Skocz do zawartości
ksaler

Problem z polskimi znakami plików

Polecane posty

Witam serdecznie. Mam nadzieję, że piszę we właściwym dziale.

 

Przenosiłem znajomemu stronę na nowy serwer. Stara archaiczna strona napisana w php/html. Na stronie jest dużo plików pdf oraz zdjęć. Niestety znajomy to kompletny amator w kwestii internetu/stron www i dodając nowe zdjęcia czy formularze w pdfach zapisywał ich nazwy używając spacji oraz polskich znaków jak "ł ś ć" itd. Na poprzednim serwerze to działało. Na nowym niestety nie działa.

 

Obsługa hostingu napisała wprost, że nie mają takiej opcji, bo na niektórych przeglądarkach się to wysypuje. I co teraz najlepiej zrobić? Cisnąć hosting / zmienić hosting / czy zmieniać nazwy plików na właściwe - z tym ostatnim jest problem bo to może być nawet kilka tysięcy plików (zdjęcia)...

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsługa hostingu napisała wprost, że nie mają takiej opcji, bo na niektórych przeglądarkach się to wysypuje.

Napisz, że akceptujesz problemy w niektórych przeglądarkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz, że akceptujesz problemy w niektórych przeglądarkach.

 

Naisałem :) Boję się że odpiszą, że u nich po prostu nie ma takiej opcji, ale zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Okazało się, że pan z supportu wciskał mi kit z tym, że hosting nie obsługuje polskich znaków. Rozwiązaniem okazało się importowanie plików z polskimi nazwami poprzez ftp który wymusza kodowanie utf-8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×