Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam. Jestem 21-letnim studentem i mam pomysł na dobry serwis. Lecz do tego potrzebuję grono osób chętnych do współpracy, które znają się na tym, do czego mogą zostać przyjęci. Na wstępie dodam, że projekt jest bezpłatny do czasu przynoszenia zysków. Natomiast w późniejszym czasie przewidziane jest stałe wynagrodzenie. Wszystkie obecne koszty pokryte są przeze mnie.

 

Teraz trochę więcej konkretów. Poszukuję webmastera, który zna się na językach programowania. Jej/Jego zadaniem jest stworzenie serwisu przeznaczonego technologiom IT, (lecz o tym później), razem z drugą osobą. Na początku nie musi być to nie wiadomo jak wielkie dzieło. Zależy mi na kilku rzeczach o których powiem więcej w trakcie prowadzenia rozmów. Chodzi o zaczęcie zdobywaniu ludzi zainteresowanych stroną w celu uzyskaniu partnerów, zarobków. Nie oczekuję, że za darmo ktoś zrobi cały serwis i nic z tego nie będzie miał.

 

Poszukuję osoby młodej, ambitnej, znającej się na tworzeniu stron, najlepiej studenta informatyki, który ma ochotę w zamian za poświęcenie trochę wolnego czasu, zarobienie dodatkowych pieniędzy, a nawet stałej pracy. Oczekuję od kandydata stałego samokształcenia się, lojalności, zainteresowania i poświęcenia kilku godzin tygodniowo.

Współpraca ma polegać na stworzeniu serwisu oraz rozwijaniu go w zakresie wizualnym i technicznym oraz spełnianiu kontroli webmaster’skiej nad serwisem.

 

Informacja o serwisie.

Serwis przeznaczony umieszczaniu wiadomości, ciekawostek, rankingów i wiele innych informacji dotyczących życia technologii. Głównie technologii używanej przez społeczeństwo, typu sprzęt komputerowy, telefony, itp.. Czas przewidziany na rozruch serwisu wynosi około sześciu miesięcy, po tym czasie spodziewane są stałe dochody, które będą przeznaczane zarówno na serwis jak i płace dla osób zajmujących się portalem.

Osoby zainteresowane, zapraszam do napisania e-maila z poniżej wymienionymi danymi na e-mail:

praca@techranks.pl

 

Wymagane informacje:

· Imię i nazwisko

· Wiek

· Wykształcenie (Jeśli jesteś studentem proszę o kierunek i nazwę uczelni)

· Doświadczenie

· Umiejętności

· Znajomość języków obcych

· Telefon kontaktowy

· Zainteresowanie związane z projektem/serwisem

· Dodatkowe informacje przydatne dla nas

 

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na e-mail: L_lipinski@techranks.pl

 

Dodam, że z góry dziękujemy za krytykę, bo właśnie ona nas motywuje i sprawia, że mamy jeszcze więcej sił i wytrwałości w dokonaniu czegoś. Jeśli ktoś uważa, że jest to ogłoszenie typu zrób i koniec współpracy (oszukanie kogoś) to jest w błędzie. Także nie jest to szukanie "frajera", który zrobi za darmo.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to bym cię demotywował ale:

 

1) Portali o technologiach jest xxx więc jest to tak nasycona branża jak demotywatory ;)

2) "Także nie jest to szukanie "frajera", który zrobi za darmo" kłóci się z "że projekt jest bezpłatny do czasu przynoszenia zysków. Natomiast w późniejszym czasie przewidziane jest stałe wynagrodzenie."

Nie znajdziesz nikogo kto będzie za darmo pisal/kodził przez pół roku

3) Koszty ( rozumiem że serwer i domena) są dla startupów tak niskie ( domena 15-30 zł/pierwszy rok i serwer około 100 zł/rok) że nie jest to jakiś porażający wkład

4) Nawiązując do pkt 3 - nie napisałeś jaki jest twój faktyczny wkład

5) Jeśli 3000 to twój budżet wychodzi 500zł/miesiąc - sądze że znajdziesz w tej cenie kogoś kto ci w wolny wieczór skopiuje pare tekstów z innych stron lub napisze kawałek kodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybko odpowiedź.

