Skocz do zawartości
ChwTomasz

VPS - Wybór systemu operacyjnego

Polecane posty

Cześć!

Zakupiłem kilka dni temu VPSa na ovh.pl i jak na razie ma się wszystko dobrze, pobawiłem się trochę, przetestowałem wiele funkcji, ale ani razu nie zastanawiałem się, co byłoby naprawdę dobre dla mnie i mojej maszyny. Ponieważ na niej chciałbym trzymać serwer SA-MP oraz forum. I tu rodzi się pytanie, co będzie lepsze, debian 7, czy debian 6, centOS etc, etc. (Zdjęcie dostępnych systemów operacyjnych niżej)

I mam również pytanie nie związane z tematem, totalnie z innej beczki - Dlaczego duża grupa osób twierdzi, że instalacja Windowsa na serwerach jest idiotyzmem? Pozdrawiam!

ZASDGrC.png?1

Edytowano przez ChwTomasz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na VPS w OVH mam CentOS(zpanel) i Ubuntu(bez) i czego chcieć wiecej :-)

 

Windowsa instalują Ci co go potrzebują bo np. Tworzą aplikacje, które potrzebują ASP lub ASP.NET i/lub chcą używać MSSQL.

 

Jak chcesz tworzyć w PHP, Perl, Python lub po prostu chcesz odpalić wordpressa to nie potrzebujesz serwera na Windowsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierz tą dystrybucje którą znasz.

No to jest teoretycznie najlepsza opcja, ale praktycznie nie znam prawie żadnej dobrze. Jedynie miałem tam jakąś styczność z debianem, ale konfiguracja serwera to jednak nie dużo, a strasznie nie podoba mi się ISP Config w debianie, już po skonfigurowaniu serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

strasznie nie podoba mi się ISP Config w debianie, już po skonfigurowaniu serwera.

A co ma ISP Config do tego? ;) Równie dobrze możesz mieć go na CentOS.

 

Debian/CentOS/Ubuntu Server na początek powinny być dla Ciebie stosunkowo proste - masa tutoriali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma ISP Config do tego? ;) Równie dobrze możesz mieć go na CentOS.

 

Debian/CentOS/Ubuntu Server na początek powinny być dla Ciebie stosunkowo proste - masa tutoriali

Okej, dzięki za poradę - Zainstaluje u siebie Debiana, a mógłbyś polecić coś w styl cPanelu/ispconfig? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierz:

Ubuntu bo to w sumie debian, duży plus to duuuuuuże wsparcie społeczności.

CentOS 6, bo to w sumie Redhat, a biznes lubi Redhata, no i też duże community.

CentOS 7 trochę za świeży i nie wszystkie appki go w pełni wspierają.

 

 

 

... coś w styl cPanelu/ispconfig? :)


W pierwszym moim poście napisałem, że ja mam na jednym swoim VPS darmowy zpanel.

 

 

Edytowano przez TomiMal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę spamić tematami, więc pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie. Znacie jakiś program podobny do putty? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CentOS 6 lub 6.5

Sam do tej pory korzystałem na swoich serwerach z Debian 6/7 raz z ubuntu..

Obecnie na wszystkich maszynach przeszliśmy na CentOS i był to strzał w dziesiątkę. Pod moje wymagania jest idealnym systemem. Wg. moich obserwacji jest dużo stabilniejszy od debiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "stabilniejszy"? Żadna dystrybucja mi się nie zawiesiła w ciągu ostatnich... chyba pięciu lat, z wyłączeniem problemów ze sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×