Skocz do zawartości
Gość thetox

allegro chyba przekręt

Polecane posty

Gość thetox

Kupował coś ktoś od użytkownika ?

http://allegro.pl/show_user.php?uid=34747300

 

Bo kupiłem telefon http://allegro.pl/show_item.php?item=4461770639

w niedziele zapłaciłem przez payU i nie mam telefonu zero odzewu ze strony sprzedającego, nie odpisuje na maile.

 

Dane kontrahenta do Ukraina, a lokalizacja to Warszawa.

Istnieją jakiekolwiek szanse na odzyskanie kasy 699zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No wiem ze szybko stękam ale przeczytaj dokładnie co piszę na aukcji, ze wysyłka w do 24h ze opisują do 10h na maila, pierwszego maila wysłałem 20h temu kolejnego 3h temu i nic cisza jak w grobowcu, zero odzewu czy nadana została przesyłka czy co.

Teraz siedzę na ciśnieniu i nie wiem co będzie, ale chyba czas iść jutro na milicje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiem ze szybko stękam ale przeczytaj dokładnie co piszę na aukcji, ze wysyłka w do 24h ze opisują do 10h na maila, pierwszego maila wysłałem 20h temu kolejnego 3h temu i nic cisza jak w grobowcu, zero odzewu czy nadana została przesyłka czy co.

Teraz siedzę na ciśnieniu i nie wiem co będzie, ale chyba czas iść jutro na milicje.

 

Czy Ty jesteś pochorowany? : )

 

Próbowałeś w ogóle do sprzedającego zadzwonić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj się, Allegro chroni Cię przed tego typu wypadkami i znam to z autopsji. Jednak na zwrot kasy z ubezpieczenia musisz poczekać, bo najpierw policja musi umorzyć postępowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Czy Ty jesteś pochorowany? : )

 

Próbowałeś w ogóle do sprzedającego zadzwonić?

 

No raczej, w końcu odpisał po mailu ze pójdę na policje, ze telefon wysłany wczoraj dziś powinien być, ale cholera wie, po prostu śmierdzi mi to, ponieważ lokalizacja pisze warszawa, a dane sprzedawcy Ukraina i nr na ukraine, dzwoniłem nawet nikt nie odbiera, więc co ja mam sobie myśleć jak sprzedający nie odpisuje po 20 godzinach a na aukcji pisze ze do 10 godzin odpisują, zero od zewu ze strony sprzedającego.

To co sobie myśleć, jak ktoś prowadzić biznes ze sprzedażą to powinien tego tez pilnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć pod uwagę, że jest sezon urlopowy. Rozumiem, że odruch paniki szybko się pojawia, ale czasami trzeba chwilę poczekać. Niektórzy obietnice wystawiają na wyrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i nie ma a powinno być według priorytetem poczta polska 1 dzień dostałem od sprzedawcy kod śledzenia paczki o ile jest prawdziwy i od tego, i paczka pokazuje wysłana obecnie z gdyni 13:08 z gdyni do mnie 45km więc nie wiem czemu to się tak długo grzebie a mieszkam na wsi a u mnie chyba poczta do 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten ktoś ma 67 pozytywnych komentarzy i ani jednego negatywnego, a w ostatnim miesiącu dostał 4 pozytywy, więc nie stresuj się. Ja też kilka razy coś sprzedawałem na Allegro i czasami nie odpisywałem przez 2 dni, bo np. zapomniałem zajrzeć do poczty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No raczej, w końcu odpisał po mailu ze pójdę na policje, ze telefon wysłany wczoraj dziś powinien być, ale cholera wie, po prostu śmierdzi mi to, ponieważ lokalizacja pisze warszawa, a dane sprzedawcy Ukraina i nr na ukraine, dzwoniłem nawet nikt nie odbiera, więc co ja mam sobie myśleć jak sprzedający nie odpisuje po 20 godzinach a na aukcji pisze ze do 10 godzin odpisują, zero od zewu ze strony sprzedającego.

To co sobie myśleć, jak ktoś prowadzić biznes ze sprzedażą to powinien tego tez pilnować.

 

Ale o takim czymś powinieneś pomyśleć przed zakupem a nie teraz. I chyba nie wierzysz w bajkę, że ktoś Ci odpisze w ciągu 10 godzin ;)

 

Gość ma najgorsza ocenę za czas wysyłki więc pewnie tak szybko nie działa no i większość poprzednich produktów była wysyłana z zagranicy z czasem dostawy 12-25 dnie wiec ogólnie śmierdzi chińszczyzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po co to całe zamieszanie? Na igłach siedziałeś? Może fotel zmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) i paczka pokazuje wysłana obecnie z gdyni 13:08 z gdyni do mnie 45km więc nie wiem czemu to się tak długo grzebie a mieszkam na wsi a u mnie chyba poczta do 17.

Dopiero teraz to przeczytałem.

 

Ty myślisz, że jak ktoś wysyła paczkę nawet 45km od Ciebie to jakiś ludek ją bierze do auta i wiezie szybciutko do Ciebie, żeby zdążyć zanim pocztę zamkną?

 

Nie kolego. Po nadaniu o jakiejś godzinie najczęściej popołudniowej jedzie to do sortowni a tam dopiero do placówki (na drugi dzień) obsługującej Twoją miejscowość i dopiero ludek zabiera.

 

Więc więcej cierpliwości zalecam i może jakąś melisę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W dzisiejszych czasach nie trudno o biegunkę podczas zakupów na allegro - za dużo kombinatorów, oszustów i złodziei. O ile mniejsze kwoty jakoś jeszcze można przeboleć to niestety te większe już nie specjalnie. Grunt że w tym przypadku wszystko zakończyło się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Nawet jeśli by nie wysłał, to płatność przez PayU daje ci niemal gwarancje, ze Allegro zwróci Ci kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj się, Allegro chroni Cię przed tego typu wypadkami i znam to z autopsji

 

 

Nawet jeśli by nie wysłał, to płatność przez PayU daje ci niemal gwarancje, ze Allegro zwróci Ci kasę.

 

Ta.. Tak chronią, że wcale ;) Miałem załatwione wszystko wg ich procedur i kazali mi spieprzać. Gość zwrócił kase dopiero po wizycie policjantów u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jedyne co mi się nasuwa w tym wypadku "ja wiedziałem, że tak będzie"

 

 


(...) już klika godzin temu to napisałem i nic cisza, co robić dalej?

 

Poczekać. Zobaczyć jak się spór rozwinie. I jeżeli gość nie będzie chciał oddać kasy skorzystać z http://pomoc.allegro.pl/artykul/26299/warunki-skorzystania-z-pok

 

A na przyszłość olać "okazje" od sprzedawcy, który większość sprzętu dostarcza z zagranicy. Przecież to śmierdzi na kilometr od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×