Skocz do zawartości
Tpk-Games

Transfer domeny z az.pl do ovh.pl

Polecane posty

Siemka,

Posiadam domenę w starej ofercie az (dawne.az.pl) która wygaśnie mi za około 200 dni.

Chciałbym ją przenieść do ovh żeby nie musieć płacić 100zł+ za odnowienie.(poza dostać rok za darmo smile.png

Dowiedziałem się, że potrzebny mi kod authinfo tak więc udałem się do takiej zakładki w panelu az mojej wybranej domeny.

Było tam napisane:

 

"Informacja

W celu uzyskania kodu authinfo dla domen #######.pl prosimy o wysłanie wypełnionego wniosku na adres domena@az.pl.

Dla osób fizycznych prosimy o dosłanie skanu dowodu osobistego."

 

Wydrukowałem wniosek, wypełniłem, zeskanowałem i załączyłem tak jak i skan dowodu do załącznika wiadomości przesłanej na domena@az.pl.

W treści wpisałem:

 

"Proszę o transfer domeny ########.pl.

Wniosek wraz z dowodem w załączniku."
Dzisiaj o 10.38 wysłałem i czekałem do teraz (23.20) ale ani widu ani słychu.(może jestem za szybki biggrin.png
Nie wiem czy tak to działa dlatego jeżeli ktoś z was przechodził cały ten proces proszę o jakąś radę bądź chociaż potwierdzenie, że dobrze robię.(jestem w tym całkowicie zielony)
W ovh było też napisane aby pokazać dane abonenta czy technicznego przed transferem, głównie chodziło o e-mail który nie chce się pokazać wpisując w whois.pl.

 

OVH już trochę rozpracowałem (doszedłem do etapu podania tego nieszczęsnego kodu) gorzej z az.

Za odp dzięki smile.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak to działa dlatego jeżeli ktoś z was przechodził cały ten proces proszę o jakąś radę bądź chociaż potwierdzenie, że dobrze robię.(jestem w tym całkowicie zielony)

 

Dobrze robisz... Zaraz po wysłaniu wniosku powinieneś dostać automatycznego e-maila zwrotnego gdzie masz napisane, że "odpowiedź na zgłoszenie zostanie wysłana najpóźniej w ciągu 10 godzin roboczych"... W praktyce należy się raczej liczyć z terminem do końca następnego dnia roboczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo proponuję zadzwonić na infolinię AZ czy na pewno wniosek został zweryfikowany, ponieważ może to zaoszczędzić niepotrzebny czas oczekiwania.

kod authinfo wysyłany jest na adres powiązany z domeną (wg idenyfikatora w NASK)

w razie gdyby był problem możesz powołać się na zapis:
Na żądanie Abonenta Partner obsługujący nazwę domeny zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod authinfo, który umożliwi przeniesienie obsługi. Partner nie może uzależniać wydania kodu od uprzedniego spełnienia dodatkowych warunków.
źródło:
https://www.dns.pl/porozumienie/transfer.html

Dodatkowo po rozpoczęciu transferu w OVH dostaniesz wiadomość z linkiem do potwierdzenia na tego samego maila na który otrzymałeś kod authinfo, po jego akceptacji zostanie wykonana procedura transferu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×