Skocz do zawartości
DaFFX

Panel do zarządzania kontem www

Polecane posty

Witam,

 

Jako iż dopiero uczę się konfiguracji serwerów www itd, prosiłbym o jakieś darmowe panele do zarządzania kontami www tzn, tak jak np cba.pl, aby można było zrobić subdomene xxxx.mojadomena.pl i dać ją użytkownikowi do zarządzania, możliwość tworzenia baz danych, kont ftp i takie podobne.

Najlepiej jeżeli panel byłby open-source.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno pytanko, czy trudno robi się nazwa.mojadomena.tld?, i czy user może potem dodać własne subdomeny do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DNS na początku wydaje się skomplikowany, ale ogólnie nie jest. To czy user będzie mógł dodawać własne subdomeny, zależy od tego jak skonfigurujesz jego subdomenę. Czy tylko dodasz mu rekordy, których potrzebuje (A, MX...), czy wydelegujesz subdomenę na jego serwery nazw (NS) albo dasz mu dostęp do swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę połączyć własne dnsy z rekordami innych userów? Nie da rady zrobić np dnsów osobnych dla subdomen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wtedy np do binda muszę dodać userxxx.mojadomena.tld? i ustawić jego subdomene na korzystanie z tych dnsow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ref, jeżeli w ispmanagerze utworzę komuś domene w stylu xxx.mojadomena.pl to będzie mu prawidłowo działała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ispconfig teraz, stworzyłem dnsy http://scr.hu/2xmm/780wd

 

I przekierowałem tą samą stronę której dotyczy ta strefa dns na ns1.mojadomena.tld i ns2, lecz coś nie działa.

 

www.domena.tld pokazuję stronę domyślną, lecz domena.tld nie odnajduje adresu.

 

Czy ktoś mógłby wyjaśnić na przykładzie ispconfig jak można zrobić tak, że mogę dać userowi stronę test.tadomena.tld + www.domena.tld działa a domena.tldnie

Edytowano przez DaFFX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ispconfig teraz, stworzyłem dnsy http://scr.hu/2xmm/780wd

 

I przekierowałem tą samą stronę której dotyczy ta strefa dns na ns1.mojadomena.tld i ns2, lecz coś nie działa.

 

www.domena.tld pokazuję stronę domyślną, lecz domena.tld nie odnajduje adresu.

 

Czy ktoś mógłby wyjaśnić na przykładzie ispconfig jak można zrobić tak, że mogę dać userowi stronę test.tadomena.tld + www.domena.tld działa a domena.tldnie

 

1. Tworzysz użytkowników ispconfig - klientów.

2. Przy dodawaniu strefy DNS możesz określić klienta, który jest jej "ownerem".

3. Klient powinien być w stanie we własnym zakresie dodawać/usuwać rekordy dotyczące tej strefy.

4. Jeśli nie chcesz, żeby zakładał więcej stref, możesz ustawić limit stref na 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

www.domena.tld pokazuję stronę domyślną, lecz domena.tld nie odnajduje adresu.

 

 

Jeżeli domena.tld nadal Ci nie działa sprawdź w konfiguracji DNS czy masz dodany odpowiedni wpis A dla domena.tld.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×