Skocz do zawartości
Westbam

Zapytanie o zestaw komputerowy

Polecane posty

Witam wszystkich po bardzo długej przerwie (zafundowanej przez p. Miłosza)

 

Mam do Was pytanie odnośnie zestawu komputerowego

 

W planach mam zamiar kupić:

Zasilacz XFX Pro Series Core 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS)

Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0

Procesor Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590)

Płyta główna MSI H97M-G43 H97 SATA3 M.2 USB 3.0 1150 mATX (H97M-G43)

Pamięć Crucial 8GB Ballistix Sport 2x4GB 1600MHz CL9 NON-ECC DIMM 1.5V Heat Spreader (BLS2C4G3D169DS3CEU)

Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 270XOC 2GB DDR5 PCI-E 256BIT DVI/HDMI/Dsub BOX (GV-R927XOC-2GD)

ASUS TRITON 81 - chłodzenie CPU

 

Prosze o komentarze co do zestawu i ewentualnie propozycje zmian (ale nie chce zmieniać widełek cenowych)

 

Dodatkowo pytanie czy lepsza będzie płyta podana w zestawie czy:

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h97-guard-pro-h97-dualddr3-1600-sata3-dvi-vga-dp-atx-h97-guard-pro-promocja-640733/

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Pamięć Crucial 8GB Ballistix Sport 2x4GB 1600MHz CL9 NON-ECC DIMM 1.5V Heat Spreader (BLS2C4G3D169DS3CEU)

 

Te pamięci jak nie chcesz mieć w przyszłości problemów zmień na innej firmy.

Szukaj czegoś z opóźnieniem CL11 różnica cenowa jest niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, karta będzie wyć, nie będzie Ci to przeszkadzało?

 

W tej cenie kupię max GF 660 - a jeśli chodzi o osiągi Gigabyte R9 270X - jest lepszy... - Dodatkowo i tak w obudowie są 3 lub 4 wiatraki wbudowane (Z3PLUS) więc musi coś szumieć.. Chyba że masz inna kartę na myśli... Chce wydać max 720 zł

 

 

Te pamięci jak nie chcesz mieć w przyszłości problemów zmień na innej firmy.

Szukaj czegoś z opóźnieniem CL11 różnica cenowa jest niewielka.

No ale CL9 chyba lepsze niż CL11 ...?

Dodatkowo sporo pozytywów piszą o tych pamięciach (inny wybór to HiperX Kingstona -ale podobno nie zawsze płyty je wykrywaja :S )

 

ewentualnie co proponujesz?

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Te pamięci jak nie chcesz mieć w przyszłości problemów zmień na innej firmy.

Szukaj czegoś z opóźnieniem CL11 różnica cenowa jest niewielka.

 

Odpowiedź z cyklu napiszę co mi ślina na język przyniesie...

To są jedne z najlepszych i najtańszych pamięci obecnie na rynku. Sam je posiadam tyle że 8GB w jednej kości podobnie jak kilku moich znajomych, żadnych problemów.

 

Do autora: Tak opóźnienie CL9 jest lepsze niż CL11, śmiało bierz Cruciale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Odpowiedź z cyklu napiszę co mi ślina na język przyniesie...

To są jedne z najlepszych i najtańszych pamięci obecnie na rynku. Sam je posiadam tyle że 8GB w jednej kości podobnie jak kilku moich znajomych, żadnych problemów.

 

Do autora: Tak opóźnienie CL9 jest lepsze niż CL11, śmiało bierz Cruciale.

 

Daruj sobie takie teksty jak nie masz pojęcia o sprzęcie. Co z tego że CL9 mają szybszy czas dostępu jak to nie jest główny czynnik który decyduje o szybkości działania pamięci. Może wpierw poczytaj czemu lepiej zainwestować w CL11i inną firmę, a potem pisz swoje mądrości.

 

Produkty firmy Crucial to największy i najtańszy badziew na rynku. Ale jak się nie ma pieniędzy to się chwali co się ma i głupoty w internetach wypisuje. Zobaczymy czy tak samo dobrze będziesz pisał o tych pamięciach za rok lub dwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Daruj sobie takie teksty jak nie masz pojęcia o sprzęcie. Co z tego że CL9 mają szybszy czas dostępu jak to nie jest główny czynnik który decyduje o szybkości działania pamięci. Może wpierw poczytaj czemu lepiej zainwestować w CL11i inną firmę, a potem pisz swoje mądrości.

