Skocz do zawartości
inside

Kod HTML - otwierane w najpopularniejszych przeglądarkach

Polecane posty

Witajcie, mam taki dość mały problem z którym nie mogę się uporać. Prowadzę dość pokaźną ilość serwerów do gier, lecz chciałbym to wykorzystać również w troszeczke inny sposób.

 

Wchodząc na serwer jest możliwość oglądania MOTD serwera, czyli kodu HTML na którym można osadzić grafikę, czy nawet stronę internetową.

Chciałem w niej zrobić odnosnik do mojej strony, by zwiększyc realny ruch i zainteresowanie lecz strona otwiera się w tym samym oknie, co jest frustrujące.

 

Jest możliwość napisania kodu HTML, że po kliknięciu w daną grafike/obrazek automatycznie otwiera się strona internetowa np. w Chrome, mozilla czy operze a nie w standardowym IE wbudowanym w grę?

 

Proszę o pomoc, pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za gra i czy ta wbudowana przeglądarka ma obsługę kart?

 

Możesz spróbować dodać atrybut "target" do twojego linku, np.:

 

<a href="http://mojastrona.pl" target="_blank">Odwiedź moją stronę</a>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są gry od Valve, zaczynając od starego counter-strike koncząc na nowym. Znalazłem że przy ostatnim update została dodana nowsza wersja przeglądarki : http://darkgl.amxx.pl/index.php/2014/09/04/wykorzystanie-javascript-w-motd-na-steam/

Podobno obsługuje ona Javascript oraz Jquery, da sie dzięki nim zrobić coś takiego?

Likufanele niestety ten skrypt nie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zgodnie z tym co napisano w tym linku, możesz sobie otworzyć nowe okno za pomocą Javaskryptu. Spróbuj coś takiego:

 

 

<a href="#" onClick="window.open('http://mojastrona.pl,_blank' 'height=200, width=200');">Odwiedź moją stronę</a>

 

Jednak to wygląda na bardzo ograniczoną funkcjonalność. Jeśli chcesz, żeby w momencie kliknięcia twojego linku nastąpiło przełączenie z gry na pulpit i uruchomienie nowego okna/karty domyślnej przeglądarki użytkownika, to wygląda na to, że jest to niemożliwe.

Edytowano przez likufanele (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, lecz otwiera on nową karte lecz w grze. Widziałem że coś takiego posiadał jeden serwer lecz już nie jest dostępny, w takim razie pozostaje mi szukać dalej :)

 

Dziękuje za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona może być obojętna przecież, to chodzi tylko by przechodziło z poziomu gry do poziomu puplitu i otwierała swoja przeglądarke i nim nasz adres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi tylko by przechodziło z poziomu gry do poziomu puplitu i otwierała swoja przeglądarke i nim nasz adres :)

 

Nie zrobisz czegoś takiego. Ta wbudowana przeglądarka musiałaby zostać zmodyfikowana przez Valve i umożliwiać taką funkcję, ale nikt czegoś takiego nie zrobi bo to jest duże zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×