Skocz do zawartości
Akinaro

Dwa serwery gry na jednym VPS

Polecane posty

Witam!

Niedawno wykupiłem serwer VPS, zainstalowałem na nim Debiana-7.0-x86 i utworzyłem na nim jeden serwer gry Soldat zarządzany prze użytkownika "soldat1".

Serwer działa bez problemu, nie wykorzystuje nawet 10% mocy i pamięci jaką mój serwer ma przyznaną i ping jest dosyć stabilny, więc stwierdziłem by zrobić drugi serwer zarządzany przez nowego użytkownika "soldat2" który mógłbym oddać znajomemu.

 

Teraz pytanie czy jest to w ogóle możliwe by na jednym adresie mieć dwa serwery tej samej gry? Bo ustawiłem wszystko serwer jest zainstalowany jednak przy jego włączeniu mam komunikat: "Segmentation fault"

 

Pierwszy serwer działa schowany(komenda przy jego starcje ./soldatserver -d) bo szczerze może od jakichś 20 godzin zajmuje się robieniem czegokolwiek na debianie, tzn zarządzaniem przez komendy ;D wiem że można włączyć serwer używając "screen" ale nie potrafię go uruchomić z konta użytkownika "soldat1", przy wpisywaniu komendy screen wyskakuje mi info że nie może skonfigurować go z danym użytkownikiem...

 

Wiem też, że wszystko zależy od portów na serwerze ale jedyne porty jakie potrafię w tej chwili ustawić to te w ustawieniach gry co tak czy siak nawet z portem ustawionym na 23074 czy 23080(pierwszy ma port 23073) kończy się komunikatem "Segmentation fault" :/

 

Oczywiście szukałem informacji o tym czy da radę ustawić dwa serwery na jednym VPS'ie ale z powodu mojego doświadczenia z linuxem trwającym jakieś 20godzin nie za bardzo ogarniam niektórych wyjaśnień pisanych dosyć zawiłą ""linuxczyzną""(bez obrazy) I szczerze jeszcze nie znalazłem dokładnego TAK czy NIE, w tej sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie komenda od portu ci działa spróbuj uruchomić drugi serwer,ale zmieniając jego nazwę by nie były dwa takie same procesy. Może gra tego nie lubi...

 

I nie to forum gamehostingtalk.pl jest od pytań związanych z grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie uznaje pomocy przez PW, wolałbym by inni również poznali odpowiedź i rozwiązanie, by nie zakładali 1000 takich tematów i nie szukali tak jak ja przez kilka godzin. Wydaje mi się, że po to jest forum by każdy mógł skorzystać z pomocy, a jeśli będą chcieli się zarejestrować na forum to i tak to zrobią ;]

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×