 

Produkty firmy Crucial to największy i najtańszy badziew na rynku. Ale jak się nie ma pieniędzy to się chwali co się ma i głupoty w internetach wypisuje. Zobaczymy czy tak samo dobrze będziesz pisał o tych pamięciach za rok lub dwa :D

 

Tak się składa, że mam te pamięci już 1,5 roku, a jakoś nie widziałem jeszcze tematu na jakimkolwiek forum gdzie ktoś opisywałby problem z tymi pamięciami. Uzasadnij, dlaczego uważasz Cruciale za badziew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tak się składa, że mam te pamięci już 1,5 roku, a jakoś nie widziałem jeszcze tematu na jakimkolwiek forum gdzie ktoś opisywałby problem z tymi pamięciami. Uzasadnij, dlaczego uważasz Cruciale za badziew?

 

Pamięciom brakuje przepustowości, dość często świeżo złożony zestaw z takimi pamięciami nie chce wstać od razu i trzeba ręcznie timingi ustawiać. Dyski SSD tej firmy prezentują technologie zeszłej epoki swoimi bebechami, prędkościami zapisu czy też odczytu.

Jedynym plusem kupienia czegoś z napisem Crucial jest niski wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc piszą o Crucialach sporo pozytywów na purePC i elektrodzie...

 

A co innego proponujesz?

 

I co z tą płytą główną Panowie? Brać mATX czy ATX takie jak podałem powyżej (chyba że żadna z nich?)

Kolejne pytanie do Was to:

Czy lepiej kupić nówkę R9 270X czy używkę z gwarancją R9 280 lub 280X ? Bo mam dylemat w tym momencie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw cytat z purepc tyczący się dysków firmy Crucial ;)

Największą zaletą Crucial M500 jest bezsprzecznie aspekt ekonomiczny - model 120 GB kosztuje około 250 PLN, podczas gdy wersja 250 GB poniżej 500 PLN. Obecnie po prostu nie znajdziemy tańszych SSD oferujących taką pojemność, pomijając fatalne połączenie SandForce 2281 z asynchronicznymi pamięciami (np.: ADATA Premier Pro SP900). Wniosek wydaje się oczywisty - strefa budżetowa zyskała nowego pretendenta do objęcia zaszczytnego tytułu króla taniochy, który zapewnia najlepszy stosunek pojemności do ceny.


Odnośnie elektrody już kiedyś pisałem.

Pamieci z CL11:
Pamięć G.Skill DDR3 8GB (2x4GB) Aegis 1600MHz CL11

CL10:
Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 8GB 8192MB PC1600 BLACK CL10

Jeśli zdecydujesz się na płytę MSI H97M-G43 H97 SATA3 M.2 USB 3.0 1150 mATX (H97M-G43) i wybierzesz CL9 to bierz te pamięci ze względu na xmp i duże możliwości OC o ile Cię to interesuje:
Pamięć Corsair Vengeance Pro 8GB (2x4GB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płytę jednak tą zamówie:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h97-guard-pro-h97-dualddr3-1600-sata3-dvi-vga-dp-atx-h97-guard-pro-promocja-640733/

 

Co do Crucial firmy i ich ramu - dlaczego twierdzisz że to co jest tanie jest gorsze? Jeśli były by drogie oznaczało by że są lepsze?

 

Dodatkowo nie są wcale tanie bo są droższe niż Ramy znanej firmy Kingstona HyperX.

 

A co do dysków akurat ten M500 myślałem w przyszłości dokupić na system - a są tańsze od niego...

 

o OC nie myślę bo musiałbym kupić płytę z serii Z97 by chcieć podkręcać i procesor z serii "K". Wystarczą mi podstawowe parametry tego sprzętu :)

 

Cały zestaw już wybrałem - mimo wszystko dzięki za jakieś wskazówki

 

Zasilacz XFX Pro Series Core 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS)

Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0

Procesor Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590)

Płyta główna MSI H97 GUARD-PRO -ATX

Pamięć Crucial 8GB Ballistix Sport 2x4GB 1600MHz CL9 NON-ECC DIMM 1.5V Heat Spreader (BLS2C4G3D169DS3CEU)

Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 270XOC 2GB DDR5 PCI-E 256BIT DVI/HDMI/Dsub BOX (GV-R927XOC-2GD)

ASUS TRITON 81 - chłodzenie CPU

 

W sumie najtaniej wyszło mnie na morele.net :)

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×