Skocz do zawartości
ittw

webhostingtalk - wyciek danych?

Polecane posty

Od jakiegoś czasu otrzymuję zagraniczny spam na adres, którego użyłem wyłącznie do rejestracji na webhostingtalk.pl. Używam indywidualnych adresów na własnej domenie (catch-all)

Czy spowodowane jest to wyciekiem, może tzw. współpracą partnerską?

Czy ktoś oprócz mnie doświadczył czegoś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale jaki spam? V1agra? Czy coś bardziej wyszukanego?

 

W każdym razie, trzeba zgłaszać, jęczeć na abuse@. Przy bardziej wyszukanych rodzajach spamu, skuteczność narzekania i domagania się usunięcia danych jest wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic wyszukanego, google translator jakiejś oferty.

Zgłaszam, ale w sumie po to używam catch-all żeby się od tego "odcinać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny spam:

Otrzymujes ten email, gdyż zapisałeś się na jednej ze stron należących do grupy Majestic Ltd. Jeśli nie chcesz otrzymywać więcej ciekawych wiadomości permanent-removal.com by się wypisać. Wszelkie zgłoszenia nadużycia proszę słać na abuse(at)permanent-removal.com

 

 

Wzywam więc do odpowiedzi administrację: sprzedaż danych czy wyciek?
Edytowano przez ittw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie co chwila wypisują jakieś Roxany i Natasze zza Buga, których nie znam albo nie pamiętam. Korespondencja od amerykańskiej specjalistki od powiększania penisa metodami niechururgicznymi także przychodzi regularnie.

Generalnie olewam - filtr antyspamowy Gmaila prawidłowo je klasyfikuje :D

 

EDIT: Tak przy okazji, przypomniało mi się :D

http://www.wykop.pl/ramka/2103782/trollowanie-nigeryjskiej-ksiezniczki/

 

@ittw

Wyluzuj, jeżeli Twój adres to coś w stylu "nickname_z_forum@jakaśskrzynka.com" to wyciek nie jest potrzebny. Hinduscy specjaliści od bezpieczeństwa komputerowego posiadają w ofercie m. in. crawlery zbierające nicki i kojarzące je z losowymi skrzynkami. Nawet jak 1 na 50 wysłanych w ten sposób maili dotrze, to wciąż jest to jakiś sukces :D

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spam spamem, jak wspominałem mail dedykowany temu forum wht@......, nie publikowany.

Skojarzony z prywatną domeną? chyba zagram w lotto.

Edytowano przez ittw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy twój wyciek.

 

Twoja strona z sygnatury: ittw.pl

Twój nick na forum: ittw.

 

Wyciek:

ukryty przez administrację

 

Trafiłem? Jeśli tak to już przestań narzekać i lepiej dobieraj sobie skrzynki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego polecam DoNotTrackMe i MaskedEmails - rewelacyjne combo do chrome'a, generujące unikalne aliasy do skrzynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

 

Przez dość długi czas miałem catch-all na kilku domenach. Było sporo spamu adresowanego pod "coś.losowego.asdf@" oraz zdarzały się też wiadomości do "admin@" i "info@". Ale nigdy nie dostałem spamu na "konkretny.sensowny.adres.ktorego.akurat.uzywam@". Zatem na 99% w przypadku ittw wykluczam przypadkowe spamboty. Musi być to celowe złośliwe działanie kogoś (dopisanie do jakiejś spamlisty), kto ittw zna i faktycznie domyślił się adresu bazując na wiedzy jaką o jego zwyczajach adresowych posiada, lub faktycznie któreś z jego podejrzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Archi,

 

login wht zgadleś brawo, podałem post wcześniej,

 

Dobry ten spambot, na domenie webhostingtalk.pl znalazł moją sygnaturę, domyślił się, że webhostingtalk to wht, skojarzył fakty, założył, że używam catch-all i wysłał cienką translację. Tylko nie przemyślał w jakim celu używam catch-all - żeby wycinać spam, więc ten adres jest super atrakcyjny... Muszą go dopracować, żeby wysłać mi więcej super ofert.

 

@Archi - dzięki, że naklepaleś publicznie adresy z mojej domeny, jesteś git.

 

Ogólnie sorry, nic się nie stało, widocznie sama prowokowałam.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[OT]

@up: W podpisie masz Tomasz Wesołowski, a później piszesz:

 

Ogólnie sorry, nic się nie stało, widocznie sama prowokowałam.

