Skocz do zawartości
prypal

[ZLECE] Konfiguracje serwera ISPConfig z nginx pod video streaming

Polecane posty

i wzioł za to 50zł a on teraz robi to po 20zl bo to wkoncu 1h pracy.. spijając sobie kawke, przez co informatycy tracą klientów. na takie rzeczy powinny być licencje jak np prowadzenie taksówki, bądz bycie prawnikiem

Licencja na format.. powinna być też na ortografie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w takim wypadku osoba która chce się tego podjąć powinna mu powiedzieć ile to kosztuje bo on się na tym nie zna. Jeżeli taka usługa kosztuje 500zł a on w polu budżet podał by 1000zł to ciekawe kto by wziął za tą usługę rzeczywiści to 500zł.

Ja. Na tym właśnie polega uczciwe podejście do klienta, to procentuje z czasem.

Jest też drugi problem, sporo tych "administratorów" nigdy nie widziało uczelni, działają na howto znalezionym w wyszukiwarce i niestety niekiedy kończy się to tragicznie.

No, tak właśnie jest. Ja np. nie widziałem nigdy uczelni, rzuciłem szkołę jakoś na etapie 3 klasy liceum, po to by właśnie uczyć się admini i nie żałuję. Klienci nie narzekają, cieszą się z kilkunastoletniego doświadczenia, ja zresztą finansowo też nie narzekam.

 

W zasadzie to bawi mnie nawet stawianie wyższego wykształcenia na piedestał w branży IT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest też drugi problem, sporo tych "administratorów" nigdy nie widziało uczelni, działają na howto znalezionym w wyszukiwarce i niestety niekiedy kończy się to tragicznie.

Widziałem już różne kwoty za prace wdrożeniowe/serwisowe przy serwerach, niektóre były niskie, a niektóre bardzo wysokie jednak nigdy nie przekładało się to jakoś szczególnie na jakość.

Naprawdę były już spotykane niezłe "kwiatki" zrobione za naprawdę sporą kasę ...

 

Stawka za normalną rozpoczętą roboczogodzinę w godzinach pracy to 75 zł /100 zł netto.

Zdarzają się oczywiście odstępstwa jak wdrażane są naprawdę niestandardowe rzeczy.

 

ps. a co do niektórych mniej howto, a więcej dokumentacji, logicznego i twórczego myślenia ;)

 

Dobra. Stawka jest 75zł/100zł za godzinę. Skąd klient, który się na tym nie zna będzie wiedział że osoba która konfiguruje serwer nie będzie robiła tego tyle czasu aż dojdzie do wniosku, że wystarczająco zarobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

1. Skorzysta umiejętnie* z wyszukiwarki firmy Google Inc. która jest dostępna pod adresem www.google.pl

2. Dzięki powyższemu uda mu się znaleźć informacje z wielu źródeł i będzie mógł wyrobić sobie opinie "ile biorą".

3. Poczyta fora, względnie napisze do kilku firm czy administratorów którzy oferują się na forach.

4. Przy okazji poszuka opinii o danych firmach z wykorzystaniem punktu pierwszego.

5. Jeśli administratorzy z różnych for to poszuka opinii czy są kompetentni czy C/P z tutków.

 

* czasami ciężko jest coś na szybko trafić i trzeba chwilę się wysilić żeby coś znaleźć w dobie cenzury jaką stosuje google i w ogromie śmietnika jakim jest internet. Jednakże nawet osoba która nie ma o czymś zielonego pojęcia może dzięki kilku prostym czynnością (czy czynnościom bo FF i Word oba pokazują jako poprawne...) nieco dowiedzieć się na interesujący ją temat. Nie posiądzie wielkiej wiedzy ale będzie mieć chociaż jakieś rozeznanie o co się rozchodzi i za ile. Jeśli nie to cóż, stwórca chyba po to stworzył frajerów żeby inni mogli ich strzyc z kasy :) Nikt ci nie każe wiedzieć jak się "instaluje serwer". Zlecasz to komuś i płacisz, ale jak nie wiesz ile to rusz mózgownicą, zostaw na chwilę fejsbuczka, jedzenie ze starbunia i spróbuj poszukać ile co może kosztować, popytaj, w mniej skrajnych przypadkach zdobądź się na przeanalizowanie różnych ofert. W przeciwnym wypadku może cię to trochę kosztować, ale na szczęście bez straty dla gospodarki w wiadomym sensie. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra. Stawka jest 75zł/100zł za godzinę. Skąd klient, który się na tym nie zna będzie wiedział że osoba która konfiguruje serwer nie będzie robiła tego tyle czasu aż dojdzie do wniosku, że wystarczająco zarobiła.

