Skocz do zawartości
RobRoy

server is not providing a zone for the domain

Polecane posty

Chciałem uruchomić dwa nowe serwery DNS: podstawowy (188.165.177.59) i zapasowy (92.222.252.16). Serwer zapasowy transferuje sobie strefę z master, bez problemów i chciałem dodać glue record, ale dostałem takiego maila od admina u rejestratora:

 

It appears that the ns2 nameserver on IP 92.222.252.16 is correct and answering authoritatively, but the IP 188.165.177.59 for ns1 is not providing a zone for the domain.

 

Nie rozumiem dlaczego tak jest, skoro plik strefy na ns2 jest kopią pliku strefy z ns1. Jakiego polecenia użyć aby sprawdzić poprawność strefy "z zewnątrz", bo wszystko co potrafiłem sprawdzić "od wewnątrz" wydawało się jak do tej pory poprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten serwer DNS w ogóle nie odpowiada.

 

$ dig megahost.ie @188.165.177.59 

; <<>> DiG 9.9.5-3-Ubuntu <<>> megahost.ie @188.165.177.59
;; global options: +cmd
;; connection timed out; no servers could be reached
Pewnie zablokowałeś dostęp na firewallu. Albo w konfiguracji serwera. Ale raczej na firewallu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to się ma do informacji od administratora? Dig to też używałem, ale myślałem że skoro obecnie nie ma glue to dlatego nic nie może odnaleźć domeny. Czy można coś sprawdzić na podstawie adresów IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie sprawdziłem wyżej. Ten serwer w ogóle nie odpowiada.

 

→ Pewnie zablokowałeś dostęp na firewallu. Albo w konfiguracji serwera. Ale raczej na firewallu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×