Hmm, szybka zmiana płci? ;)
[/EOT]
Może spróbuj generować bardziej losowe adresy? Coś w stylu: ca612ce4@opayq.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście także zauważyłem wzrost spamu w ciągu ostatnich kilku 2-3 miesięcy, ale maila używam także na innych stronach, stąd nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, że problem w jakiś sposób wiąże się z WHT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

U mnie problem z ewentualnym spamem samoistnie się rozwiązał - mam w profilu ciągle podany adres mailowy który już ładny kawał czasu jest zablokowany bo był albo włam albo podszywanie i leciały tony spamu. Na wp.pl kazali zmienić hasło, na o2.pl zablokowali i kazali spadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słusznie pyta. Jeśli tylko jedna osoba dostaje spam, to miał pecha, ale już kilka takich zgłoszeń sugerowałoby wyciek bazy.

 

Chyba jednak to drugie - ja też właśnie dostałem piękny spam na konto (a właściwie 2 konta) używane tylko w WHT, przy czym email, którego tu używam jest unikalny i naprawdę trudny do domyślenia się.

 

Treść spamu:

Try your lucky numbers online - win up to 190M

Welcome to http://eu-lotto.pl/uk

Our features:

- Receive up to 450 FREE on your first deposit!
- Results emailed directly to your inbox
- Earn FREE tickets the more you play
- Winnings paid out anywhere in the world
- Customer support in 11 languages
- Safe and secure transactions since 1998

Regards, http://eu-lotto.pl/uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@emde

To czekamy aż @Archi przedstawi tok myślenia swojego wyimaginowanego spambota dla Twojego przypadku.

 

 

Przy okazji, proszę moderatora o usunięcie adresów email z posta @Archi-ego:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/49301-webhostingtalk-wyciek-danych/?do=findComment&comment=424148

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć, że zwyczaj unikalnych maili w rejestracjach się rozprzestrzenia :)

 

Trafiłem? Jeśli tak to już przestań narzekać i lepiej dobieraj sobie skrzynki :).

 

Cóż. Podejście "pewnie bot sobie zenumerował pański adres" jest najczęściej spotykanym.

Niestety, firmy mają w dupie analizy takich przypadków bo formalnie nie jesteś w stanie udowodnić, że ten adres podałeś tylko na tej stronie, więc można delikwenta właśnie takim tłumaczeniem zbyć.

 

Jak widać po większości tu się wypowiadających, to albo nie zrozumieli do końca o co chodzi, albo mają to w dupie :P

 

 

PS: Wspomnianego/zacytowanego maila też dostałem, ale nie muszę być reprezentatywny - bo mail na wht jest jeszcze sprzed mojego catchallowego tropiciela spamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spamboty chyba omijają wht, bo mail, który podałem w tym wątku forwarduje wszystko na moją skrzynkę, a nic jeszcze nie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć, że zwyczaj unikalnych maili w rejestracjach się rozprzestrzenia :)

 

 

Cóż. Podejście "pewnie bot sobie zenumerował pański adres" jest najczęściej spotykanym.

Niestety, firmy mają w dupie analizy takich przypadków bo formalnie nie jesteś w stanie udowodnić, że ten adres podałeś tylko na tej stronie, więc można delikwenta właśnie takim tłumaczeniem zbyć.

 

Jak widać po większości tu się wypowiadających, to albo nie zrozumieli do końca o co chodzi, albo mają to w dupie :P

 

 

PS: Wspomnianego/zacytowanego maila też dostałem, ale nie muszę być reprezentatywny - bo mail na wht jest jeszcze sprzed mojego catchallowego tropiciela spamu.

 

Jest różnica między wyciekiem, a pojedynczym przypadkiem.

 

W chwili pisania tamtego posta, był to pojedynczy przypadek, dość łatwy do przewidzenia.

 

Po tym jak @emde i inni użytkownicy potwierdzili, że również dostali spam, powyższego posta można wrzucić do śmietnika i zainteresować się co wyciekło :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jest różnica między wyciekiem, a pojedynczym przypadkiem.

 

W chwili pisania tamtego posta, był to pojedynczy przypadek, dość łatwy do przewidzenia.

 

Po tym jak @emde i inni użytkownicy potwierdzili, że również dostali spam, powyższego posta można wrzucić do śmietnika i zainteresować się co wyciekło :).

 

Czyli motyw bota przwidującego jednorazowe adresy już nieaktualny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Treść spamu:

Try your lucky numbers online - win up to 190M

Welcome to http://eu-lotto.pl/uk

Our features:

- Receive up to 450 FREE on your first deposit!
- Results emailed directly to your inbox
- Earn FREE tickets the more you play
- Winnings paid out anywhere in the world
- Customer support in 11 languages
- Safe and secure transactions since 1998

Regards, http://eu-lotto.pl/uk

 

Też dostałem tego spama teraz na adres powiązany z wht.pl, ale nie unikalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×