Skocz do zawartości
kaju007

Serwer ONEPROVIDER - walka

Polecane posty

Witam

Jak źle wybrałem to proszę o przeniesienie tematu w odpowiednią kategorię na forum.

 

Zakupiłem sobie serwer w oneprovider dedyk na pokładzie esxi.

Do tego zakupiłem adresy ip failover (pierwsze moje spotkanie z taką adresacja)

Od nich otrzymałem same adresy IP

Więc napisałem do supportu żeby podali mi maskę i bramę dla nich.

"Give me a mask and gateway for these addresses:

212-xxx-xx-219
212-xxx-xx-221
212.xxx.xx.224 "

I myślałem że dostanę łatwą odpowiedź, a tu tekst

"As for your VM configuration, please make sure to use the information listed on the "IP Manage" page.

The netmask used within the VM should be 255.255.255.255 and the gateway will be the same as the one used on the host, which should be the primary IP of the server ending in ".1". (ex: If the primary IP is 8.8.8.8, the gateway would be 8.8.8.1)
Please note that for some OS, like windows for exemple, it might be necessary to force the netmask as the OS will not accept a netmask that puts the gateway outside of the subnet. For exemple on a Windows VM, you will need to setup the network with a 255.255.255.0 netmask and then force it to use 255.255.255.255 from the registry (regedit)."

 

Więc jako laik wywnioskowałem że dla ip 212-xxx-xx-219 brama będzie 212-xxx-xx-1.

 

Proszę was o opinie tej odpowiedzi czy dobrze wyczytałem z tego tekstu bo oczywiście jak doszedłem po 12h bramą dla tych adresów była brama esx'a.

Proszę Was o postawienie się w sytuacji laika i odpowiedzenie jak wy byście wybrali sugerując się moim pytaniem i ich odpowiedzią.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bramą dla tych adresów będzie ta sama brama, co dla głównego adresu ip Twojego sewera.

 

Ale to wynika z ich odpowiedzi czy z twojej wiedzy?

Bo z mojej i kolegi który sie nie zna na serwerach w ogóle tylko zna dobrze angielski stwierdził tak jak ja na początku że brama to adres ip tylko z 1 na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W "manage IP" masz podaną bramę i netmask dla całego dedyka czyli wszystkich Ip podpiętych pod niego.

Z tego co zauważyłem czasami IP failover działa dopiero po jednorazowym usunieciu i wygenerowaniu na nowo adresu MAC.

 

Netmask 255.255.255.0 działa mi na wszystkich maszynach z windows (a mam kilka) bez problemów.

Edytowano przez seomajster (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W "manage IP" masz podaną bramę i netmask dla całego dedyka czyli wszystkich Ip podpiętych pod niego.

Z tego co zauważyłem czasami IP failover działa dopiero po jednorazowym usunieciu i wygenerowaniu na nowo adresu MAC.

 

Netmask 255.255.255.0 działa mi na wszystkich maszynach z windows (a mam kilka) bez problemów.

Po pierwsze to masz używać /32, żeby im ARP nie śmiecić po sieci.

 

W odpowiedzi jasno odpowiedzieli, że gateway to adres IP hosta / primar IP z ".1" na końcu. Co jasno oznacza podklase /24 serwera z końcówką .1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×