Skocz do zawartości
Pyrfee

[zlecę] Przeniesienie danych vps + da

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Poszukuję zaufanej osoby lub firmy, która przeniesie mi wszystkie dane z jednego VPS do drugiego. Usługi są wykupione w firmie provps.pl. Dodatkowo dobrze by było w jakimś stopniu zabezpieczyć serwer przed ogólnie znanymi exploitami itp. :)

 

Na pierwszym serwerze jest Debian 4 z DirectAdminem 1.44, a na drugim ma być Debian 7 w najnowszej wersji + DA najnowszy. Na serwerze znajdują się wersje produkcyjne sklepów internetowych więc operacja jest dość delikatna ale przymusowa niestety.

 

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale na DA jest główne konto Admina z siedmioma użytkownikami, którzy posiadają łącznie kilkadziesiąt domen. Podpięte jest kilkanaście adresów IP, a ilość zajętego miejsca to 22 GB. Administratorzy provps po przeprowadzce wyłączą stary serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko z ciekawości i nie jest to żadna forma złośliwości, czy kwota w polu budżet jest właściwa czy po prostu wpisałeś sobie od tak by wypełnić puste pole? Trochę taka mało realna do tego zlecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt domen, kilkanaście adresów IP, sklepy internetowe do przeniesienia z zabytkowego systemu za... stówę? Na godzinę ta stówa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to zależy jak kto pracuje i jak się rozlicza z klientem, ale zakładając, że te VPSy działają dobrze to powinno się udać wyrobić w w dwie godziny, góra trzy. Akurat problemu z zabytkiem w postaci Debiana 4 nie powinno być raczej, bo powinien tylko zrobić dumpa. ; )
Oczywiście zakładając samą migrację, bez jakiegoś większego zagłębiania się w optymalizację środowiska.

Rodzą się tylko pytania:
-Czy provps przepnie adresy IP?
-Jak wygląda konfiguracja stref domen postawionych na serwerze.
-Jak bardzo archaiczne jest oprogramowanie, skoro siedzi tam debian 4 i co się stanie jak wrzuci się coś nowszego. ; ) (PHP4, MySQL 4.1?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, no nie jest tak źle z oprogramowaniem, starałem się aktualizować je w miarę możliwości.

 

PHP 5.4.24

MySQL 5.0.91 tutaj niestety staruszek :)

Apache 2.2.26

 

Co do ceny to podałem orientacyjnie za dwie godziny, ponieważ nie wiem ile to może zająć. Jakieś minimalne pojęcie o administrowaniu serwerami mam i tutaj można podziałać na kopiach DA, które szybko się zrobi i zaimportuje jednak zdaję sobie sprawę, że może wyniknąć wiele komplikacji z którymi mogę sobie nie poradzić w krótkim czasie, a, że to środowisko produkcyjne to wolę zapłacić komuś kto się na tym zna :)

 

Co do kompatybilności kodu z np. nowym php czy mysql to już moja głowa i osoba, która będzie to przenosić nie musi się tym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sklepy są moje autorskie :)

Powinny bez problemu przyjąć nowe oprogramowanie, jeśli jednak nie to potrafię szybko ogarnąć swój kod ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety podany przez Ciebie budżet jest stanowczo za mały, za tą kwotę to większość poważnych administratorów nawet nie zajrzy Ci na serwer.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×