomysłów.

 

 

Brawo!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy aby łączyć się przez ftp ssh itd muszę dodać jakieś dodatkowe wpisy? "Status: Znajdowanie adresu IP dla nitr0o.tk

Status: Nieudana próba połączenia z "EAI_NONAME - Neither nodename nor servname provided, or not known".
Błąd: Nie można połączyć się z serwerem
"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strefa potrzebuje około 48 godzin, ale jeszcze możesz się pobawić by SOA miało poprawna formę:

 

SOA Serial Number Format is Invalid
sdns2.ovh.net reported Serial 1413910762 : Suggested serial format year was 1413 which is before 1970.
SOA Expire Value out of recommended range
sdns2.ovh.net reported Expire 604800 : Expire is recommended to be between 1209600 and 2419200.

 

Połącz się po adresie IP

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×