Skocz do zawartości
spindritf

Art.pl

Polecane posty

Kto prowadzi(ł) Art.pl? To jest jakoś usankcjonowane przez NASK, czy po prostu ktoś prywatnie rozdawał subdomeny w domenie, którą wcześnie kupił?

 

Informujemy, że z dniem 13 grudnia 2013 r. rejestracja nowych domen w Art.PL została zawieszona.

Wiadomo, czemu przestał? I czy rejestracja zostanie wznowiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy rejestrowałem swoją subdomenę (a później aktualizowałem DNSy dla niej) w 2009 roku odpowiadali mi panowie z Działu Sieciowego ICM, Uniwersytet Warszawski. Odwiedzając stronę net.icm.edu.pl (którą to operowali w stopce swoich wiadomości, i w której to domenie były ich adresy email) można obecnie przeczytać, że dział ten przestał istnieć w 2010 roku, zatem po tej dacie przejęła wszystko zapewne inna organizacja (być może Dział Sieci Komputerowych UW? Nie wiem).

 

Nie, nie była to czysto prywatna inicjatywa. Jest to raczej pod patronatem tego Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW. Czemu zawiesili rejestrację - nie wiem. Może nie ma chętnych studentów do zajmowania się tym?... (Tylko snuję domysły.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 2003 roku właścicielem (abonentem) domeny jest INTERDYSCYPLINARNE CENTRUM MODELOWANIA MATEMATYCZNEGO I KOMPUTEROWEGO UW, UL. PAWIŃSKIEGO 5a, 02-106 WARSZAWA - podaję za rejestrem DNS. Usługa utrzymywania nazw w tej subdomenie jest więc przedsięwzięciem własnym Uniwersytetu Warszawskiego, podobnie jak inne tego typu wynalazki, np. co.pl od AfterMarket.pl, czy wroc.pl od Politechniki Wrocławskiej. Ewentualne spory należy rozwiązywać z operatorem usługi, nie z NASK-iem.

 

Lista domen utrzymywanych i administrowanych przez NASK znajduje się tutaj. Jak widać, "oficjalnie" nie przewidziano końcówki związanej bezpośrednio ze środowiskiem artystycznym.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że w praktyce jest to końcówka uznawana za tak jakby "oficjalną", np. Alexa i inne tego typu twory uznają każdą domenę ***.art.pl jako osobny byt, a nie jako subdomeny dla art.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×