Skocz do zawartości
Albert86

Jaki zasilacz przyszłościowy?

Polecane posty

Obecnie mój zestaw ciągnie z 300W, ale chcę coś przyszłościowego :D więc obecna konfiguracja nie ma znaczenia, chcę niedługo złożyć coś na i5 i potrzebny mi zasilacz bo ten już ledwo zipie (ma 2 lata i jakis noname)

Edytowano przez Albert86 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz dobiera się pod konkretną konfigurację, nie na zapas. Dopóty, dopóki nie podasz dokładnych parametrów komputera, nie będziemy mogli zaproponować niczego sensownego, co spełni Twoje oczekiwania.

Liczba W nie jest wyznacznikiem za***istości zasilacza - pod względem zużycia energii panuje raczej tendencja spadkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczba W jest wyznacznikiem za***istości zasilacza, bo zasilacz 700 W pracujący na 40% da sobie lepiej radę i będzie dłużej sprawny niż 330 W obciążony na blisko 100%.

 

Poza tym zasilacz też nie pobiera tyle prądu ile ma zadeklarowane, a tyle ile potrzeba w danym momencie.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc niech kupi Chiefteca GPM-1250C. 1,25 kW. Za 3-4 lata, przy pierwszej modernizacji sprzętu, zasili nim kompy w całym osiedlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, że chodzi o stabilność i zapas, a nie przesadę. Jeśli ktoś już kupuje zasilacz, a potrzebuje mocy X to nie kupuje X + 1 tylko 2X. Opłacalność kończy się przy mniejszym jak 50% obciążeniu zasilacza, bo to już nie robi większej różnicy, a w najbliższej przyszłości nie zapowiada się na dwukrotnie zwiększony pobór mocy.

 

Z kolei zapas, który uzyskamy nie dość że może przydać się w najbliższej przyszłości, to i zasilacz odciąży bo nie będzie musiał pracować z pełną mocą.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×