Skocz do zawartości
Desavil

[CentOS] yum vs apt

Polecane posty

Witam, nie będę zadawał pytania, który system lepiej wybrać bo takich tematów jest sporo. Ja osobiście od zawsze praktycznie korzystam z Debiana i jak dla mnie jest najlepszy, ale teraz zostałem zmuszony przenieść jeden z serwerów na system CentOS.

 

Obecnie mam tam Debiana i wirtualizację OpenVZ, jednak większość dziwi się dlaczego stawiam OpenVZ na Debianie, skoro powinno się to robić na CentOS'ie. Dlatego też rozważam przeniesienie się na ten system.

 

Wcześniej nie miałem z nim większej styczności, jednak zarządzanie pakietami w nim jest nieco inne niż w Debianie. Stąd też moje pytanie, czy lepiej używać domyślnego yum, czy też mogę zainstalować sobie apt i korzystać z niego (a już super byłoby, gdyby działało aptitude)? Jakie macie o tym zdanie?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie mam tam Debiana i wirtualizację OpenVZ, jednak większość dziwi się dlaczego stawiam OpenVZ na Debianie, skoro powinno się to robić na CentOS'ie. Dlatego też rozważam przeniesienie się na ten system.

 

Dlaczego ? Znam firmę która trzyma wirtualizacje OpenVZ na ubuntu, i sobie chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego ? Znam firmę która trzyma wirtualizacje OpenVZ na ubuntu, i sobie chwalą.

 

Dlatego - http://www.webhostingtalk.pl/topic/49189-blad-z-systemem-quoty-directadmin/

Żaden administrator nie umie naprawić tego problemu (a było już ich kilkanaście) i chcę spróbować, czy może zmiana systemu na CentOS coś tutaj zmieni.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego - http://www.webhostingtalk.pl/topic/49189-blad-z-systemem-quoty-directadmin/

Żaden administrator nie umie naprawić tego problemu (a było już ich kilkanaście) i chcę spróbować, czy może zmiana systemu na CentOS coś tutaj zmieni.

 

Naprawdę ? ale to byli administratorzy czy "administratorzy" ? ktoś konkretny na to patrzył ? Zazwyczaj każda rzecz jest do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Naprawdę ? ale to byli administratorzy czy "administratorzy" ? ktoś konkretny na to patrzył ? Zazwyczaj każda rzecz jest do zrobienia.

Pewnie, że jest.

 

Ale wyobraź sobie, że popsuł Ci sie silnik w samochodzie. Dzwonisz do mechanika, który jest po drugiej stronie Polski i każesz mu go naprawić przez telefon Twoimi rękoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×