 

Stąd, że wybiera się osoby zaufane lub takie, które cokolwiek sobą prezentują. Jeśli wybierasz mechanika samochodowego i masz do wyboru pana mietka spod monopolowego i pana zygmunta z warsztatu to czym się kierujesz? Wyglądem, doświadczeniem, zawodem. W internecie kierujesz się opiniami, a na forach głównie ilością postów / stażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noooo z tymi mechanikami to troche nietrafione porownanie jest. Kolega pojechal na wymiane oleju a przy odbiorze okazalo sie, ze ma rachunek na pare tysiecy bo zostaly wykonanie pewne czynnosci (oczywoscie bez uzgodnienia). W normalnym zakladzie. Nie u pana Mietka w stodole.

 

Przyklad: od jakiegos czasu szwankuje mi immobiliser w aucie. Poczytalem fora i zaznajomilem sie z tematem (jak to zwykle mam w zwyczaju). Zadzwonilem do kilku warsztatow i srednia cena uslugi to 500zl (wyciecie immo).

 

Na moje pytanie o przeprogramowanie sterownika i montaz emulatora immo od razu zmieniala sie gadka. Nagle okazywalo sie, ze mozna rozwiazac moj problem w okolicach 200zl.

 

Moj wniosek jest jeden na podstawie wielu obserwacji i stycznosci z roznymi sytuacjami: jesli pacjent sie nie orientuje w 90% zostanie *w y d y m a n y* bez wazeliny.

 

Taka jest smutna prawda.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat żyje własnym życiem..

 

Cytat poniżej ukazuje dobitnie najczęstsze praktyki

 

 

ale serwery konfiguruję albo za porządne pieniądze albo tak długo, aby kwota osiągnęła określony pułap.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noooo z tymi mechanikami to troche nietrafione porownanie jest. Kolega pojechal na wymiane oleju a przy odbiorze okazalo sie, ze ma rachunek na pare tysiecy bo zostaly wykonanie pewne czynnosci (oczywoscie bez uzgodnienia). W normalnym zakladzie. Nie u pana Mietka w stodole.

 

Przyklad: od jakiegos czasu szwankuje mi immobiliser w aucie. Poczytalem fora i zaznajomilem sie z tematem (jak to zwykle mam w zwyczaju). Zadzwonilem do kilku warsztatow i srednia cena uslugi to 500zl (wyciecie immo).

 

Na moje pytanie o przeprogramowanie sterownika i montaz emulatora immo od razu zmieniala sie gadka. Nagle okazywalo sie, ze mozna rozwiazac moj problem w okolicach 200zl.

 

Moj wniosek jest jeden na podstawie wielu obserwacji i stycznosci z roznymi sytuacjami: jesli pacjent sie nie orientuje w 90% zostanie *w y d y m a n y* bez wazeliny.

 

Taka jest smutna prawda.

 

To nie jest smutna prawda, tylko to jak działa biznes. Płacąc za usługę nie płacisz wyłącznie za jej WYKONANIE, bo gdybyś płacił za wykonanie to efekt końcowy pana mietka i pana Zygmunta z warsztatu byłby jednakowy, zakładając że pan mietek wiedziałby jak to się robi. Płacisz za wykonanie, ale też i WIEDZĘ potrzebną wykonaniu czegoś. Jeśli pojedziesz do warsztatu i wyłożysz dokładnie co chcesz żeby zrobiono, cena będzie mniejsza niż za tekst "panowie naprawcie mi to".

