Skocz do zawartości
Phx

Przekierowanie portow

Polecane posty

Witam,

 

Mam taki problem i nie moge sobie poradzic z jego rozwiazaniem.

 

Mam komputer w pracy, wszystki porty poblokowane, tylko strony www dzialaja. Mam swoj wlasny serwer z zewnetrznym IP i na nim port 22 ssh. Chcialbym moc laczyc sie serwerem na porcie 22 z pracy. Na serwerze mam admina i debiana. W pracy win XP lub 7 bez praw admina. Dodatkowo w pracy z tego co zauwazylem komputer laczy sie prawdopodobnie z jakims serwerem proxy we francji.

 

Dawalem na serwerze nasluchiwanie ssh na porcie 443, 80, 8080 ale to nie pomaga. W pracy przez putty nie idzie sie poalczyc w zaden sposob z serwerem. Czytalem o httptunnel z tym ze nie bardzo wiem jak go skonfigurowac po stronie klienta. Nie znam przez jakie proxy sie lacze w pracy i czy sa wymagane jakies loginy i hasla.

 

Prosze o pomoc w jaki sposob moge sie laczyc i jak moge skonfigurowac ssh aby nasluchiwalo na porcie 80 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobrego firewalla/proxy w pracy to Ci nic nie pomoże ;).

 

Jeśli proxy ma autentykacje w domenie AD, to czasem można się przez nie ssh przebić za pomocą cntlm (taki soft).

 

Aby ssh słuchało na porcie 80, musisz ustawić to w pliku konfiguracyjnym sshd (sshd_config) i zrestartować serwis ssh, ale dobrze skonfigurowane proxy nie pozwoli Ci łączyć się na port 80 innym protokołem niż http.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem w sshd port 80 potem restart serwisu i niestety nawet z domu nie moge sie polaczyc na 80. 22 i 443 dziala bez problemu. Wiesz moze czemu tak jest ?

 

Na serwerze mam tylko vnc xfce i vmware.

 

Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabilem wszysko na porcie 80 i dalem restart ssh. Z telefonu dziala dobrze na 80 niestety z pracy nie idzie sie polaczyc.cntlm nie zadziala bo wymagany jest admin do zainstalowania. Jescze z takim blokowaniem portow w pracy sie nie spotkalem. Nie dziala nic. Macie moze jeszcze jakies rozwiazania ?

Edytowano przez Phx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

W przegladarce daje https://ipserwera:10000 i nie dziala. W domu jest ok. Mam zmienic port na 80

Zależy. Jak adres IP nie został zblacklistowany na firewallu proxy, to powinno zadziałać.

 

 

 

Macie moze jeszcze jakies rozwiazania ?

Tak. Przykładowo możesz zwrócić się do swojego przełożonego z wnioskiem o zdjęcie restrykcji L7 na serwerze proxy jak ci do pracy jest to potrzebne. Jeżeli nie, to możesz przynieść prywatnego laptopa z prywatnym internetem mobilnym i na nim się bawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×