Skocz do zawartości
RafoX

Konto FTP pod Backup

Polecane posty

Hej,

Poszukuje 2 kont ftp pod Backup w dwóch różnych lokalizacjach.

Obecnie korzystam z https://backupftp.pl z konta darmowego i dodatkowo przydało by się coś jeszcze.

Wymagania co do pojemności to 1GB tak jak obecnie mam lokalizacja może UK/GB/FR ?

Fajnie by było aby była bezproblemowa możliwość przejścia na wyższy pakiet bez zbędnych formalności.

Kopie są wykonywane z serwera VPS z panelem Directadmin i cały proces odbywa się automatycznie przez DA. na ftp będzie wysyłana 1 kopia każdego dnia dodatkowo będzie ona się nadpisywać więc serwer będzie się nudził.

 

Nie mam pojęcia ile takie coś może kosztować może jakaś firma udostępni mi takie konto za darmo?

Ewentualnie myślę ze w niewielkich rocznych kwotach coś dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym raczej dedykowane rozwiązanie, jak Tarsnap. Masz wtedy prawdziwy, przyrostowy backup, wrzucasz do crona, o duplikację geograficzną już oni się martwią (używają S3), a przy 1GB koszty są żadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wystarczył by Ci zwyczajny shared to poznaj naszą ofertę. Już od 3 zł miesięcznie możesz mieć 1 GB miejsca. W razie pytań - zapraszamy: bok@sax.pl

 

Pozdrawiamy,

SAX.PL

 

Powiedź mi gdzie trzymacie serwery? jaka lokalizacja oraz serwerownia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery są w Polsce.

 

Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Obecnie też mam i serwer w Polsce i kopie. Nie chciał bym trafić w to samo miejsce ;)

Dobra samemu odnalazłem.

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz hosting w stopce i szukasz innego?

 

Przecież napisał, że szuka backupu w innej lokalizacji geograficznej niż hosting, który ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ma być zwykłe FTP czy może być SFTP?

 

Wrzucanie backupu na FTP to IMHO jak wystawianie całego kodu źródłowego i baz danych swoich stron www publicznie (no chyba ze jest zaszyfrowany gpg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze moze byc sftp ba nawet bezpieczniejsze dla mnie. no wlasnie wiem ze dane moga latac po sieci a tego niechce. dostaje oferty prywatne ktore apsolutnie nie przejda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze moze byc sftp ba nawet bezpieczniejsze dla mnie. no wlasnie wiem ze dane moga latac po sieci a tego niechce. dostaje oferty prywatne ktore apsolutnie nie przejda.

 

Potrzebujesz miejsce pod backup 1GB w górę z przypisanym jednym kontem FTP czy również z możliwością zakładania dodatkowych sub kont? Odnośnie prywatnych propozycji wcale się nie dziwię, że nie korzystasz by się nie okazało że nagle jakiś gnojek postawił identyczny projekt lub sprzedał np bazę danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Potrzebujesz miejsce pod backup 1GB w górę z przypisanym jednym kontem FTP czy również z możliwością zakładania dodatkowych sub kont?

 

Tylko i wyłącznie jedno konto subkonta mi do niczego nie potrzebne. Będzie tam jeden folder i 3 pliki spakowane z 3 różnymi datami które będą się z automatu nadpisywać od najstarszego.

obecnie całość zajmuje około 300/500 mega i w bardzo małym tempie się to powiększa o około 10 mb dziennie nie więcej więc konto 1gb jak na obecny czas jest wystarczające a nawet z nadmiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że jak się przetrzymuje dane w firmie to na pewno nie wycienką, a u osoby prywatnej wycienką? Trochę dziwne rozumowanie.

 

Ja tam bym gpg przeciągnął backup (i przeciągam), gdzie bym go nie trzymał. Ale nie wiem czy DA daje taką opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli, że jak się przetrzymuje dane w firmie to na pewno nie wycienką, a u osoby prywatnej wycienką? Trochę dziwne rozumowanie

 

 

Firma ma formę prawną, więc raczej są mniejsze szanse na takie działanie ze strony pracowników danej firmy. Co nie znaczy oczywiście, że takiej możliwości nie ma w ogóle, ale na pewno nie z pozwoleniem szefa.

 

RafoX, jaki budżet przewidujesz na ten backup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irek no nie mam pojęcia jaki myślę że w kilku dziesięciu złotych rocznie powinienem się wyrobić miałem pisać do Ciebie o ofertę. Może sam coś zaproponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich małych kont backupowych nie mamy, generalnie powyżej 100 GB.

 

Weź sobie małe konto współdzielone w jednej z firm, wyjdzie Ci taniej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zainteresuje Cię po prostu serwer VPS.

Zapoznaj się z naszą ofertą - https://microvps.pl/serwery-vps/

Serwery zlokalizowane są w Olsztynie. Cena najtańszego pakietu to już 10.99 PLN brutto.

 

W każdej chwili możesz modyfikować serwer o dodatkowe parametry bez ingerencji osób trzecich.

 

W przypadku dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji, możemy również zaoferować okres testowy.

 

Pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra temat do zamkniecia.

Faktycznie oplacalniej bylo wziasc zwykle konta hostingowe.

Wybralem sax.pl z lokalizacja w Olsztynie kosz serwera roczny jest smieszny a kopie trafiaja 2 razy w tyg. na 2 rozne serwery. Do Warszawy oraz Olsztyna.

Wybralem tez hitme.net.pl z lokalizacja Gdansk i tam kopia leci codziennie.

Mysle ze jak na obecna chwile to wystarczy raczej wszystkie 4 lokalizacje zapasowe nie padna na raz.

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat jest zakończony - ale czy jedyna forma jaka wchodziła w grę to konto FTP?

Może mogłeś spróbować coś w stylu naszych filesów?

Miesięczny koszt trzymania 1GB byłby praktycznie zerowy.

 

Tyle, że musiałbyś napisać coś, co by je tam wrzucało :)

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu fajne rozwiazanie tyle ze nie widze cennika dla tak malej pojemnosci moze dlatego ze na telu jestem. Nic nie musze pisac zeby to dodawac bo i tak kazdej nocy robie kopie recznie na pendrive wiec poswiecic dodatkowe 10 min na wgranie to zaden problem. ps jaka macie lokalizacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde pisałem dziś odpowiedź i po kliknięciu wyślij chyba musiał wyskoczyć jakiś błąd bo nie ma wiadomości :(

Poprawiłem drugi link - bo wcześniej dał mi się 2x ten sam i zamiast do cennika, to były dwa do opisu usługi.
Koszt przechowywania to około 10gr brutto za GB za miesiąc.
Lokalizacja to Warszawa - własne DC. W usłudze files dane są replikowane pomiędzy wieloma serwerami (co najmniej 3 repliki)
Ogólnie to i tak potrzebne ci narzędzie do wrzucania tego na nasze filesy - wygląda to troszkę inaczej niż wrzucanie plików na ftp:)
http://articles.tiktalik.com/en/content/help/using-tiktalik-files-python/
Przykład napisany w pythonie - myślę, że nie jest to skomplikowane.

Załóż konto na tiktalik.com, napisz mi PW (albo PW do użytkownika Tiktalik.com), to dam ci triala na tydzień, to zobaczysz sobie "co i jak" ;)


Pozdrawiam
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×