Skocz do zawartości
Mike Mouse

Pomysł na nazwę domeny

Polecane posty

Cześć wszystkim :)

 

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad nazwą domeny dla forum przeznaczonego dla studentów z Lublina.

Wymyśliłem żeby zarejestrować domenę studentow.com.pl a następnie utworzyć subdomenę forum.studentow.com.pl

Czy nazwa nie jest za długa? Może ktoś z użytkowników tego forum ma jakiś ciekawszy, lepszy pomysł?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.com.pl to ogólnie słaba domena. Studentow.tld i subdomeny może być, ale pewnie chciałbyś dokupić też IDN studentów.tld (xn--studentw-13a.tld). I tracisz trochę na SEO używając subdomen (forum.studentow.tld, blogi.studentow.tld) zamiast jednej domeny (domena.tld/forum, domena.tld/blogi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tracisz trochę na SEO używając subdomen (forum.studentow.tld, blogi.studentow.tld) zamiast jednej domeny (domena.tld/forum, domena.tld/blogi).

 

Traci całe SEO, każda sub domena jest traktowana przez google jako osobna strona i każda musi być pozycjonowana samodzielnie (Można się linkować ale to inna sprawa)

 

Druga opcja zdecydowanie lepsza - cała siła idzie na domenę główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma SEO do nowej domeny. Skoro kupisz dopiero studentow.com.pl to ona będzie świeża tak i forum.studentow.com.pl. Obie będą na pocztek bez wartości. Linkuj forum.studentow.com.pl a z głównej zrób 301 na subdomene i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to miałoby znacznie przy zakupie używanej domeny, która miałaby jakąś tam historię (o ile nie byłaby zajechana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem też wizję tworzenia serwisów, a potem w subdomenach kolejnych serwisów. Był okres, że szukałem nazw mających słowa potrzebne dla celów SEO i do tego cel kupowałem domeny z "myślnikami".

 

Obecnie wolę te najkrótsze, bez subdomen nawet niekoniecznie z nazwą dokładnie określającą co w serwisie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa domena kiedyś nie będzie nowa, a format zostanie.

 

No ale skoro zrobi to na subdomenie, to będzie do niej linkował a nie do domeny głównej na której nic nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No ale skoro zrobi to na subdomenie, to będzie do niej linkował a nie do domeny głównej na której nic nie będzie.

 

SEO - może rozwinę to tak.

 

1. Jeżeli będzie tylko forum i nic więcej.

 

Będzie to nowa domena i praca nad pozycjonowaniem zaczyna się od planowania. Jeżeli miało by to być tylko forum i nic więcej to instalacja powinna być na domenie głównej i po sprawie. Wybór instalacji na subdomenie zasugerował mi, że:

 

2. Forum i inne strony.

 

Subdomena to zawsze oddzielna strona. Wartość zawartości strony daje moc zawsze w lewo do domeny głównej. Czyli wszystko po adresie:

 

studentow.com.pl/ xxxxxxxx

studentow.com.pl/forum - np. forum iIP.Board

studentow.com.pl//ogloszenia - np. Joomla

studentow.com.pl/wiadomosci inp. Wordpress

 

będzie pracowało zawsze na pozycjonowanie głównej domeny a przy okazji całego serwisu. Na głównej domenie możesz zainstalować kilka/kilkadziesiąt różnych stron używając np silników forum, cms itp. Każdy kolejna podstrona wzmacnia domenę.

 

Jeżeli zrobisz na odwrót czyli:

 

studentow.com.pl/

forum.studentow.com.pl - np. forum iIP.Board

ogloszenia.studentow.com.pl- np. Joomla

wiadomosci.studentow.com.pl inp. Wordpress

 

Każda ta strona na subdomenie dla google jest jako oddzielna strona. Każda stronę w przyszłości musisz pozycjonować osobno i żadna nie przekazuje mocy domenie głównej.

 

 

Dla przykładu stronę ze stopki rozwiązałem w sposób, że forum jest: poloniairlandia.pl/forum

To pozwala mi łatwiej dopalć stronę główną i efekt jest taki, że strona działa od marca a na przykładowa frazę:

- irlandia - Top3 dla google.pl

 

Decyzja należy do Ciebie ale przemyśl to dokładnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym bardziej krótka i zwięzła domena tym lepiej, warto też unikać polskich znaków. Forum najlepiej osadzić na głównej domenie, bez subdomen i po slash'u.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takiej formie zastanowiłbym się nad utworzeniem domeny z myślnikiem tj. forum-studentow.com.pl. Dotyczy to sytuacji, gdy będziemy mieli tylko jeden domyślny url. W innym przypadku lepiej skorzystać z rady Roberta i tworzyć katalogi.

Przekierowanie jest bezcelowe, ponieważ zaniża wartość subdomeny. Poza tym większość katalogów SEO (mam na myśli te dobre) nie chce przyjmować subdomen.

 

Studentow.com.pl i forum.studentow.com.pl mogą być traktowane oddzielnie przy pozycjonowaniu, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przypadku otrzymania filtra od Google ucierpią obie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×