 

Jeśli klient mi mówi, że chciałby, żebym mu zoptymalizował php-fpm, bo dostaje zadyszki przy większej ilości requestów to dostaje zupełnie inną cenę niż inny klient, który chce, żebym mu "zoptymalizował serwis", nawet jeśli to jakimś cudem by się sprowadziło do tego samego. A to dlatego, że wiedza dotycząca optymalizacji serwisu zawiera php-fpm i inne, niewylistowane rzeczy, które muszę znać podejmując się takiego zlecenia. Mechanik podejmujący się naprawy auta również musi znać wszystkie problemy, które to auto może mieć, a nie ten jeden konkretny o którym powiesz. Diagnoza problemu również kosztuje, znalezienie złotego rozwiązania tak samo. Dopiero tutaj dochodzi Ci koszt wykonania, więc jeśli nie wiesz dlaczego cena jest większa to już masz tego świadomość.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem serwis samochodowy powinien od razu zaproponowac w/w dwa rozwiazania a nie wyskakiwac z najdrozszym liczac, ze durny i ciemny klient zgodzi sie na taka wlasnie cene.

 

Dla mnie to jest zwykle naciaganie w w/w przypadku.

 

I dlatego... ludzie tak bardzo marudza na ceny ktore proponuja potencjalni zleceniobiorcy.

 

 

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi i Pekus, oboje macie rację. Rzeczywistość jest jednak taka, że większość ludzi wykorzysta "naiwniaka". Przenieście temat do działu z dyskusjami, bo jak ktoś wcześniej zauważył temat żyje swoim życiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat żyje własnym życiem..

 

Cytat poniżej ukazuje dobitnie najczęstsze praktyki

 

 

 

 

 

No niestety, skoro mówię (a tutaj pare osób) poprosiło o dodatkowe 0 na końcu kwoty, a klient wie lepiej to tylko tak mogę napisać.

Jest nisza to się cenimy. Nawet jeśli zrobię to w 30 minut, a nawet jak w 15 to chcę za to 500zł. Nad kodem nginxa, modułu rtmp, dokumentacja i testami oraz dla wielu klientów robiąc transmisje przesiedziałem godziny. Stąd ta cena. Jak umiesz taniej to zaoferuj taniej. Konkurencja.

 

Czy wyglądam dobrze, czy nie - zgłaszam się do ofert, które moim zdaniem zrealizuję dobrze. Zgłaszają się do mnie ludzie i podaje widełki. Nikt do tej pory nie narzekał.

 

Zawsze pieniążki za typowe jednorazowe zlecenie pobieram gdy mam gotowy projekt i prawie zawsze cena jest niższa niż na początku. Pierwsza cena to zabezpieczenie przed wymyślaniem sub-zadań przez klienta. Najpierw powstaw nginx z RTMP, a potem jednak autoryzacja publikujących i odtwarzających z limitami na ilość połączeń i to wszystko z HLSem (który nie wspiera domyślnie ani statystyk ani wielokrotnego odtwarzania jednocześnie).

 

Wkurza mnie ten płacz, że za wiedzę trzeba płacić. Kupujcie DA, Wowzę i wszystko będzie gotowe i droższe. Jedyny wyjątek to jak ktoś korzysta z nulledów lub co miesiąc nowa licencja demo (to jawne łamanie zasad)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient zamawia u mnie program, płaci za niego i nie zastrzega na wyłączność (o czym uprzedzam zleceniodawce) to następnego klienta nie ... dymam ma ta sama kwote jak pierwszego (badz wyzsza) Bo i po co?.

 

W takim wypadku mowie, ze mam gotowca i moge taniej sprzedac (nastepnemu klientowi).

 

Zasady to zasady.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient zamawia u mnie program, płaci za niego i nie zastrzega na wyłączność (o czym uprzedzam zleceniodawce) to następnego klienta nie ... dymam ma ta sama kwote jak pierwszego (badz wyzsza) Bo i po co?.

 

W takim wypadku mowie, ze mam gotowca i moge taniej sprzedac (nastepnemu klientowi).

 

Zasady to zasady.

Tu nie chodzi o to czy masz gotowca czy nie, ale o to ze nie znajdziesz dwóch takich samych klientów, dasz mu gotowca ktory będzie "podobny" do tego co zamowił, oczywiście nawet nie usłyszy słowa "podobny" bo nizsza cena go odrazu podjara ze tylko to się bedzie dla niego liczyło a potem wielki płacz ze nie wszystko jest idealne tak jak chciał a ty robisz w tej chwili reklamacje bez dodatkowej oplaty.

