Skocz do zawartości
kaziu

Oferowanie darmowych (sub)domen

Polecane posty

Witam,

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się na stworzeniem serwisu, który oferowałby darmowe (sub)domeny w jakieś domenie np. user.xxx.xx. Jak myślicie, czy będą jakieś osoby zainteresowane tego typu usługą? Czy to technicznie jest wykonalne tzn. user zakłada sobie konto na stronie, rejestruje swoją subdomenę i zarządza nią poprzez panel. Czy są jakieś gotowe panele, które umożliwiały by coś takiego? Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi :)

Edytowano przez kaziu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy będą jakieś osoby zainteresowane tego typu usługą? Czy to technicznie jest wykonalne tzn. user zakłada sobie konto na stronie, rejestruje swoją subdomenę i zarządza nią poprzez panel.

 

W ten sposób od dawna działa już prv.pl, więc chyba jakieś zainteresowanie jest.

 

Choć z drugiej strony to już dawno nigdzie nie widziałem domeny z *.prv.pl... ;)

Edytowano przez likufanele (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed laty (12?, 10, 6 lat temu jeszcze) były to usługi bardzo popularne. Sam też korzystałem.

Kolejne serwisy pojawiały się i znikały, więc jeśli ktoś chciał mieć adres na dłuższy czas trzeba było rozsądnie wybierać.

 

Niestety w pewnym momencie nawet te najdłużej działające i wydające się być jednymi z najstabilniejszych (jak np. uni.cc czy polskie xt.pl) też nagle przestały działać, a co za tym idzie zaufanie do tego typu serwisów zostało poważnie nadszarpnięte.

 

Poza tym zaczęły pojawiać się darmowe domeny najwyższego rzędu (.tk, .ml, .ga, .cf).

 

Ponadto sytuacja ekonomiczna ludzi stopniowo się poprawia, więcej więc osób decyduje się zapłacić za domenę.

 

 

A zatem... Czy znajdziesz osoby zainteresowane usługą?... Dysponując krótką i (ważne!) ciekawą końcówką oraz dobrze reklamując (lub chociażby pozycjonując) serwis - pewnie znajdziesz. Czy będą to tłumy? Na pewno nie, musiałbyś cofnąć się co najmniej 5, a najlepiej 10 lat wstecz.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście z takiej oferty bym nie skorzystał (chyba, że za darmo, do zabawy). Tworzenie czegoś profesjonalnego na subdomenie domeny, która nie jest moja i w każdej chwili może zniknąć jest dla mnie niezbyt ciekawą perspektywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy będą jakieś osoby zainteresowane tego typu usługą? :)

 

Takie usługi miały rację bytu, gdy normalna domena kosztowała kilkaset złotych, ale teraz? Nie widzę w tym mozliwości dobrego zarobku, aczkolwiek jeśli chcesz to zrobić po prostu dla zabawy, za darmo, to pewnie jakaś, stosunkowo niewielka, grupa zainteresowanych się znajdzie.

Edytowano przez T (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×