Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mieciu

2 rekordy typu A na raz

Polecane posty

Witam, mam problem z rekordami typu A. Mianowicie, jeden rekord A raz odwołuje się do serwera AZ.pl (11.123.421.22), a inny do zewnętrznego serwera minecraft (41.534.214.41). I w takim wypadku raz działa strona WWW a raz mój serwer minecraft. Jeśli usunę przykładowo jeden rekord A (ten od AZ.pl) wtedy serwer działa bez zarzutów ale za to strona WWW nie działa. Nie wiem co mam zrobić bo potrzebna mi strona i serwer :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie! Serwer minecraft stawiasz i przekierowujesz rekordem SRV. Rekord A na subdomenie z IP serwera, a na głównej domenie rekord SRV z adresem serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie! Serwer minecraft stawiasz i przekierowujesz rekordem SRV. Rekord A na subdomenie z IP serwera, a na głównej domenie rekord SRV z adresem serwera.

 

Czyli na mc.costam.pl podpiąć rekod A z ip serwera serwera minecraft a na costam.pl ustawić rekod A dla strony WWW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie! Serwer minecraft stawiasz i przekierowujesz rekordem SRV. Rekord A na subdomenie z IP serwera, a na głównej domenie rekord SRV z adresem serwera.

 

SRV używa kiedy ma port niestandardowy, w tym przypadku raczej ma 25565.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli na mc.costam.pl podpiąć rekod A z ip serwera serwera minecraft a na costam.pl ustawić rekod A dla strony WWW?

Tak, a potem jeszcze musisz dodać rekord SRV _minecraft._tcp.costam.pl wskazujący mc.costam.pl z portem. Na przykład

_minecraft._tcp.costam.pl.    IN    SRV   5 25565 mc.costam.pl.

SRV używa kiedy ma port niestandardowy, w tym przypadku raczej ma 25565.

Tutaj też powinien użyć, bo chce dwie usługi w jednej domenie. Tak samo jak możesz mieć oddzielnie A i MX. Pocztę dla costam.pl może obsługiwać zupełnie inny serwer niż www.

 

Proxy pass z mc na www też może być, ale nie jest potrzebne w tym wypadku.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×