 

Zgadzam się z tym, że portali tego typu jest mnóstwo, ale ja chcę wprowadzić wiele więcej informacji, czym jestem w stanie wybić się ponad te portale. Mam wszystko przemyślane w taki sposób, żeby nie był to jeden z serwisów na których jest wszystko i nic. Tak naprawdę profesjonalnych serwisów jest kilka. Mamy wiele pomysłów, które nie są trudne do zrealizowania, tylko, tak jak napisałem, potrzebujemy grono osób, które będą oddane w ten projekt i poświęcą trochę czasu, a przede wszystkim uwierzą, że może się udać.

Koszty, koszty... Może i faktycznie uważasz, że to tylko domena i serwer, ale ja się z tym nie zgodzę. Dochodzą do tego różnego rodzaju reklamy, zatrudnienie osób/firm dodatkowych, które nie będą związane stale z projektem.

Nawiązując do punktu poprzedniego, to jest mój wkład, czas i pieniądze przede wszystkim. Poza tym wiedza i przemyślany plan działania. To mogę zaoferować od siebie. Jeśli ktoś chce działać samodzielnie to okej, rozumiem to i szanuję. Natomiast myślę, że osoba, która może dużo zaoferować jest warta współpracy.

Odnośnie wkładu 3000 zł, jest to cena ogólna, która nie powinna być brana pod uwagę. Głównie ze względu na to, że zależy mi na współpracy długoterminowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracując 10h tygodniowo, masz miesięcznie 40h, czyli w pół roku 240h. Licząc po 25zł/h masz 6000zł. I to jest wkład programisty. Ty wkładasz powiedzmy w porywie 1000zł. Rozumiem, że potem zyski są dzielone w stosunku 6:1 czyli 84% dla programisty i 16% dla Ciebie? Nie zrozum mnie źle, nie chodzi mi o to żeby Cię kontrować, ale musisz spojrzeć na to realnie. Nikomu nie będzie się opłacało zrobić serwisu dla Ciebie, żeby potem dzielić się z Tobą nawet 50-50 (a myślę, że nawet nie o takich proporcjach myślisz). Spójrz na to tak, czy Ty zgodziłbyś się na podział taki jak planujesz (tyle że na odwrót) z kimś kto włożyłby w to powiedzmy 1/10 tego co Ty? No właśnie, czysta matematyka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie do końca masz racje. Postaram się udowodnić to i pokazać mój stosunek. Zacznę od tego, że szukam osoby młodej i ambitnej, tak jak napisałem, najlepiej studenta. Nie jestem przekonany, że w dzisiejszych czasach, osoba od razu po studiach, a nawet w trakcie, jest w stanie zarabiać 25 zł na godzinę. Traktuję to jako pracę dodatkową dla programistów, co więcej, podział pracy przy serwisie ma być rozłożony na dwie osoby.

O podziale zysków nie chcę rozmawiać na łonach forum, bo myślę, że jest to bez sensu. Każdy kto chce się o tym dowiedzieć, zapraszam do rozmowy prywatnej. Nie mam tajemnic. A co do pracy włożonej przez ludzi, to nie jest tak, jak myślisz. Webmasterzy zajmą się stroną, skończą ją i będą mieli o wiele, wiele mniej pracy. Natomiast administratorzy, czy też właściciele będą ją mieli cały czas. Czym jest skończona strona bez odwiedzających? Niczym. Dlatego naszym zadaniem jest dopilnowanie wszystkich spraw, pozyskiwanie oglądalności i mnóstwo innych rzeczy, potrzebnych takiej witrynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zainteresowany.

 

Właśnie zakończyłem wdrażanie projektu www.poloniairlandia.pl (Instalacja + obsługa na serwerze VPS, wdrożenie WP, Kilka zmian w szablonie, dodanie forum IP.Board, skromna obsługa graficzna - generalnie cała strona wykonana przezemnie). Strona działa 6 mc i obecnie generuj ruch w 100.000 odsłon miesięcznie.

 

Właśnie się zastanawiałem nad kolejnym projektem i zainteresował mnie ten wpis. Jeżeli jesteś zainteresowany:

 

Email: rodziewicz.robert@me.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×