Skocz do zawartości
DienoX

Czy nazwa.pl automatycznie przedłuża domenę?

Polecane posty

Witam,

Zastanawiam się nad jedną rzeczą, mianowicie kiedyś założyłem domenę w hostingu nazwa.pl (była za free) i nie pamiętam już hasła etc. I się martwię ze mi ją automatycznie przedłużą i będę wołać za to pieniążki a potem odsetki...

Jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej będziesz musiał przedłużyć te domenę. Mało prawdopodobne aby nazwa.pl rozdawała domeny za free bez wymogu jej przedłużenia na następny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

No ja nie wiem, u mnie wołają o płatne przedłużenie, nie jest ono jednak wymagane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowo wezwanie do zapłaty wyglądać może groźnie, ale ostrzega tylko o braku możliwości dalszego korzystania z domeny.

Jestem przekonany, że nie będą wołać pieniążków i odseteczek za domenkę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się wydawało ze za darmo to podejrzane no ale kiedyś czytałem o dziwo gdzieś na WHT i na internecie ze warto brać takie domeny bo nic nie tracimy gdy potrzebujemy ją jedynie na krótki okres a jak np. Na dłuższy czas to dużo lepszym wyborem jest BH. Teraz zastanawiam się czy to była prawda, mógłby ktoś się wypowiedzieć kto miał podobną sytuację?

A podobno i tak opłaca im się taka gra bo jeżeli przedłużysz taką domenę to nawet po odprowadzeniu kasy do rejestratora i tak dużo większy zysk... Tak jak wspominałem mógłby ktoś rozwinąć tą kwestię?

 

BTW. A ty myślisz ze pamiętam na którym to było e-mailu zarejestrowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozwińmy kwestię jak za darmo korzystać z domeny dla swojego "businessu", nie czytać regulaminu, krępować się zapytać supportu i nie bać się listów od operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze źle zrobiłem, i nie jestem z tego teraz zadowolony, nikt nie jeszcze nie ściga itd. Teoretycznie jeszcze pozostał kwartał albo 2 do zakończenia terminy wygaśnięcia domen(tak mi się wydaje) , ale wolę mieć spokojną głowę dlatego napisałem ten wątek, tak przyznaje się nie czytałem regulaminu jak większość 99% internautów na tym świecie.

 

Jakieś sugestie?

 

Nie mówię że nie ale dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby automatyczne zamknięcie domeny po nie płatności a potem zamknięcie konta. I szczerze mówiąc jak zakładałem te domeny to byłem tego pewny to tak to wyczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×