Skocz do zawartości
gorus1

Świadczenie usług hostingowych bez serwera

Polecane posty

Witam!

Prowadzę działalność w zakresie outsourcingu IT. Coraz częściej zdarza się, że dana firma chce, by prowadzić jej także hosting. Zazwyczaj kupowałem konto hostingowe u zewnętrznej firmy, a fakturę generowałem na firmę, na rzecz której jest hosting.

Mam jednak problem natury prawnej tj. mój znajomy dysponuje serwerem VPS i dosyć dobrze się na tym zna więc czy ja nie mając żadnego serwera VPS mógłbym świadczyć usługi hostingowe za pośrednictwem VPS znajomego (ale bez żadnej umowy pomiędzy mną, a znajomym ponieważ znajomy nie prowadzi działalności) i wystawiać na takie usługi faktury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu serwera nie wrzucasz w koszty, w PKD masz ustawione 63.11.Z i możesz śmiało wystawiać FV na rzeczony hosting. Tak oczywiście wychodzi taniej, ale czy lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Z pewnością z czasem pójdę w kierunku wykupienia własnego VPS natomiast na szybko potrzebuję wystawić FV więc dziękuję "tym" za odpowiedź ponieważ w ciągu roku także tych FV nie przekroczy kilku. Jeżeli zwiększy się liczba klientów to tak jak już wspomniałem - wykupię VPS.

Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak problem natury prawnej tj. mój znajomy dysponuje serwerem VPS i dosyć dobrze się na tym zna więc czy ja nie mając żadnego serwera VPS mógłbym świadczyć usługi hostingowe za pośrednictwem VPS znajomego (ale bez żadnej umowy pomiędzy mną, a znajomym ponieważ znajomy nie prowadzi działalności) i wystawiać na takie usługi faktury?

 

Zdecydowanie odradzam. W takiej sytuacji będziesz, w praktyce, w pełni odpowiadał za to, co robi Twój znajomy (bo nie będziesz miał z nim żadnej umowy) i na czym sam, z tego co piszesz, się nie znasz. Dopóki wszystko będzie działało, to pewnie nie będzie problemów, ale co, gdy znajomy przestanie należycie zajmować się tym VPS-em albo ktoś się na niego włamie i narobi jakichś szkód?

 

Jeśli nie odpowiada Ci kupowanie osobnego konta dla każdego z klientów, rozejrzyj się za takim, na którym mógłbyś umieścić ich wszystkich. Może to być "duży" serwer wirtualny lub nawet konto reseller, ale w normalnej firmie, nie na zasadzie koleżeńskiej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odrazam. Z kolegą to możesz sobie na piwo wyjść, ale nie takie "biznesy" robić. Pamiętaj, że przed klientami odpowiadasz Ty i to Ty nadstawiasz tyłek, a w razie problemów, możesz oberwać po jajach.

 

Zdecydowanie za to polecam jakieś konto reseller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie sa sugestie - na razie zorientuję się na konto reseller, a później pewnie jakiś VPS wjedzie w grę - tym bardziej, że znalazłem firmę, która za niewielką opłatą będzie prowadzić helpdesk tak jak na zwykłym hostingu. Tymczasem dziękuję bardzo za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×