 

 

To nie jest smutna prawda, tylko to jak działa biznes. Płacąc za usługę nie płacisz wyłącznie za jej WYKONANIE, bo gdybyś płacił za wykonanie to efekt końcowy pana mietka i pana Zygmunta z warsztatu byłby jednakowy, zakładając że pan mietek wiedziałby jak to się robi. Płacisz za wykonanie, ale też i WIEDZĘ potrzebną wykonaniu czegoś. Jeśli pojedziesz do warsztatu i wyłożysz dokładnie co chcesz żeby zrobiono, cena będzie mniejsza niż za tekst "panowie naprawcie mi to".

 

Jeśli klient mi mówi, że chciałby, żebym mu zoptymalizował php-fpm, bo dostaje zadyszki przy większej ilości requestów to dostaje zupełnie inną cenę niż inny klient, który chce, żebym mu "zoptymalizował serwis", nawet jeśli to jakimś cudem by się sprowadziło do tego samego. A to dlatego, że wiedza dotycząca optymalizacji serwisu zawiera php-fpm i inne, niewylistowane rzeczy, które muszę znać podejmując się takiego zlecenia. Mechanik podejmujący się naprawy auta również musi znać wszystkie problemy, które to auto może mieć, a nie ten jeden konkretny o którym powiesz. Diagnoza problemu również kosztuje, znalezienie złotego rozwiązania tak samo. Dopiero tutaj dochodzi Ci koszt wykonania, więc jeśli nie wiesz dlaczego cena jest większa to już masz tego świadomość.

zgadzam się z przedmówcą w stu procentach klient czasami sam nie wie czego chce.

doskonałym przykladem jest tutaj mechanik

klient ktory przychodzi mowi ze hamulec nie dziala i ma dzialac trzeba go potraktowac ceną asekuracyjną, bo pierwsze co sprawdzisz to klocki aha trzeba je wymienic koszt 50zł+klocki, no ok klient szcześliwy wraca do domu i pach, znowu nie działa? i przychodzi reklamacja "ale ja przecież dokładnie powiedziałem chce żeby działało i za to zapłaciłem" a potem sie okazuje ze oprocz klockow trzeba wszystkie przewody wymienic i co teraz? robisz to na własny koszt bo juz mu ceną 50zł zarzuciłeś.

a gdy przyjdzie i mówi "panie wymien mi klocki bo cos trze" to wymieniasz za te 50zł i do widzenia wymienione poprawnie, ale gdy przyjdzie za pare dni bo cos nie działa to kasujesz za następną usługe

 

cenami trzeba się asekurować i nie wazne jaka kwota cie zadowoli na wszelki wypadek dopisz sobie jeszcze 30% bo w trakcje usługi cos jeszcze moze wypaść. kazdy przypadek jest inny nawet jak konfigurujesz serwer setny raz, bo klient np milion razy instalował i kasował jakis pakiet, bo inny tutorial znalazl, a teraz burdel

Edytowano przez robert0770 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zrezygnowalem z jako takich uslug... w wiekszosci przypadkow klient nie zaplaci za diagnoze i naprawe tyle ile powinna ona kosztowac. A za miske ryzu robic nie bede.

 

Natomiast leszcze i studenciaki ktore chca miec na paczke fajek czasami zrobia dany temat za tę/tą przyslowiowa paczke fajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy jak by chodziło o twoje zdrowie to poszedłbyś do "leszczów i studenciaków". bo przeciez taniej...

 

Ale nie chodzi. W przypadku takiego zlecenia student może się w tym specjalizować (siedzieć w tym 24/7, bo to bardzo lubi) i zrobić to x razy lepiej niż osoba z wieloletnim ogólnym doświadczeniem.

 

Poza tym, po co dalej ciągnąć temat?

To pracodawca wybiera sobie pracownika, nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Z tego co widzę, optymalna cena za 1h usługi dla niektórych to ze ... 200zł...i to netto.

 

Jak napisal kolega wyzej... EOF.

 

Amen!

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Z tego co widzę, optymalna cena za 1h usługi dla niektórych to ze ... 200zł...i to netto.

 

Jak napisal kolega wyzej... EOF.

 

Amen!

 

Chyba EOT, bo na koniec pliku to nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×